Göstericiler TOMA'ya taş ve sopalarla saldırdı

Şişli’deki DİSK binası önünde çıkan olaylar sırasında göstericiler polisin Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı’na (TOMA) taş ve sopalarla saldırdı.

DİSK binası önündeki biber gazlı müdahalenin ardından göstericiler polise saldırdı.

Bazı göstericiler, bina önünde bulunan TOMA’nın etrafını sarıp, taş ve sopalarla saldırdı. Bunun üzerine polis göstericilere tazyikli su sıkarak müdahale etti. Olaylar nedeniyle araç geri çekilmek zorunda kaldı. Polisin müdahalesine taşlarla karşılık veren göstericiler, müdahale sırasında ara sokaklara kaçıştı. Olaylar sırasında yaralanan bir göstericiyi arkadaşları kollarından ve bacaklarından tutarak götürdü.

Diğer yandan  Beşiktaş’ta Taksim’e çıkmak için bekleyen göstericiler, seçim çalışmaları için kullanılan AK Parti’ye ait karavanı böyle devirdi. Öfkeli grup, CHP’lilerin engelleme çalışmalarına rağmen devirdikleri karavanı sopalarla parçaladı.

Beşiktaş’ta polisin müdahalesiyle kaçan gruplar, meydanda bulunan AK Parti’ye ait karavanı hedef aldı. Karavanı sallayan göstericiler, kısa bir süre sonra aracı devirdi. Meydanda bulunan CHP’liler ise grubu engellemeye çalıştı ancak başaramadı. Göstericiler engelleme çabalarına rağmen araca saldırmayı sürdürdü.