19 Ekim 2019, Cumartesi Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Tüp geçide niye karşı olalım?Katip Çelebi Üniversitesi’ni ziyaretinde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, körfeze yapılması planlanan tüp geçit projesiyle ilgili düşüncelerini açıkladı.

Başkan Kocaoğlu, “Karşı bir duruşumuz söz konusu değil! Sadece projenin bir kaç açmazı var. Açmazlar da denizde değil; kara parçalarında.. Karaya çıktığınız zaman birinci derece doğal sit, yeşil doku ve Kuş Cenneti ile karşılaşıyorsunuz. Buraların da alttan tünelle geçilmesi tavsiye edilir. Oturulur, konuşulur” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi'ni ziyaret ederek Senato toplantısına katıldı. Rektör Dr. Galip Akhan ve Rektör Danışmanı Taha Aksoy tarafından karşılanan Başkan Aziz Kocaoğlu, üniversitenin fakülte dekanları ile rektör yardımcılarıyla bir araya geldi; farklı konulardaki soruları yanıtladı. Rektör Dr. Galip Akhan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Başkan Aziz Kocaoğlu'nun desteğini hep arkamızda hissediyoruz. Zaten kendisini de bir Katip Çelebi’li olarak görüyoruz” dedi. Üst geçit yapılacak Katip Çelebi Üniversitesi'nin büyümesi, gelişmesi ve kente katkıda bulunması için diğer bütün üniversiteler ve devlet kurumlarında olduğu gibi ellerinden gelen desteği sağlamaya hazır olduklarını söyleyen Başkan Aziz Kocaoğlu, Rektör Akhan'ın talep ettiği asansörlü-yürüyen merdivenli yaya üst geçidini planlayarak yapacaklarını söyledi. Başkan Aziz Kocaoğlu, üniversitenin bulunduğu yere bir İZBAN istasyonu kurulmasıyla ilgili talebe ise “İstasyonlar için TCDD ile birlikte karar vermemiz lazım. Aramızdaki protokole göre istasyonları yapmak benim görevim. Ben de seve seve istasyonu yaparım. Hiç bir problemim yok. Ama burada çeşitli mahsurlar da var. Hat TCDD’nin. Sinyalizasyon konusu da TCDD'yi ilgilendiriyor. Not aldım, konuşacağım” yanıtını verdi.

TÜP GEÇİT BİZİM ÖNERİMİZ

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, körfezin iki yakasını birleştirmesi öngörülen tüp geçit projesine karşı olup olmadıkları yönündeki bir soruyu da şu şekilde yanıtladı: “Bizim bu projeye karşı bir duruşumuz yok. Hatta 2004 ya da 2005 yılında, dönemin Bayındırlık Bakanı Zeki Ergezen ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile birlikte yaptığımız bir toplantıda bu projeyi ilk öneren de benim. Zeki Ergezen bana ‘Bu Kordon yolu ne olacak’ diye sordu. Ben de ‘Herkes karşı çıkıyor, yapılmayacak’ dedim. Bu kez ‘tünel yapsak olur mu?’ diye sordu. Ben de olumlu yanıt verdim. Havagazı Fabrikası’nın önünden girip Karataş’tan çıkabileceklerini ancak Pasaport ile Pier arasındaki sorunun çözülmesi gerektiğini söyledim. Daha sonra da ‘Niye Bostanlı ile Üçkuyular’ı birleştirmiyorsunuz? Dünyanın masrafını yapacaksınız, bari tüp geçit olsun’ dedim. Yaklaşık 45 gün sonra Binali Bey İzmir'e geldiğinde, gençlere ulaşım konusunda yaptığı bir konuşmada bu projeyi söyledi. Başında da belirttim; bizim karşı bir duruşumuz yok! Sadece bu projenin bir kaç açmazı var. Açmazlar da denizde değil; kara parçalarında.. Karaya çıktığınız zaman birinci derece doğal sit, yeşil doku ve Kuş Cenneti ile karşılaşıyorsunuz. Buraların da alttan tünelle geçilmesi tavsiye edilir. Oturulur, konuşulur. Büyükşehir Belediyesi'nin dediği budur. Bizim o projeye karşı duruşumuz yok. Bu projeyi benim önerdiğimi Binali Bey de biliyor.”

16 Aralık 2015
Etiket; aziz kocaoğlu, izmir tüp geçit Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


Kocaoğlu'ndan ilçe belediyesine tepki
Çeşme'ye 250 milyon lira
İzmir'in suyunda tehlike yok
İzmir-Gdansk rekabeti
Karşıyaka'da tramvaylı günler
Altın kız madalyasıyla geldi
Kocaoğlu'ndan önemli açıklamalar
Agora-Kadifekale-Kemeraltı mercek altında
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
Yoga dikkat ve odaklanma sağlıyor
47. Folkart TSYD Kupası Menemen'in
Karşıyaka'da yoga buluşması
Boyoz, İspanya'da sergilenecek
ESTİ hep zirvede
Kadın hakları günlük mesele değil
7. TSYD Ege'de Yılın Spor Ödülleri
TSYD İzmir'den görkemli veda
Basmane tasarımıyla Venedik'e gidiyor
Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
Gravürlerde yaşayan İzmir
Folkart'tan KSK açıklaması
En iyi yatırım İzmir'den ev almak
Türkiye'yi İzmir modası sardı
İzmir uzlaştırıyor
Mega Müze İzmir'i dünya markası yapar
Aynı iş için üç ihale mi olur
İZBAN 7 yaşında
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Cem Yılmaz Fundamentals
 
Hatasız Kul Olmaz-Tarkan
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir