Kupa gitti pet şişe tartışması başladı

Pınar Karşıyaka’nın Eurochallenge Cup finalinde Kransnye Krylia’ya 77-76 mağlup olarak tarihi zaferi elinden kaçırdığı maça, yeşil kırmızılı ekip 17 sayı farkla öndeyken sahaya atılan su dolu pet bardak damga vurdu.

Pınar Karşıyaka teknik kadrosu, sahaya atılan su bardağı yüzünden oyunun 7-8 dakika durmasının oyunun seyrini değiştirdiğini söyleyerek, mağlubiyetin faturasını kimliği belirlenemeyen fanatiğe kesti.

Başkan Cihan Büyükoral da resmi siteden imalı bir açıklamayla olayı kınaması üzerine Taraftarlar Derneği, tek bir kendini bilmez yüzünden işin içinde art niyet aranmasının yanlış olduğunu açıkladı.

Büyükoral, kulübün resmi sitesindeki açıklamasında, "100 yıllık tarihimizde ilk defa uzandığımız Avrupa Kupası’ndan talihsiz bir şekilde mahrum kaldık. Önemli olan bir su şişesi atılması değil o şişeyi attıran zihniyettir. Sağduyulu taraftarlarımızın yönetime değil kulübe zarar veren bu anlayışın her zaman karşısında olacağından hiç şüphemiz yoktur" ifadeleriyle hadisenin perde arkasında kendi yönetimine yönelik bir provokasyon olduğunu ima etti.

Taraftarlar Derneği Başkanı Okan Kırmacı ise, "Suyu atan salondaki herkes gibi Karşıyaka taraftarıdır. Bu olayı Çarşı Grubu’na bağlamak taraftara hakarettir" karşılığını verdi.

Kırmacı, "Herkes kendini yırtarcasına tezahürat yaptı. Taraftarın desteği takımımızı finale taşıdı. Finalde de 17 sayılık fark da bu destekle yakalandı. Su atılmasına biz de tepki gösterdik. İnanılmaz bir maç kaybettik, ama bunda kötü niyet aramak çok yanlış" dedi.