23 Ekim 2019, Çarşamba Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

İzmir'de kalemini satmış yazarlar kimler?CHP İl Başkanı Ali Engin'den partiye katılım töreninde sert sözler...  Engin, "Belediye başkanlarını kalemini satmış yazarlar değil, sahte anketler değil halk, örgütümüz belirleyecek" dedi.

Engin'in "kalemini satmış yazarlar" derken kimleri kast ettiği merak konusu oldu. 

 CHP İzmir İl Örgütü'nün düzenlediği 'Üye Katılım Şöleni'nde 6 bin yeni üye CHP'ye katıldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin ve Sezgin Tanrıkulu'nun katıldığı törende eski Vali Yardımcısı Ardahan Totuk, Ak Parti'den eski 1. bölge milletvekili adayı Doğan Bayram, Karşıyaka ve Göztepeli gençlerin de olduğu 200 üyeye rozetleri takıldı. CHP İzmir İl Başkanlığı tarafından düzenlenen üye katılım şöleni Kültürpark Celal Atik Spor Salonu'nda yapıldı.

CHP'ye yeni 6 bin üyesinden sembolik olarak 200'üne rozetleri törenle takıldı. Törene, CHP Genel Başkan Yardımcıları Adnan Keskin ve Sezgin Tanrıkulu, CHP İl Başkanı Ali Engin, CHP İzmir milletvekilleri, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yerel seçimlerde belediye başkan aday adayları ve partililer katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından CHP' Gençlik kollarının kurduğu gruplar folklor gösterisi yaptı, mini konser verdi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, törende yaptığı konuşmada, Türkiye'de önemli gelir dağılımı çarpıklığı olduğunu, halkın yüzde 18'nin yoksulluk sınırı altında yaşadığını, gençlerin işsizlik girdabında olduklarını söyledi.

Toplumun demokratik reflekslerini, dinamik kesimlerini sindirmek için sistemin ana sütunlarının çökeltilmeye çalışıldığını belirten Keskin, "Yargı siyasal iktidarın şube müdürlüğü durumuna gelmiştir. Kararlar, adaleti yansıtmayan birey ve toplumun vicdanını kanatan kararlara dönüşmüştür. Eskiden karakollarda yapılan işkenceler sokaklara çıktı. Demokratik tepkilere biber gazı ve coplarla müdahale ediliyor. Resmi bayramların kutlaması engelleniyor. Türkiye büyük bir demokratik depreme, toplumsal restorasyona ve yaygın bir etik uygulamasına ihtiyaç duymaktadır. Yeni bir toplumsal sınıfın önderliğinde sivil bir direniş gerçekleştirme mecburiyeti var. Sivil demokratik depremi hayata geçirecek güce sahip olan da CHP'dir" dedi. Keskin merkez sağa oy verenlere de kucak açtıklarını söyledi.

İzmir'in köyünde yaşamını sürdürüp, geçmişte AP, DYP, ANAP'a oy verenlerle CHP'ye oy verenler arasında hedef kitle olarak fark olmadığını belirten Keskin, "Toplumsal yaşantıları birdir. Farklı partilere bölünmesi böl parçala kuralının hayata geçmesidir. Bunu bozmak görevimizdir. Merkez sağdaki yurttaşları da CHP saflarına çağıracağız" diye konuştu.

ENGİN: KALEMİNİ SATMIŞ YAZARLAR

CHP Genel Bakan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu yaptığı konuşmada "Her yeri İzmir yapacağız. İzmirin hoşgörüsü, değerleriyle buluşturacağız. Türkiye'de yeniden CHP'yi solu ve sosyal demokrasinin şemsiyesi yapacağız" dedi.

CHP İl Başkanı Ali Engin ise 1 yıldan beri partiye 20 bin yeni üye kazandırdıklarını söyledi. Yerel seçimlerde büyük farkla başarı kazanacaklarını ve 2015'de CHP'yi iktidar yapacaklarını söyleyen Engin, "Belediye başkanlarını kalemini satmış yazarlar değil, sahte anketler değil halk, örgütümüz belirleyecek" dedi. Üye şöleninde, konuşmalardan sonra yeni 6 bin üyede sembolik olarak 200'üne rozetleri takıldı. CHP Genel Başkan Yardımcıları Keskin ve Tanrıkulu, İl başkanı Engin, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve milletvekilleri üyelere rozetleri tek tek taktılar.

Yeni üyeler arasında İzmir'in eski Vali Yardımcısı Ardahan Totuk, Ak Parti 1. Bölge eski milletvekili adayı Doğan Bayram, Ak Parti'den istifa eden Narlıdere Belediye Meclis üyesi Hasan Göztepe, Gezi parkı eylemlerine destek verdiklerini söyleyen Karşıyaka ve Göztepe taraftarı genç kızlar dikkat çekti.

CHP il yönetimi yeni üyelerin bir kısının Ak Parti ve DSP'den ayrıldıklarını, aralarında eski DYP'liler de bulunduğunu söyledi.

16 Kasım 2013
Etiket; İzmir CHP üyeler, Adnan Keskin, CHP yeni üye Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


Aziz Kocaoğlu hayırlı uğurlu olsun
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
Yoga dikkat ve odaklanma sağlıyor
47. Folkart TSYD Kupası Menemen'in
Karşıyaka'da yoga buluşması
Boyoz, İspanya'da sergilenecek
ESTİ hep zirvede
Kadın hakları günlük mesele değil
7. TSYD Ege'de Yılın Spor Ödülleri
TSYD İzmir'den görkemli veda
Basmane tasarımıyla Venedik'e gidiyor
Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
Gravürlerde yaşayan İzmir
Folkart'tan KSK açıklaması
En iyi yatırım İzmir'den ev almak
Türkiye'yi İzmir modası sardı
İzmir uzlaştırıyor
Mega Müze İzmir'i dünya markası yapar
Aynı iş için üç ihale mi olur
İZBAN 7 yaşında
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Cem Yılmaz Fundamentals
 
Hatasız Kul Olmaz-Tarkan
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir