14 Ağustos 2022, Pazar Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Türkiye’nin yeni deprem haritası hazırlanıyor  AFAD Başkanı Dr. Fuat Oktay, 1996 yılında yayınlanan deprem bölgeleri haritasının yenilenme çalışmalarının başladığını belirterek, “İnşallah önümüzdeki sene ülkemiz yeni bir deprem haritasına kavuşacak” dedi. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD) tarafından The Greenpark Pendik’te düzenlenen "Deprem Yönetmeliği’nin Güncellenmesi Çalıştayı" başladı.

  Açılışı AFAD Başkanı Dr. Fuat Oktay, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Yardımcısı Muhammet Balta’nın yansırıa çok sayıda davetli katıldı. Burada konuşma yapan AFAD Başkanı Dr. Fuat Oktay, “Bilindiği gibi en son 2007 yılında yayınlanmış olan afet bölgeler hakkında yapılacak olan yönetmelik günümüzün hızla gelişen ükesinde ihtiyaçları karşılanmaz olmuştur. Bu nedenle gerek özel sektörün ihtiyaçları gerekse teknoloji ve bilimdeki gelişmelere paralel 2012 yılının Kasım ayında mevcut deprem yönetmeliğimizin güncellenmesi çalışmalarının başlatılmasına karar verilmiştir.

  Birleşmiş Milletlerin kayıtlarına göre son 12 yılda dünyamızda meydana gelen doğal afetlerde 1,7 amerikan doları maddi hasar meydana gelmiş. 1996 yılında yayınlanan deprem bölgeleri haritasının yenilenme çalışmaları başlamış durumda. Bu önemli çalışma ülkemizin çok değerli hocalarının ortaklaşa yapacağı br çalışma olacak ve inşallah önümüzdeki sene ülkemiz yeni bir deprem haritasına kavuşacak” dedi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Yardımcısı Muhammet Balta ise, “Biz aslında afeta hazırlanmadık en küçük bir afette yıkılabilecek binalar yaptık.

  Bunları da biz özellkile yerel yönetimlerde gözümüzü yumduk. Özellikle alt yapısı olmayan çevresel sorunları çözülmemiş, özellikle enerji savurganlığı, enerjiyi yok eden binalar yapıldı. Bunlar hiç önemli değil. ne zaman gelip depremler olmaya başladı, biz aklımız başımıza geldi. O zaman ‘nerede bu devlet’ diye bağırmaya başladık. 1999 depremi oldu bir gece 17 bin kişi kaybettik. Sonuçta hazırlıksız yakalandık ama sonuçta kaybettiklerimiz geri gelmedi” diye konuştu.

20 Haziran 2013
Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
MAZHAR ALONSON SENFONİ YAYINDA
İZMİR BASININDA HAZİN BİR SAYFA
GENÇ YÖNETMENİN DİZİSİ DÜNYAYA AÇILDI
9 EYLÜL'DE ANLAŞMA SAĞLANDI
BU YAŞTA MI DİYENLERE KULAK ASMADI
436 YILLIK ÜNİVERSİTEDE DERS VERECEK
HASAN TAHSİN GAZETECİLİK YARIŞMASI SONUÇLANDI
ENGELSİZ ERİŞİME DESTEK
BANKACILIK SEKTÖRÜ VE MOBBİNG ANKETİ
Sanal alışveriş rekora gidiyor
Eliz Mira için bir araya geldiler
Çalışmak bizi tüketiyor mu
Her türlü şiddete hayır!
Ağız kokusunu önlemenin kolayı var
Fotojenik olmanın sırları var
Reklamlarda gizli şiddet var
Antibiyotik yerine turşu
İSTATİSTİKTEN İBARET BİR VAHŞET
Çalışmak bizi tüketiyor mu
İzmir'den Almanya'ya başarı yolculuğu
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
MAZHAR ALANSON SENFONİ YANDIM
 
O belde (Ahmet Haşim)
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir