Halkımızdan maç için destek bekliyoruz

   FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası çeyrek final eleme maçında Fransa ile karşılaşacak olan Türkiye U20 Milli Takımı’nın teknik direktörü Feyyaz Uçar, basın toplantısı düzenledi. Dedeman Oteli’nde düzenlenen basın toplantısında Türkiye U20 Milli Takımı Teknik Direktörü Feyyaz Uçar, maçta oyuna hakim olan takımın galibiyete daha yakın olacağını, bunun da yolunun orta sahadan geçtiğini belirtti.

   Gaziantep’in Türk futbolu için önemli bir şehir olduğunu ifade eden Uçar, "Daha önce çok kez geldik. Bu sefer farklı bir görev için geldik. Gaziantepli sporseverlerin gerekli desteği vereceğine inanıyorum" diye konuştu. Fransa’nın kendilerinden tecrübeli olduğunu söyleyen Uçar, "Zaman zaman başarılı oldukları kupalar oldu. Fiziki olarak yeterli oyunculara sahipler. Özgüveni yeterli bir takım. Kolay bir maç olmayacak. Hedeflerinin final olduğunu düşünüyorum. Zor bir maç olacak.

   Yenilenin eleneceğini düşünürsek biraz daha temkinli bir maç olacak. En büyük sıkıntımız karşılaşmalara konsantre olamıyoruz ama büyük ekiplerde bu tersi oluyor. Avustralya maçının havasından farklı bir maç olacak. Daha istekli ve zevkli bir maç izlettireceğiz" şeklinde konuştu. Uçar, Türkiye’nin ev sahibi olmasının Fransa için çekinilecek bir durum olduğunu dile getirdi. Fransa’nın kendileri hakkında gerekli analizleri yaptığını aktaran Uçar, "Oynadığımız maçlarda Rize için bir şey diyemem ama Trabzon’da ev sahibi gibi oynamadık.

   İnşallah bunu Gaziantep’te de başarırız" ifadelerini kullandı. Takımına güvendiğini ve kimseden çekinmediklerini kaydeden Uçar, rakiplerine de saygı duyduklarını dile getirdi. Türkiye U20 Milli Takımı’nın tecrübeli oyuncusu Taşkın Çalış ise, Fransa Milli Takımı’nın zor bir takım olduğunu kaydederek, “Bizlerde güçlü bir takımız. Fransa maçına çok iyi bir şekilde hazırlanıyoruz. Bu maçı kazanmak için bütün gayretimizi göstereceğiz. Ayrıca Gaziantep’te oynamak benim için daha bir mutluluk verici. Bütün Gaziantepli vatandaşlarımızı destek vermeleri için maça davet ediyoruz” açıklamasında bulundu.