5 Aralık 2023, Salı Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Sosyal Yardım Kart Sistemi tanıtıldı  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sosyal Yardım Kart Sistemi’nin vatandaşların hayatını kolaylaştıracağını belirterek, “Bu kartla mesaj sistemini hayata geçiriyoruz. Böylece kim ne kadar mali destek alacak, nereden ne zaman alacak bu 3 milyon kişiye mesajlar gidecek” dedi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, PTT ve Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ‘Sosyal Yardım Kart Sistemi’ bugün kamuoyuna tanıtıldı.

  Programa, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, PTT Genel Müdürü Osman Tural, Sosyal Yardımlar Genel Müdürü Abdurrahman Madan katıldı. Bakan Şahin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın kurulması ile birlikte sosyal yardım ve sosyal hizmetin tek çatı altında toplandığını belirtti. 2 milyon kişiye hizmet verecek bir sistem gerçekleştirdiklerini ve bunun 3 milyon kişi tarafından kullanılacağını söyleyen Şahin, “Burada iki kart kullandık. Kullanıcının parasını kendisinin alıp almayacağının belirlenmesi açısından renk ayrımına gittik ve kadınlara pembe, erkeklere de mavi kart yaptık. Ama bunların 4’te 3’ü pembe olacak” diye konuştu. Sosyal yardıma ihtiyacı olan ve bunu kullanan vatandaşın bu hizmetten yararlanmasını sağlayacak bir sistemi uygulamaya koyduklarına işaret eden Fatma Şahin, bu sistemi 76 milyona ulaştırabilecek en yaygın ağın PTT olduğunu dile getirdi.

  Bakan Şahin, sisteme ilişkin detayları şöyle aktardı: “Burada mesaj sistemini de hayata geçiriyoruz. Kim ne kadar mali destek alacak, nereden ne zaman alacak bu 3 milyon kişiye mesajlar gidecek ve kuyrukta bekleyen bir manzara yok olacak. Öte yandan evden çıkamayanlara yönelik çalışma var. Bu kişiler, PTT’ye gelip, ‘ben bu desteği benim evimde verin’ derse PTT Genel Müdürlüğü bu talebi de gerçekleştirecek.”

BAKAN YILDIRIM’DAN KREDİ KARTI UYARISI

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım, Sosyal Yardım Kart Sistemi’nin akıl yolları projesi ile meydana geldiğini ifade ederek, “Akıl yollarını doğru işlerde kullanmamız lazım. çok kısa süre önce yaşadığımız olaylar maalesef bizim bu akıl yolları, internet yolları, bilişim yolları toplumumuzun yararına değil, kaos yaratma gibi amaçlarla kullanıldı. Biz bu proje ile vatandaşların hayatının kolaylaştırılacağını gösteriyoruz” şeklinde konuştu. Sosyal devletin görevlerinden bahseden Yıldırım, “Bizler yol yapıyoruz, vatandaşın seyahatini kolaylaştırıyoruz, Fatma bacımız da (Fatma Şahin) garibin gönül yollarını yapıyor” dedi. PTT’nin iflas noktasından geçerek önemli bir hizmet kurumu noktasına geldiğine işaret eden Yıldırım, “PTT’nin tezgahlarından bir yılda 220 katrilyonluk bir para gelip geçiyor.

  PTT kazandığı itibar ile sosyal yardıma muhtaç insanlara hizmet ediyor” diye konuştu. Sosyal Yardım Kart Sistemi olan ‘PTT Kart’ın alışveriş özelliğinin de olduğunu kaydeden Bakan Yıldırım, karttan alışveriş konusunda uyarılarda bulunarak, “Kartla alışveriş yapmanın dezavantajları da var, vatandaş buna da dikkat etsin, ayağını yorganına göre uzatsın. Bu kartlar içindeki miktar kadar harcıyor ama bazı kartlar tuzak. O yüzden bu kartların reklamlarını yapan bankaların biraz daha dikkatli olması lazım. İşin hep fiyakalı tarafı değil de arkası da gösterilmeli, herkesin zengin bir babası yok” dedi. Kartın tanıtımını Tiyatro Sanatçısı Erdal Özyağcılar gerçekleştirdi. Özyağcılar, yaptığı mizansenle PTT Kart sahibi olarak, sisteminin kolaylıklarını anlattı.

25 Haziran 2013
Etiket; ptt.sosyal kart Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ MUĞLA TEMSİLCİLİĞİ'NDEN İSRAİL' E SERT UYARI
78 YILDIR KANAYAN YARA: BORALTAN
NEFRET ÜRETMENİN MANTIĞI DEĞİŞMİYOR
İLK KURŞUN MUAMMASI
İLHAN İŞMAN ADAY ADAYI OLDU
GEMİNİZİ BATIRDIK ÖZÜR DİLERİZ
HALAÇOĞLU SESSİZLİĞİNİ BOZDU
ERMENİ SOYKIRIMI EMPERYALİST BİR YALANDIR
MANİSA DGYD 'NİN KONUĞU ÖNALAN
Bu nasıl adalet?
Her türlü şiddete hayır!
EYT'de son durum ne
Mülteci çocuklar için deklarasyon
Kaya: Kocaoğlu aymazlık içinde
Kocaoğlu'ndan ilçe belediyesine tepki
Katar'a ablukayı İzmir ile kırdık
Dostları olan zengindir
Demokrasi tek yol
15 Temmuz şehitlerinin isimleri gökyüzünde
15 Temmuz'u Batı'ya anlatıyoruz
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Deplasmanda plasebo
 
Şeyhim kainata alışamadım
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
Spor Toto Süper Lig 2022-2023 Sezonu Şampiyonu Kim Olur?
 
   
Spor Kent Haberleri Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir