19 Mayıs 2024, Pazar Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Ülkü Ocakları: Biz yokuzÜlkü Ocakları Genel Merkezi’nden yapılan yazılı açıklamada, İstanbul’daki Taksim Gezi Parkı’nda başlayan ve halen çeşitli şehirlerde devam eden gösteriler hatırlatıldı. Hükümetin, Başbakan’ın ve İçişleri Bakanı’nın protestolar karşısındaki tutumunun sorunu içinden çıkılmaz bir hale dönüştürdüğü belirtilen açıklamada, Ülkücülerin sokaklardaki eylemlerde yer almadığının altı çizildi.

Ülkücü olarak kendini tanıtan ve kameralara açıklamalarda bulunan eylemcilerin Ülkü Ocakları’yla bir bağının olmadığı ve bunun kabul edilmediği belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“31 Mayıs 2013 tarihinde İstanbul Taksim Gezi Parkı’nda başlayan ve halen çeşitli şehirlerimizde devam eden gösteriler kamuoyunca malumdur. Hükümetin, Başbakan’ın ve İçişleri Bakanı’nın gerilimi körükleyici, sorunu derinleştirici söylem ve eylemleri durumu içinden çıkılmaz bir hale getirmiştir. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin ifade ettikleri üzere samimi ve duyarlı bir şekilde Taksim Gezi Parkı’na sahip çıkan, anayasal haklarını kullanan vatandaşlarımızla bölücü militanları aynı kefeye koymak söz konusu değildir. Demokratik hakkını kullananlar her türlü övgüyü hak etmektedirler.

Bununla birlikte Ülkü Ocakları olarak, milletimizin huzurunu bozacak, devlet ile milleti karşı karşıya getirecek, birlik ve bütünlüğümüze zarar verecek hiç bir tavrı kabul etmemiz mümkün değildir. Aldıkları emri uygulamak zorunda olan polislerimizin doğrudan hedef gösterilmesini de içimize sindirmemiz mümkün değildir. Yanlışa, hataya ve suça yönelenler elbette cezalandırılmalıdır. Ancak bütün polis teşkilatımızı karalamak, suçlamak büyük bir yanlış olacaktır. Göstericiler içerisinde Ocaklarımızda yönetici ya da Ocaklarımıza mensup olduğu iddiasıyla kameralara açıklama yapan, bayrak ve flama gibi materyaller taşıyarak, kurumsal kimliğimiz ile orada bulunulduğu iddiasında olan şahıslar haberlere yansımaktadır. Söz konusu şahısların hiç bir şekilde Ocaklarımızın kurumsal kimliği ile ilgisi bulunmadığının, hiç bir mensubumuzun bu ve benzeri çatışmaların içerisinde olmadığının, olmasının da tarafımızca kabul edilmeyeceğinin bilinmesini isteriz. Ayrıca sosyal paylaşım sitelerinde Facebook ve Twitter hesaplarında internet haberlerinde Ülkücülerin toplanmasına yönelik çağrılar, hedef göstermeler ve organizasyon çabaları göze çarpmaktadır. Kurumsal hesaplarımız dışından gönderilen bu açıklamalara hiçbir şekilde itibar edilmemesi ve Liderimiz Devlet Bahçeli Bey’in ifadeleri ile çizdiği çerçevenin asla dışına çıkılmaması gerektiği bilinmelidir. Bununla birlikte konunun muhataplarını itidalli, kontrollü ve sakin olmaya davet ediyoruz. Gerginliğin, gerilimin ve çatışmanın milletimize ve ülkemize hiç bir şekilde yarar getirmeyeceği açıktır. Yüce Türk milletinin bilgilerine saygılarımızla arz ederiz.”

04 Haziran 2013
Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ MUĞLA TEMSİLCİLİĞİ'NDEN İSRAİL' E SERT UYARI
78 YILDIR KANAYAN YARA: BORALTAN
NEFRET ÜRETMENİN MANTIĞI DEĞİŞMİYOR
İLK KURŞUN MUAMMASI
İLHAN İŞMAN ADAY ADAYI OLDU
GEMİNİZİ BATIRDIK ÖZÜR DİLERİZ
HALAÇOĞLU SESSİZLİĞİNİ BOZDU
ERMENİ SOYKIRIMI EMPERYALİST BİR YALANDIR
MANİSA DGYD 'NİN KONUĞU ÖNALAN
Bu nasıl adalet?
Her türlü şiddete hayır!
EYT'de son durum ne
Mülteci çocuklar için deklarasyon
Kaya: Kocaoğlu aymazlık içinde
Kocaoğlu'ndan ilçe belediyesine tepki
Katar'a ablukayı İzmir ile kırdık
Dostları olan zengindir
Demokrasi tek yol
15 Temmuz şehitlerinin isimleri gökyüzünde
15 Temmuz'u Batı'ya anlatıyoruz
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Deplasmanda plasebo
 
Şeyhim kainata alışamadım
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
Spor Toto Süper Lig 2022-2023 Sezonu Şampiyonu Kim Olur?
 
   
Spor Kent Haberleri Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir