Bacağından otobüs geçen genç kız yoğun bakımda

   İzmir’deki Yaşar Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden mezun olduktan sonra tatil için gittikleri Aydın’da indikleri yolcu otobüsünün çarpmasıyla yaralanan iki arkadaştan 26 yaşındaki Leman Nil Sekitmez taburcu edildi. Geri manevra yapan otobüsün üstünden geçip sağ bacağını parçaladığı 23 yaşındaki Saygı Şen’in ise durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.

   Otobüs şoförü Nazmi Eryılmaz tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Aydın Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde dün saat 16.00 sıralarında meydana gelen kazada, İzmir’deki Yaşar Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden geçen salı günü mezun olan Aydınlı Leman Nil Sekitmez ile Manisalı arkadaşı Saygı Şen Aydın’a geldi. Marmaris’e giden Nazmi Eryılmaz yönetimindeki 48 SP 358 plakalı otobüsten inen iki arkadaş, otobüsün geri manevra yaptığını fark etmedi. Otobüsün çarpmasıyla savrulan Leman Nil Sekitmez her iki bacağından da yaralandı. Yere düşen Saygı Şen’in ise sağ bacağının üstünden tonlarca ağırlığındaki otobüs geçti. Tatil için kente gelen iki arkadaş Aydın Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

GENÇ KIZIN DURUMU KRİTİK

   Yaralılardan Leman Nil Sekitmez tedavisinin ardından bugün sabah saatlerinde taburcu edildi. Sekitmez hemen arkadaşının tedavi gördüğü hastaneye koştu. Durumu kritik olan Saygı Şen ise Adnan Menderes Üniversite Hastanesi’ne sevk edildi. Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedavisi süren Şen’in kaza haberini alan ailesi de Manisa’dan Aydın’a geldi. Talihsiz kızın bacağının durumunun önümüzdeki günlerde netlik kazanacağı belirtildi.

ŞOFÖR SERBEST

   Polis tarafından gözaltına alınan otobüs şoförü Nazmi Eryılmaz, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkartılan Eryılmaz, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.