20 Temmuz 2024, Cumartesi Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Türkiye'nin fay hatlarıyla oynanmak isteniyorTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı (TOBB) Rifat Hisarcıklıoğlu, Taksim'deki Gezi Parkı olaylarıyla ilgili olarak, "Burada bütün mesele herkes sözünü söyledi. Biz artık sokaklar boşalsın diyoruz. Boşalsın ki daha yapacak çok işimiz var. Bir hususu özellikle belirtmek istiyorum. Türkiye'nin fay hatlarıyla oynanmak isteniyor. Bu fay hatlarıyla oynanmasın diyoruz" dedi.

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odasında yapılan istişare toplantısına TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, ETSO başkanı Lütfü Yücelik, ETB (Erzurum Ticaret Borsası) Başkanı Hakkı Hınıslıoğlu ile üyeler katıldı.

Hisarcıklıoğlu, bugünlerde en büyük sıkıntının Gezi Parkı nedeniyle başlayan eylemler olduğunu söyledi. Herkesin fikrini istediği şekilde, düşündüğü şekilde söyleyebilmesini gerektiğini anlatan Hisarcıklıoğlu demokraside insanların beğenmeme, protesto hakkı olduğunu anımsattı. Protestoların yazılı bir kurala göre yapılması gerektiğini söyleyen Hisarcıklıoğlu, "Bu beğenmeme, protesto hakkını muhakkak yazılı olan kurallara göre yapıyor olmak lazım. Yani kanun, yönetmelik neyi müsade ediyorsa ona göre yapıyor olmak lazım. Öbür türlü 'selamun aleyküm' deyip sokağa çıktığınız zaman 3 kişi, 5 kişi, 20 kişi bu sefer kaos ortaya çıkıyor. Kaos çıktığı zaman da hem içeride hem dışarıda hepimize büyük zarar veriyor. En başta büyük zararı tüccarlar, sanayiciler, esnaf kesimi görüyor. Bize bağlı olarak işçi, çiftçi kardeşlerimiz zarar görüyor. Bu bütün ülkenin tamamının zarar görmesi demektir. Burada bütün mesele herkes sözünü söyledi. Biz artık sokaklar boşalsın diyoruz. Boşalsın ki daha yapacak çok işimiz var. Bir hususu özellikle de belirtmek istiyorum. Artık Türkiye'nin fay hatlarıyla oynanmak isteniyor. Bu fay hatlarıyla onanmasın diyoruz. Bizim hergün daha fazla birbirimize kardeşlik içinde sımsıkı dayanışma içinde olmamız lazım. Bu yüzden çok büyük zararlarımız var. Hem içeride hem dışarıda. Artık tüm üyelerimizde diyor ki 'bu iş yeter artık.' Herkes söyleyeceğini söyledi. Bu kapsamda yarın tam sayfa ilanlarımız çıkacak. İşçi, memur, esnaf, ziraat odaları, iş dünyasının diğer kuruluşları, bankalar birliği gibi STK'larla hep beraber bir çalışma yaptık. Yarın çıkacak ilanda inşallah herkes de bizim söylediklerimize dikkat eder" diye konuştu.

19 Haziran 2013
Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ MUĞLA TEMSİLCİLİĞİ'NDEN İSRAİL' E SERT UYARI
78 YILDIR KANAYAN YARA: BORALTAN
NEFRET ÜRETMENİN MANTIĞI DEĞİŞMİYOR
İLK KURŞUN MUAMMASI
İLHAN İŞMAN ADAY ADAYI OLDU
GEMİNİZİ BATIRDIK ÖZÜR DİLERİZ
HALAÇOĞLU SESSİZLİĞİNİ BOZDU
ERMENİ SOYKIRIMI EMPERYALİST BİR YALANDIR
MANİSA DGYD 'NİN KONUĞU ÖNALAN
Bu nasıl adalet?
Her türlü şiddete hayır!
EYT'de son durum ne
Mülteci çocuklar için deklarasyon
Kaya: Kocaoğlu aymazlık içinde
Kocaoğlu'ndan ilçe belediyesine tepki
Katar'a ablukayı İzmir ile kırdık
Dostları olan zengindir
Demokrasi tek yol
15 Temmuz şehitlerinin isimleri gökyüzünde
15 Temmuz'u Batı'ya anlatıyoruz
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Deplasmanda plasebo
 
Şeyhim kainata alışamadım
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Spor Kent Haberleri Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir