Bayraklı'da 7 iftar çadırı kurulacak

    7 çadırda günlük, yaklaşık 5000 kişiye sıcak iftar yemeği verilecek. Bayraklı Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıllarda açılan ve dolup, taşan iftar çadırları bu yıl da ilçenin bir çok yerinde hizmet verecek. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ da Ramazan ayı boyunca zaman zaman iftarını vatandaşlarla birlikte çadırlarda açacak.

   Dar gelirli ailelere destek olmak istediklerini ve mübarek Ramazan ayı dolaysıyla gelenekselleşen iftar çadırlarının bir çok ailenin ekonomisine de katkı olduğunu belirten Başkan Karabağ, çadır sayısıyla birlikte verilecek yemek kapasitesini de artırdıklarını söyledi. Bayraklı Sevgi Yolu, Gümüşpala - İmbat İlköğretim okulu, Refik Şevket İnce Mahallesi - 80'nci Yıl Metaş İlköğretim okulu, Cengizhan Mahallesi - Şehit Cesur İlköğretim okulu, Çaymahalle - Mustafa Uygur İlköğretimokulu, Refik Şevket İnce Mahallesi top sahası ve Alpaslan'daki Şehit Ümit Boz Tesislerine kurulacak iftar çadırlarına vatandaşları davet eden Başkan Karabağ, "Ramazan ayını halkımızla birlikte geçirmenin sevincini yaşayacağız. Bu yıl Bayraklı halkı ve Bayraklı Belediyesi'nin birlikte beşincisini yaşayacağımız Ramazan ayı olacak.

   İftar çadırlarımızın sayısını 5'ten 7'ye yükselttik. Ramazan ayının huzur ve refah içinde geçmesini diliyorum" dedi. Öte yandan Bayraklı'da Ramazan ayı boyunca çeşitli etkinlikler de düzenlenecek. İlçe sakinleri, iftar sofralarında aşıklar gecesi, Fatih Camii'nde Türk sanat müziği - tasavvuf konseri ve semazenler eşliğinde konser ile Şehit Ümit Boz Tesisleri'nde düzenlenecek İbrahim Hakkı hazretlerini anma gecesine katılabilecek. Etkinliklerin tarih ve saati önümüzdeki günlerde duyurulacak.