28 Mayıs 2020, Perşembe Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Urlalı kadınlar kendi meclislerini kurdularUrla Kent Konseyi’nin yeni dönem kadın meclisi olağan seçimli genel kurul toplantısı Urla Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Genel Kurul Toplantısı’na Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, 22. Dönem Chp İzmir Milletvekili Türkan Miçooğulları, Urla Kent Konseyi Başkanı Prof.Dr Canan Balkır, Urla Belediye Başkan Danışmanı Belgin Hoşsu, İzmir Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Kızbes Aydın, İzmir Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri, Limantepe Kara ve Sualtı Kazıları Başkanı Prof. Dr. Hayat Erkanal, Urla Ziraat Odası Başkanı Nurettin Kılınç, siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin kadın temsilcileri ve kadın mahalle muhtarları katıldı.

Urla Kent Konseyi Kadın Meclisi Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nın Divan Kurulu'nu Atatürkçü Düşünce Derneği Urla Şube Başkanı Ali Yanar, Türk Kızılayı Urla Şube Başkanı Nurgül Saltık, Atatürk Mahallesi Muhtarı Rahime Tekin ve Özbek Mahallesi Muhtarı Işık Erdoğan gerçekleştirdi.

Urla’daki siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcisi kadınlar arasından 20 üye kadın ile kadın meclisinde gönüllü görev almak isteyen 20 üye kadından oluşan 40 kişilik Urla Kent Konseyi Kadın Meclisi kuruldu.

40 kişiden oluşan kadın meclisinin üyeleri kendi aralarında gerçekleştirdikleri seçimle 7 kişiden oluşan yönetim kurulunu belirlediler.

Urla Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin Asil Yönetim Kurulu Üyeleri; Saadet Kayaalp, Destine Sarper, Şeniz Çıkış, Aysel Açıkalın, Çiğdem Adalı Kayseri, Meltem Düzbastılar, Sibel Bavlı olurken Urla Kent Konseyi Kadın Meclisi Yedek Yönetim Kurulu Üyeleri arasında Zehra Kaya, Ayfer Nalbant, Hürriyet Ünal, Gülnur Metin, Belgin Çalışkan, Sevgihan İzat ve Mualla Erkut yer aldı.

“Kadınlara yönelik uygulanan fiziksel ve psikolojik şiddet bizlerin örgütlenmesini ve bir araya gelmesini zorunlu kılmaktadır”

Belediye Başkanı Sibel Uyar; “Yaşamın her alanında var olan kadınlarımız, 1930 yılında Belediye Seçimleri’nde ve 1934 yılında Milletvekili Seçimleri’nde seçme - seçilme hakkı ve çeşitli yasalarla sosyal haklar kazanmış olmalarına rağmen, günümüzde hala kadınlara yönelik uygulanan fiziksel ve psikolojik şiddet bizlerin örgütlenmesini ve bir araya gelmesini zorunlu kılmaktadır. Her türlü siyasi yapılanmadan uzak tamamen Urlalı kadınlarımızın yaşadığı sorunların dile getirileceği ve bu sorunların çözümüne yönelik önerilerin üretileceği kadın meclisimizin Urla’daki kadınlarımızdan başlayarak tüm ülkemizde kadınların hak ettiği yaşam standardına kavuşmasında önderlik edeceğine inanıyorum” dedi.

Kadına yönelik şiddete ve çocuk gelinlere vurgu yapan Kent Konseyi Başkanı Prof.Dr Canan Balkır da kadın meclisinin neden bu kadar önemli olduğuna değinerek Türkiye’de ve dünyada kadının toplumsal hayattaki yerini istatiksel rakamlara dayanarak anlattı.

Kent Konseyi Başkanı Prof.Dr Canan Balkır
03 Ekim 2014
Etiket; urla, izmir, kent konseyi, kadın meclisi, genel kurul, seçim, sibel uyar, haberegeli, haberegeli.com Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


Avrupa Plaj Voleybolu Şampiyonası İzmir'de
İZVAK'tan üçüncü zirve
İzmir'de şampiyon Galatasaray
47. Folkart TSYD Kupası Menemen'in
47. Folkart TSYD Ege Kupası başlıyor
Folkart TSYD Kupası 6 Ağustosta başlıyor
Boyoz, İspanya'da sergilenecek
ESTİ hep zirvede
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
Ege'de Yılın Spor Ödülleri sahiplerini buldu
SİMYA METAL 8. TSYD EGE’DE YILIN SPOR ÖDÜLLERİ
İZVAK'tan üçüncü zirve
Yoga dikkat ve odaklanma sağlıyor
47. Folkart TSYD Kupası Menemen'in
Karşıyaka'da yoga buluşması
Boyoz, İspanya'da sergilenecek
ESTİ hep zirvede
Kadın hakları günlük mesele değil
7. TSYD Ege'de Yılın Spor Ödülleri
TSYD İzmir'den görkemli veda
Basmane tasarımıyla Venedik'e gidiyor
Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
Gravürlerde yaşayan İzmir
Folkart'tan KSK açıklaması
En iyi yatırım İzmir'den ev almak
Türkiye'yi İzmir modası sardı
İzmir uzlaştırıyor
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
O belde (Ahmet Haşim)
 
Elena Ledda - Pesa
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir