7 Aralık 2019, Cumartesi Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

AB Bakanından İzmir Belediyesine taşAvrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, “Avrupalı konuklarımı (İzmir’e) getirdiğim zaman belediyecilik hizmetlerini gördüğü zaman benim boynum bükük oluyor. Bunu en iyi İzmirliler bilir. Hatalı sollama ölüm, hatalı oylama zulüm getirir” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, İzmir temasları kapsamında Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ile birlikte partisinin İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Bakan Çelik ve Bağış, ziyarette 2014 yılında yapılacak yerel seçimlerde İzmir’in AK belediyecilik ile tanışacaklarını belirttiler.

Bakan Bağış, “Böyle güzel bir başkanlık binası 2014 yerel seçimleri zaferinin ön göstergesidir. Biz İzmir’e güveniyoruz. İzmir zaten herhalde yıllardır mahrum kaldığı AK belediyecilikten artık mahrum kalmamak için gereğini yapacaktır. Bunu en iyi İzmirliler bilir. Hatalı sollama ölüm, hatalı oylama zulüm getirir. Allah inşallah İzmir’in zulmüne son verir” dedi.

“AVRUPALI KONUKLARIMA KARŞI BOYNUM BÜKÜK”

Partisinin kuruluş temelinin belediyecilik olduğunu ifade eden Bakan Bağış, şöyle devam etti:

“AK Parti’nin kuruluş temeli belediyeciliktir. Milletin genel başkanımıza olan teveccühünün arkasında da kendisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan başlattığı ve kronikleşmiş sorunları çözüme kavuşturma yeteneğini ortaya koymasıdır. Daha sonra o bize iktidarı getirmiştir. Yani söylemek istediğim şu; belediyecilik bizim işimizdir.

AK Partililer olarak biz belediyeciliği iyi biliyoruz ve bugün Türkiye’deki başarılı belediyecilik örneklerine baktığınız zaman hepsinin arkasında AK belediyeleri görürsünüz. Ama maalesef İzmir bizim gözümüzün bebeği. Benim için de ayrı bir önemi var ama maalesef ben Avrupalı konuklarımı getirdiğim zaman belediyecilik hizmetlerini gördüğü zaman benim boynum bükük oluyor. İzmir’in bunu değiştirecek kapasiteye sahip olduğunu biliyorum. Artık İzmir’in de hak ettiği AK belediyeciliğe sahip olması gerekiyor.”

“SAMİMİ CUMHURİYETTEN YANAYIZ”

Partisinin 10 yıllık iktidarlığının başarısının samimiyet olduğunu açıklayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ise, “Bunun altında yatan samimiyetin adı mayadır. Samimi çizgi devam ettiği içindir ki oylarımız üç dönemdir devam ediyor. İnşallah dördüncü dönemde artacak. Lafta Cumhuriyetçi değiliz biz, icraatçı Cumhuriyetçiyiz. Biz gerçekten samimi Cumhuriyetten yanayız. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıldönümü olan 2023 yılında Türkiye’nin gençliği, geçmişi değil geleceği konuşan nesillere ihtiyacımız olacak. Geçmişe takılıp kalmayacağız” dedi.

“İZMİR’DE ELDE EDEMEYECEĞİMİZ BİR BAŞARI YOK”

2014 yerel seçimlerinde İzmir’in olduğu gibi farklı illerin doğal bir sosyal dokusunun olduğunu aktaran Bakan Çelik, “Biz samimi çalışırsak İzmir’de elde edemeyeceğimiz bir başarı yok. Bize de bakanlık olarak ne düşüyorsa yapmaya hazırız. Kapı kapı dolaşmaya, el birliği ile çalışmaları sergilemeye hazırız. Biz 30 ilçede de, 81 ilde de iddialıyız, ipi göğüsleyeceğimize inanıyoruz. ‘Herhangi bir ili AK Parti alamaz’ diye yola çıkışımız yok. AK Parti’nin böyle hesapları yok. 30 ilçe diyorsanız tamamı geçerlidir. İzmir diyorsanız bütün ilçeleri dahil Büyükşehir’e de taliptir. Hedefimiz bellidir. 10 yıllık dönemle mukayese edilsin. Bu parti ne yaptı? Milletin değer yargıları için neler yaptılar? Bu iki kademeden bakılsın. Çağdaş değerlere sahip çıkan bir parti, İzmir gibi bir ilde de başarı elde edilmeyecek gibi bir düşünceyi düşünüyorum” şeklinde konuştu.

BAŞBAKANA GİYDİRİLEN ELBİSE

Çelik, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın meziyetlerini ‘giydirilen elbise’ olarak tanımladı.

Bakan Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Recep Tayyip Erdoğan’a giydirilen bir elbise var. Nedir bu; samimiyet, eşitlik, dürüstlük, başarı, çalışkanlık. Yani hiç ilgisi olmayan geçmiş dönemde partimize oy vermeyen bir kişi bile genel başkanımızın ismini söylediği zaman orada akan sular duruyor. Bir sürü parti genel başkanını akredite etmeye uğraşıyor. ‘Benim genel başkanı öyle demek istemedi de şöyle demek istedi’ diye uğraşıyorlar. Onlar kendi genel başkanlarının sorunları ile uğraşsınlar. Ama çok şükür biz genel başkanımızı bir adım daha geriye götürecek bir girişimde olmamalıyız.”

07 Mayıs 2013
Etiket; Egemen, Bağış, İzmir, Faruk, Çelik Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


İzmir'de şampiyon Galatasaray
47. Folkart TSYD Kupası Menemen'in
47. Folkart TSYD Ege Kupası başlıyor
Folkart TSYD Kupası 6 Ağustosta başlıyor
Boyoz, İspanya'da sergilenecek
ESTİ hep zirvede
7. TSYD Ege'de Yılın Spor Ödülleri
TSYD Ege'de Yılın Spor Ödülleri açıklandı
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
Yoga dikkat ve odaklanma sağlıyor
47. Folkart TSYD Kupası Menemen'in
Karşıyaka'da yoga buluşması
Boyoz, İspanya'da sergilenecek
ESTİ hep zirvede
Kadın hakları günlük mesele değil
7. TSYD Ege'de Yılın Spor Ödülleri
TSYD İzmir'den görkemli veda
Basmane tasarımıyla Venedik'e gidiyor
Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
Gravürlerde yaşayan İzmir
Folkart'tan KSK açıklaması
En iyi yatırım İzmir'den ev almak
Türkiye'yi İzmir modası sardı
İzmir uzlaştırıyor
Mega Müze İzmir'i dünya markası yapar
Aynı iş için üç ihale mi olur
İZBAN 7 yaşında
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Cem Yılmaz Fundamentals
 
Hatasız Kul Olmaz-Tarkan
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir