Es-es'de yeni sezon hazırlıkları

   Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, taraftarın beklentilerine zaman içinde cevap vermeye çalışacaklarını, güçlü bir takım kadrosuna sahip olduklarını söyledi. Vali Hanefi Demirkol tesislerinde yeni sezon hazırlıklarına ara vermeden devam eden Eskişehirspor futbolcuları sıcak havada ter döküyor. Düz koşu yaparak ter atan futbolcular ısınma hareketleri ile antrenmana devam etti. Yeni Teknik Direktör Sağlam antrenmanda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

   Sağlam Eskişehirspor’un güçlü bir kadrosu olduğuna dikkat çekerek, taraftarın beklentilerine zaman içerisinde cevap vereceklerini söyledi. Sağlam, yeni sezon çalışmaları hakkında yaptığı konuşmada ise şunları söyledi; “İlk etap çalışmalarına burada başladık. Daha sonra Kocaeli Kartepe'ye gideceğiz. Orada 9 günlük kamp çalışması yapacağız. O dönem içerisinde 2 tane hazırlık maçı yapacağız. Daha sonra takıma 2 gün izin vereceğiz. Ardından 22 Temmuz'da Avusturya'ya gideceğiz. Avusturya'da 5 Ağustos'a kadar kamp yapacağız. Bu süreçte 5 hazırlık maçı yapacağız.

  Daha sonra tekrar Eskişehir'e dönerek 18 Ağustos'ta başlayacak lig için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” Taraftarın beklentisinin farkında olduklarını ifade eden Sağlam, “Elimizde iyi bir kadro var. Transfer çalışmalarımız devam ediyor. Öncelikle elimizdeki futbolcuların mevcut yapısını görüp ondan sonra transfer çalışmalarına hız vermek istiyorum. Şunu çok iyi biliyorum ki geçtiğimiz sezon bir çok oyuncu çeşitli olumsuzluklardan dolayı gerçek potansiyeline ulaşamadı. Şunu da çok iyi biliyorum ki yine çeşitli sebeplerden dolayı burada çok üst düzey potansiyele sahip, çok yetenekli oyuncularımızda kendilerini tam anlamıyla gösteremedi. Bunları görmek için çalışmalarımızı yapacağız. Güzel bir kamp dönemi geçirdikten sonra da inşallah sezona güzel bir şekilde başlayacağız” diye konuştu.

  Sağlam, Alper'in ayrılması takımı etkilediğini belirterek, “Geçtiğimiz sezon takıma katkısı çoktu. Ama yine söylüyorum takımı görmeden transfer konusunda karar vermek istemiyorum. Zaten şu bir gerçek ki kongrenin geç olması, daha sonraki yapılanma derken transferde geç kaldık. Geç kalmışken bundan sonra acele edip yanlış adım atmak istemiyoruz” dedi "Erkan ve Veysel'e transfer tekliflerini gazetelerden okuyoruz" diye Sağlam, iki futbolcu hakkındaki görüşlerini şöyle belirtti; “Kulübe gelmiş böyle bir teklif yok. İkisinin de mukavelesi devam ediyor. Bırakmayı düşünmüyoruz. Açıkçası kadromuzda kullanacağımız oyuncuları göndermek istemiyoruz. Bu konuda da büyük konuşmak istemiyorum, Kulübün menfaatleri doğrultusunda bir teklif gelirse o zaman değerlendirilir, ama şu gün itibariyle böyle bir düşüncemiz yok."