27 Mayıs 2024, Pazartesi Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Bahçeli’den zehir zemberek açıklamalarMiliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır’ın Lice ilçesinde yaşananları eleştirerek, “PKK’nın yol kesmesi, haraç alması, kimlik kontrolü yapması, hatta Cizre’de sözde asayiş birlikleri oluşturması alçaklıktır, namertliktir, soysuzluktur. AK Parti’nin her tavizi başımıza türlü belalar açmıştır” dedi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Pazar gününü Antalya’nın Korkuteli ilçesinde Kartal Yayla Yörük Türkmen Şenliği’ne katıldı. MHP Lideri Bahçeli’yi Antalya Korkuteli Karayolu Kızılkaya girişinde partililer tarafından karşılandı. Sıcak havaya aldırmayan yüzlerce partili araçlarından inerek sıraya girdi. Saat 13:20’de gelen Bahçeli, aracından inerek partililerle selamlaştı. Şenlik alanına gelen Bahçeli’ye vatandaşlar sevgi gösterisinde bulundu. Bahçeli, burada vatandaşlarla selamlaştıktan sonra Korkuteli Belediyesi’nin dev Yörük çadırına geçti. Yarı bağdaş kurarak oturan Bahçeli’ye Genel Başkan Yardımcıları Zuhal Topçu, Ruhsar Demirel, Mevlüt Karakaya, Sadir Durmaz da eşlik etti.

‘Vurda vuralım ölde ölelim’ sloganları altında kürsüye gelen MHP Lideri Devlet Bahçeli, Korkuteli Dereköy Kartal Yaylası’nda Yörük ve Türkmen kardeşlerinin sevinç ve coşkusuna şahit olmaktan gururlu olduğunu söyledi. ‘Kartal Yaylası, sizler sayesinde Türklüğün yaşadığı, yaşatıldığı ve yaşayacağı yerin adıdır’ diyen Bahçeli, “İnsanın bin yılları aşan bir hikayesi vardır. İlkel toplumlardan modern millet yapılarına kadar geçen asırlar boyunca yaşanmış yığınla, ciltler dolusu, külliyatı kabarık hatıra ve hadiseler yumağı vardır. Bunların her birisine dikkatle baktığımızda, bilhassa son iki bin yıllık gelişmelerin izini sürüp sayfalarını karıştırdığımızda karşımıza her defasında büyük milletimizin şanı ve şöhreti çıkacaktır. Türk milletli tarihin her devrinde itibar ve saygınlığıyla göz kamaştırmış, başarı ve eserleriyle örnek olmuştur. Türk varlığı, yüksek kültürüyle bugünlere kanatlanmıştır” diye konuştu.

Türk kimliğinin denge, düzen ve disiplin içinde bugünlere vasıl olduğunu vurgulayan Bahçeli,“Kardeşliğimiz acılara tutunmuş, zaferlere konmuş, ortak kader ırmağında aynı gelecek deryasına doğru akmıştır. Yörük çadırları bizi bir yapmış ve aynı tarihin içinde yan yana getirmiştir. Türkmen kilimleri, Türkmen tülbentleri, Türkmen duaları, Türkmen türküleri bizi bütünde buluşturmuştur. Dokunan halıların her ilmiği kardeşliğimizi biraz daha sıkılaştırmıştır. Yün yastıklarda kurduğumuz düşler bizi biraz daha yan yana getirmiştir. Ellerde eğrilen yün çoraplar, çalınan yoğurtlar, açılan yufkalar, pişen aşlar, çalınan davullar bizi anlatmış, bizi çağırmış ve bize vurgu yapmıştır. Yaylalardan doğan umutlar buzlarımızı eritmiş, her birimizi birleştirmiş, aynı duyguların etrafında toplayarak tıpkı doruklardan çağlayan pınarlar gibi içimizi serinletmiştir” ifadelerine yer verdi.

‘BİRLİĞİMİZ TORPİLLENİYOR’

Bahçeli şöyle konuştu: “Ancak bundan rahatsız olanlar şu günlerde çoktur. Kartal Yaylası’nın duruşundan ürkenler fazladır. Türkmen ve Yörüklerden keyfi kaçanlar azıtmış ve azgınlaşmıştır.Türk milletinden köşe bucak saklanan, adını bile duymaya tahammülü olmayan meymenetsiz ve muhteris niyetler birliğimizi torpillemek üzere gerekli düzeneği almışlardır. Türklükleri yalnızca nüfus kağıtlarında yazan, ruhen, zihnen ve yaşayış olarak bizim uzağımızdan bile geçemeyenler sadece fitne saçmakla kalmamışlar, aynı zamanda ihanetin bizzat ve fiilen icrasına da soyunmuşlardır. Ölü bir koyun üzerinde dolaşan akbabalar gibi, Türk milletinin ufkunda da karanlık emeller gezinmektedir.”

“ÜLKE PKK’YA PEŞKEŞ ÇEKİLMİŞTİR”

Bundan sonra Türkiye’nin ya felaketi tüm boyutlarıyla yaşayacağını ya da selamete çıkacağını savunan Bahçeli, “Ya teslimiyetin dibini boylayacak, ya da milliyetçilikle kamburlarından kurtulacaktır. Ya çözülecek, çökecek ve çatlayacaktır; ya da büyüyecek, kalkınacak ve kardeşliğini koruyacaktır. Başka bir seçenek kalmamıştır.Başka bir yol görülmemektedir. AK Parti yönetimindeki ülkemiz PKK’ya peşkeş çekilmiştir. Bölücü terör örgütü adeta Türk milletinden hesap sormaktadır. Varlığımızın, birliğimizin ve bin yıllık hukukumuzun alnına dayanan bölücü namlu bizden fidye istemektedir. Nefsinin kuklası olmuş, egolarının oyuncağı haline dönmüş, şişmiş benliğinin esaretine kapılmış Başbakan, İmralı canisine ümit ve heyecan vermekle meşguldür. Bölücü terör cesaret kazanmıştır. İmralı canisi sanki meşru ve masum bir siyaset aktörüymüş gibi, yattığı hücreden demeç üstüne demeç vermektedir” şeklinde konuştu.

LİCE OLAYLARI

‘AK Parti yakayı İmralı canisine kaptırmıştır’ diyen Bahçeli, “İpleri bu katile vermiştir. PKK’lılar güven ve rahata ulaşmışlardır. Teröristler provokasyonlarına hız vermişlerdir. Şantiyeler basılmakta, silahlı eylemler artmakta, insan kaçırılma hadiseleri yoğunlaşmaktadır. Geçtiğimiz günlerde Diyarbakır Lice’de karakol yapımından doğan gerginlik sonucunda bir kişi hayatını kaybetmiş, ikisi ağır olmak üzere dokuz kişi de yaralanmıştır. Lice ilçesi Kayacık Köyü’nde yapımı devam Jandarma Karakol Komutanlığı hizmet binası inşaatını protesto etmek ve çalışmaları durdurmak amacıyla bölücü terör yandaşları saldırıya geçmişlerdir. PKK’nın istekleri arasında, karakol ve kalekol yapımının durdurulması da bulunmaktadır. Bunun yanı sıra baraj inşasına da son verilmesi yer almaktadır” dedi. Bahçeli yaşanan bu gelişmeleri şöyle özetledi:

“ Bölücü odaklar, vatanımızın bir yöresini yönetilemez hale getirmeye çalışmaktadır. Egemenlik haklarımızı sulandırmak istemektedirler. Amaç budur, hedef buna dönüktür. Sınır dışına çıktığı sanılan, günlerce gazete ve televizyonlarda sözde çekilme görüntüleri yayımlanan caniler, gerçekte şehirlere ve ovalara inerek yeni siperlerini kazmışlardır. Terör örgütü; süreç ihaneti kapsamında, çözüm ve barış gürültüsü altında güç ve mevzi elde etmiştir. Başbakan ise bir yanda 63 sözde akil insanlarla oyalanırken; diğer yanda Türk milletini nasıl bölerim, nasıl parçalarım arayışındadır. 63 sözde akil, PKK’nın yedeği, taşeronu, izcisi, kapıkulu, kölesi haline gelmiştir. Başbakan’a sundukları raporun; inanınız bana, milli mücadele yıllarında işgal komiserleri dahi bu kadarını yazmaz, yazamazdı. Başbakan Erdoğan ve İmralı canisinin ortaklaşa tayin ettikleri bu 63 kişi, kısaca Türkiye’nin PKK’ya teslim olmasını ve Türk milletinin tarih sahnesinden silinmesini amaçlamaktadır.”

‘NE ZAMANDAN BERİ EGMENLİK HAKLARI PKK İLE PAYLAŞILIYOR’

Türk milletinin 63’lüklerin ihanetlerini asla unutmayacağını ve affetmeyeceğini kaydeden Bahçeli, “Başbakan Erdoğan Taksim’i kuşatmış, terörist dostları Doğu ve Güneydoğu’da benzerini yapmaya teşebbüs etmiştir. Türkiye Cumhuriyeti ne zamandan beridir yapacağı karakolları kanlı terör örgütüne sormaktadır? Türkiye Cumhuriyeti ne zamandan beridir egemenlik haklarını PKK’yla paylaşmaktadır? Bu nasıl bir çürümüşlüktür? Devlet nerededir, hükümet nerededir, Başbakan nereye gitmiştir? PKK’nın yol kesmesi, haraç alması, kimlik kontrolü yapması, hatta Cizre’de sözde asayiş birlikleri oluşturması alçaklıktır, namertliktir, soysuzluktur. AK Parti’nin her tavizi başımıza türlü belalar açmıştır” ifadelerine yer verdi. Bahçeli şöyle konuştu:

“ Başbakan Erdoğan İmralı canisiyle pazarlık yaptıkça bölücü yamyamlar heveslenmiş ve başaracaklarına inanmışlardır. Biliniz ki, ülkemizin bu hali sürdürülebilir değildir. Bugün karakol yapımına itiraz edenler; yarın valilerin, kaymakamların ve kamu görevlilerinin şehirlerini terk etmelerini istemesi kimseyi şaşkınlığa sürüklememelidir. Bu bölünme demektir. Bu kavga demektir. Bu düşman kamplara ayrılma anlamına gelecektir. Türkiye adım adım parçalanmaya gitmektedir. Başbakan Erdoğan ve yanındakileri vatana ihanet içindedir. PKK’nın isyan ve başkaldırma hedefi hızla gerçekleşmektedir. Vatanımızın bir bölümünün sözde Kuzey Kürdistan olarak tarif ve tanımı uluorta yapılmaktadır. Gelin görün ki, Başbakan’dan ses yoktur. Hükümet dut yemiş bülbül gibidir. Sayın Başbakan Yörük ve Türkmenlerin huzurunda sana soruyorum: Bölünmeye ikna oldun mu? Kürdistan’a onay verdin mi? İmralı canisinin özgürlüğüne vade biçerek rıza gösterdin mi? Türk Silahlı Kuvvetleri İç Hizmetler Kanunun 35’nci maddesinde yeniden bir düzenlemeye giderek iç tehditleri kime danışarak, kimden akıl alarak ve kiminle konuşarak kaldırdın?.”

‘VARLIĞIMIZ VE BİRLİĞİMİZ DİNAMİTLENMEKTEDİR’

‘Türkiye sorunlarından kurtulmuş mudurki,bu 35’nci madde değiştirilmektedir? Diye soran Bahçeli, “Başbakan ve hükümeti ne yapmaya çalışmaktadır? Bugünkü Türkiye manzarası öz ve özet olarak şunlardan ibarettir. Milli varlığımız ve birliğimiz dinamitlenmektedir. Lozan delinmekte, Sevr hortlatılmaktadır. Türkiye dağıtılmak istenmektedir. Kardeş kavgası körüklenmektedir. Üniter yapı, milli devlet ve vatanın bölünmezliği tartışılmaktadır. Bunların müsebbibi de Başbakan ve hükümetidir. AK Parti ülkemizin her alanındaki yangınların kundakçısıdır. İlkesiz, bilgisiz ve kimliksiz iktidar zihniyeti tutuşturduğu alevlere körükle gitmektedir. Yangın Kerkük’tedir, Tuzhurmatu’dadır, tüm Türkmeneli’ndedir. Yangın Doğu Türkistan’dadır. Yangın şehit ocağındadır. Yangın sokaklardadır. Yangın okullardadır. Yangın tezgâhlarda, tarlalarda, yaylalardadır. Yangın bağlardadır, bahçelerdedir, köylerdedir. Yangın çiftçilerimizin hanelerindedir. Yangın pazarlarda, atölyelerde, fabrikalardadır. Yangın mutfaklardadır. Yangın huzur ve esenliğimize kadar ulaşmıştır. Yangın milli değerlerimize kadar yanaşmıştır. Yangın Cumhuriyet’in birikimlerine dayanmıştır” dedi.

‘TÜRKLÜK ETNİK SEVİYEYE İNDİRİLMİŞTİR’

‘Başbakan Erdoğan, Türk bayrağını kaldıralım diyen yabancı hayranı köksüzleri akil yapmıştır” diyen Bahçeli, “Bozgunu zafer diye sunmuştur. Nahoşlukları normalleşme diye yutturmuştur. Milli ve manevi değerleri istismarda sinir ve sabırları germiştir. Türk milletini 36’ya taksim etmiş, Türklüğü etnik seviyeye indirmiştir. Milliyetçiliği ayaklar altına almış, milli kimliğimizi aşındırmıştır. Çanakkale’de savaştıklarımız bu kadar hasar vermemiştir. İzmir’de denize döktüklerimiz bu kadar bayağılaşmamış, bu kadar alçalmamışlardır. Sizler bunlara müstahak değilsiniz. Ve en önemlisi, yurdumuz, yuvamız ve yarınlarımız sahipsiz değildir. Bu vahim tablonun farkına varmış milliyetçilerin müdahale vakti yaklaşmaktadır. Türkmenlerin ve Yörüklerin inisiyatif almalarının zamanı gelmektedir. İnanıyorum ki, er ya da geç seçim vakti gelip çattığında Başbakan ve zihniyeti kaçacak delik, sığınacak ülke arayacaktır.”

KORKUTELİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYINI AÇIKLADI

Yaklaşan seçimlerede değinen Bahçeli, “30 Mart 2014 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri bunun için bir milattır.Bu seçimler Türkmenlerin ve Yörüklerin şahlanışına sahne olacaktır. Arkasından yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi ise AK Parti’nin sonunun işareti sayılacaktır. Ve normal yapılış tarihi 2015 yılının Haziran ayı olan Milletvekilliği Genel Seçimleriyle de AK Parti siyasetin karanlık yüzü olarak sandığa gömülecektir. Sizlerden ilk önce Korkuteli Belediyesini tekrar istiyorum. Arkasından Antalya Büyükşehir ve tüm ilçe belediyelerine MHP’nin mührünü vurmanızı bekliyorum. Bu vesileyle partimizin Korkuteli Belediye Başkan adayı olarak hizmette süreklilik, başarıda devamlılık için mevcut Belediye Başkanımız ve değerli dava arkadaşım Hasan Gökçe’yi ilan ediyorum” diye konuştu.

BAHÇELİ’YE KARTAL

Konuşmaların ardından İl Genel Meclisi Üyesi Bayram Dal tarafından Bahçeli’ye kartal heykeli hediye edildi. Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökçe tarafından katılımlarından dolayı plaket takdim edildi. Bahçeli daha sonra Yörük çadırına geçerek dinlendi. Burada bir süre partililerle görüşen Bahçeli, ardından ilçe belediyeleri ve partisinin ilçe başkanlıklarının çadırlarını gezdi. Bahçeli, Korkuteli programının ardından karayolu ile Ankara’ya hareket etti.

30 Haziran 2013
Etiket; mhp, devlet, bahçeli, lice, eleştiri, başbakan Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


Mimarlardan Büyükşehir'e sert eleştiri
Kültür sanat kenti Karşıyaka
MHP İzmir'den turizm reçetesi
Başbakan'dan İzmir turu
Bir yalnızlık öyküsü
MHP İzmir'de bomba liste
MHP'li başkandan MHP'li Sözlü'ye tepki
Kocaoğlu: Başbakanın sözlerine üzüldüm
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ MUĞLA TEMSİLCİLİĞİ'NDEN İSRAİL' E SERT UYARI
78 YILDIR KANAYAN YARA: BORALTAN
NEFRET ÜRETMENİN MANTIĞI DEĞİŞMİYOR
İLK KURŞUN MUAMMASI
İLHAN İŞMAN ADAY ADAYI OLDU
GEMİNİZİ BATIRDIK ÖZÜR DİLERİZ
HALAÇOĞLU SESSİZLİĞİNİ BOZDU
ERMENİ SOYKIRIMI EMPERYALİST BİR YALANDIR
MANİSA DGYD 'NİN KONUĞU ÖNALAN
Bu nasıl adalet?
Her türlü şiddete hayır!
EYT'de son durum ne
Mülteci çocuklar için deklarasyon
Kaya: Kocaoğlu aymazlık içinde
Kocaoğlu'ndan ilçe belediyesine tepki
Katar'a ablukayı İzmir ile kırdık
Dostları olan zengindir
Demokrasi tek yol
15 Temmuz şehitlerinin isimleri gökyüzünde
15 Temmuz'u Batı'ya anlatıyoruz
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Deplasmanda plasebo
 
Şeyhim kainata alışamadım
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
Spor Toto Süper Lig 2022-2023 Sezonu Şampiyonu Kim Olur?
 
   
Spor Kent Haberleri Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir