Başbakan tatilde, korumalar tetikte

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve ailesinin İzmir’in Urla İlçesi'ndeki tatili sürüyor.

Erdoğan'ın tatil yaptığı, içerisinde mescit ve haranın da bulunduğu koyun çevresinde korumalar kuş uçurtmazken, öğlen saatlerinde bölgeye askeri bir helikopterin inmesi, tatilinin sona ermek üzere olduğunu akıllara getirdi.

Geçen çarşamba günü, İstanbul Dolmabahçe’deki Başbakanlık Ofisi'nde Akil İnsanlar heyetlerinin üyeleriyle biraraya gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, gazetecileri de atlatarak tatile çıkmıştı. İki gün boyunca nerede bulunduğu konusunda açıklama yapılmayan, bu nedenle de merak konusu olan Başbakan Erdoğan’ın ailesini de yanına alarak daha önce de birkaç kez tercih ettiği gibi İzmir’in Urla İlçesi'ne gittiği ortaya çıktı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve ailesinin, Urla’ya bağlı Zeytineli Köyü’ne yaklaşık 5 kilometre uzaklıktaki Sarpdere mevkisindeki Hacılar Koyu’nda olduğu öğrenildi. Gözlerden uzak ve doğal güzellikler içerisindeki koyda tatilini yapan Başbakan Erdoğan için, çevre güvenliğini de bizzat koruma polisleri yaptı. Denizden de koruma yapılan koyun çevresinde kuş uçurtulmadı.

ASKERİ HELİKOPTER KOYA İNDİ

Koya yaklaşık bir kilometre kala önlem alan, uzun namlulu silahlı koruma polisleri kimsenin geçişine izin vermezken, öğlen saatlerinde askeri helikopter hareketliliği yaşandı. Askeri helikopter, koydaki piste inerken, Başbakan Erdoğan’ın tatilini sona erdireceğini akıllara getirdi. Helikopter henüz koydan havalanmadı. Ailesiyle birlikte 5 gündür tatilini sürdüren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, yarın TBMM Genel Kurulu'nda yapılacak Meclis Başkanlığı seçimine gitmesi bekleniyor.

HARA VE MESCİT VAR

Başbakan Erdoğan’ın, tatillerinde tercih ettiği İzmirli esnaf Hamdi Boyacı ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın da yazlıklarının bulunduğu koya, genelde kendi kullandığı otomobille gittiği ileri sürüldü. Buraya geldiğinde kimseye haber verilmesini istemeyen Başbakan Erdoğan’ın kaldığı koyun 100 dönümlük alan içerisinde bulunduğu, etrafının telle çevrildiği içinde de 14 villa bulunduğu öğrenildi. Birbirini tanıyan ve akraba olan ev sahiplerinin dışında koya karadan girişe izin verilmiyor. Koyda 14 evlik site içinde bir hara, manej ve mescit bulunuyor. 100 dönümlük arazide çok sayıda meyve bahçesi ve zeytinlik de yeralıyor. Zeytineli Köyü ile koy arasındaki dar yolun bir süre önce asfaltlandığı da dikkat çekti.