5 Aralık 2023, Salı Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Bakan Müezzinoğlu, projeleri anlattı  Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, sağlığın teşviki ve geliştirilmesi programları ile birlikte sağlıklı yaşam konusunda farkındalık oluşturmaya yönelik projeleri de hayata geçirdiklerini söyledi. “Genel Sağlık Kapsamı Bakanlar Konferansı”, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun katılımıyla Hilton Otel’de başladı.

  Konferansın açılış konuşmasını yapan Müezzinoğlu, 10 yıllık iktidarları döneminde kararlı adımlarla insan ve hakkaniyet odaklı sağlık hizmeti anlayışını gerçekleştirdiklerini söyledi. 2000’li yıllardan önce sağlık sisteminde hizmet sunumu, finansman, hizmete erişim, insan gücü ve bilgi sistemleri alanlarında problemler yaşandığını anlatan Bakan Mehmet Müezzinoğlu, “Hükümetimizin insan ve hakkaniyet odaklı etik anlayışı sayesinde bütün vatandaşlarımızın kaliteli sağlık hizmetlerine eşit biçimde erişmeleri temel hedefimiz olmuştur.

  Bu hedefimizi gerçekleştirirken, sağlık hizmetlerinde finansman, ödeme, organizasyon, düzenleme, sunum ve geri bildirim gibi parametreler yönetim anlayışımızın temelini oluşturmuştur” dedi. 112 acil hizmetleri, koruyucu ve temel sağlık hizmetleri, ücretsiz gezici sağlık hizmetleri, kanser erken teşhis tarama ve eğitim merkezleri, aile hekimliği uygulaması ve bulaşıcı hastalıklarla mücadele gibi alanlarda ilerlemeler sağladıklarını kaydeden Müezzinoğlu, “Sağlığın teşviki ve geliştirilmesi programlarımız ile birlikte sağlıklı yaşam konusunda farkındalık oluşturmaya yönelik projelerimizi de uygulamaya başladık. Yanlış beslenme, sigara ve alkol kullanımı, obezite ve diyabetle mücadele, organ bağışı gibi alanlardaki farkındalık programlarını hayata geçirdik.

  Ayrıca beden sağlığı kadar önemli gördüğümüz ruh sağlığını geliştirmeye yönelik eylem programımızla, sağlık hizmet sunumunu geliştirerek sürdürmeye devam ediyoruz” şeklinde konuştu. Bakan Müezzinoğlu, finansmandan sigortacılığa, yatırımlardan hastane hizmetlerine, aile hekimliğinden koruyucu hekimliğe, sağlığın geliştirilmesi faaliyetlerine kadar sağlık hizmetlerinin bütüncül bir yaklaşımla yönetilmesi gerektiğini vurguladı. Müezzinoğlu, “İnsan gücü ve sağlık hizmet sunumunda, öncelikli olarak insanımızın ve sağlık çalışanlarımızın memnuniyetini esas alıyoruz” dedi.

27 Haziran 2013
Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ MUĞLA TEMSİLCİLİĞİ'NDEN İSRAİL' E SERT UYARI
78 YILDIR KANAYAN YARA: BORALTAN
NEFRET ÜRETMENİN MANTIĞI DEĞİŞMİYOR
İLK KURŞUN MUAMMASI
İLHAN İŞMAN ADAY ADAYI OLDU
GEMİNİZİ BATIRDIK ÖZÜR DİLERİZ
HALAÇOĞLU SESSİZLİĞİNİ BOZDU
ERMENİ SOYKIRIMI EMPERYALİST BİR YALANDIR
MANİSA DGYD 'NİN KONUĞU ÖNALAN
Bu nasıl adalet?
Her türlü şiddete hayır!
EYT'de son durum ne
Mülteci çocuklar için deklarasyon
Kaya: Kocaoğlu aymazlık içinde
Kocaoğlu'ndan ilçe belediyesine tepki
Katar'a ablukayı İzmir ile kırdık
Dostları olan zengindir
Demokrasi tek yol
15 Temmuz şehitlerinin isimleri gökyüzünde
15 Temmuz'u Batı'ya anlatıyoruz
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Deplasmanda plasebo
 
Şeyhim kainata alışamadım
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
Spor Toto Süper Lig 2022-2023 Sezonu Şampiyonu Kim Olur?
 
   
Spor Kent Haberleri Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir