Bahçeli'den Başbakan Erdoğan'a cevap

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın "MHP, İşçi Partisi’nin yedeği haline geldi" şeklindeki sözlerine cevap verdi. Devlet Bahçeli, "Milliyetçi Hareket Partisi’ni şu yada bu partinin yedeği olarak göstermek, onun bunun peşine takılmakla itham etmek her şeyden önce Başbakan’ın boyunu ve cüssesini ziyadesiyle aşacaktır" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM’deki grup toplantısında bir konuşma yaparak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Konuşmasının başında 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün kutlanacağını hatırlatan Bahçeli, 1 Mayıs’ta olay çıkartmaya çalışanları da sert şekilde uyardı. Bahçeli, "Üzerinde durmak istediğim bir diğer husus da, 1 Mayıs’ı fırsat bilerek, toplumsal huzur ve asayişi zedeleyerek kışkırtmalara karşı herkesin uyanık ve dikkatli olmasıdır. 1 Mayıs emeğin bayramıdır, teröristlerin bölücülüğün, çatışma meraklılarının ve kavgadan nemalananların günü asla değildir. Bu nedenle geçmişteki vahim olayların tekrarlanmaması konusunda gerek sendikalar, gerek işçilerimiz ve gerekse de güvenlik güçlerimiz hassasiyet göstermeli, sabırlı ve sorumlu hareket etmelidir" diye konuştu.

"MHP’Yİ ŞU YA DA BU PARTİNİN YEDEĞİ GÖSTERMEK BAŞBAKAN’IN BOYUNU AŞAR"

Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ın, "MHP, İşçi Partisi’nin yedeği haline geldi" şeklindeki sözlerine de cevap verdi. Bahçeli, "Milliyetçi Hareket Partisi’ni şu yada bu partinin yedeği olarak göstermek, onun bunun peşine takılmakla itham etmek her şeyden önce Başbakan’ın boyunu ve cüssesini ziyadesiyle aşacaktır" dedi. Erdoğan’ın sözlerine tepki gösteren Bahçeli, şunları söyledi: "Bilinsin ki, bizi başka oluşum ya da partilerin yedeğinde gösterecek kadar izan ve terbiyeden mahrum olanlar önce PKK’nın kontağı, bölücülerin ikaz lambası, teröristlerin alarm zili ve İmralı canisinin de odacısı olduğunu görmeli ve bunu da kafalarına sokmalıdırlar."

BAŞBAKAN’A ’BAY YALAN’, BARZANİ’YE ’BAY DÜŞMAN’ BENZETMESİ

Bahçeli, Akil İnsanlar Heyeti’ne de sert tepki gösterdi. Akil insanların çalışmalarını eleştiren ve yurdun bir çok bölgesinde tepkiyle karşılandıklarını anlatan Bahçeli, "Son yurdumuzun her tarafı gerçek çapulcularla mücadele için hazır bekleyen, hiçbir tehditten yıkılmayacak milliyetçi-vatanseverlerle kaynamaktadır. Ben hepsiyle gururluyum, hepsiyle iftihar ediyorum. Protez bacağını savuran gazimizle, 63 akılsızı demokratik itirazlarıyla susturan şehit yakınlarımızla, Türk milletine ellerinde bayraklara sahip çıkan tüm milliyetçi-vatanseverlerle övünüyorum" şeklinde konuştu. Bahçeli, çözüm süreciyle ilgili olarak sert benzetmelerde bulundu. Bir çözüm lobisi olduğunu ve bölücülük peşinde koştuğunu belirten MHP lideri Bahçeli, "Başbakan ve canibaşının açtığı zulüm şemsiyesi altında biriken çözüm lobisi, bölücü talepleri zamana yayarak ve artan dozlarla aziz milletimize kabullendirmek için iş başı yapmışlardır. Bu lobi öylesine kalabalık, öylesine hırslıdır ki, kendilerin vaat edilen şan, şöhret ve statü yeminden dolayı iştahlarını kabarmış, vicdanları kapanmıştır" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan için "Bay Yalan" benzetmesinde bulunan Devlet Bahçeli, terörist başı Abdullah Öcalan ve Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani içinse şu benzetmelerde bulundu:

"Ve elbette süreç ihaneti fotoromanında, Başbakan Erdoğan ’Bay Yalan’ olarak öne çıkmış, İmralı canisi yıldızı parlayan ’Bay İhanet’ olarak rakipleri arasından sıyrılmış, Barzani dostça alkışlanan ’Bay Düşman’ olarak pozisyon elde etmiş, PKK ise kanın ve ölümün markası olarak sivrilmiştir."