17 Temmuz 2024, Çarşamba Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Başbakan’a ilettikleri talepleri açıkladılar Taksim Dayanışma Platformu Tayfun Kahraman ve avukat Can Atalay, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a ilettikleri talepleri anlatmak için Gezi Parkı’na geldi. Burada Kahraman, Gezi Parkı eylemcilerine Başbakan Erdoğan’a ilettikleri talepleri açıklarken, eylemciler ise zaman zaman tepki gösterdi. Tayfun Kahraman, “Tek tek Başbakana ilettik. Taleplerimiz hakkında az önce de bahsettiğim gibi adaletli bir görüşme gerçekleştirdik. Tabii ki bu taleplerimizin ana meselesi öncelikle polis şiddetiydi. Polis şiddeti konusundaki açıklamalarımız gayet net ve sertti. Bizler emin olun bu açıklıkla ifade ettik ve bu ortamı özellikle polis şiddetini kınadığımızı tekrar kendilerine söyledik” dedi.

  4 talep hakkında görüşmeler yapıldığını ifade eden Kahraman, “Birincisi Gezi Parkı, Gezi Parkı olarak kalmalıdır yönünde bir talebimiz vardı. Bu talebe ilişkin dün yaptığımız açıklamada da belirttiğimiz gibi bu talebe ilişkin Başbakan yargı kararırın beklenmesi gerektiğini öncelikli bu olanın ve hukuku tanıyacaklarını kendileri ifade ettiler. Bundan sonra da bu hukuk kararı eğer olumsuz yönde çıkarsa, bizlerin istediği yönde çıkmazsa bunu halk oylamasına götüreceklerini ifade ettiler” dedi.

“SORUMLULAR HAKKINDA İŞLEM BAŞLATILDIĞI SÖYLENDİ”

  Kahraman, 2’inci taleplerinin polis şiddetiyle birlikte hayatını kaybeden insanlara ve yaralanmalara neden olan sorumlular hakkında işlem başlatılması olduğunu belirterek, “Bu konuda bir cevap geldi sorumlular hakkında işlem başlatıldığını İzmir’de bir sürecin işletildiğini ve 3 görevlinin görevinden uzaklaştırıldığını bundan sonra da benzer işlemler yapılacağını ifade ettiler” diye konuştu. Tayfun Kahraman, “3’üncü talebimiz gözaltına alınan arkadaşlarımızın derhal serbest bırakılmaları ve haklarında hiçbir soruşturmaya yer verilmeden kendilerinin Gezi Parkı’na gelmeleri veya Türkiye’nin her yerindeki meydanları çıkmalarıydı.

  Bu konuda bir cevap alamadık. 4’üncü maddemiz Türkiye’nin tüm meydanlarında başta Taksim Meydanı ve Kızılay Meydanı olmak üzere hepimizin ifade özgürlüklerini kullanabilecekleri alanların yaratılmasın ve bunların izin verilmesiydi. Bu konuda da bir cevap alınamadı” şeklinde konuştu. Öte yandan, Kahraman, Gezi Parkı eylemcilerinin şikayetlerini iletebilmeleri için belirli yerlere forum masaları kuracaklarını da açıkladı.

14 Haziran 2013
Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ MUĞLA TEMSİLCİLİĞİ'NDEN İSRAİL' E SERT UYARI
78 YILDIR KANAYAN YARA: BORALTAN
NEFRET ÜRETMENİN MANTIĞI DEĞİŞMİYOR
İLK KURŞUN MUAMMASI
İLHAN İŞMAN ADAY ADAYI OLDU
GEMİNİZİ BATIRDIK ÖZÜR DİLERİZ
HALAÇOĞLU SESSİZLİĞİNİ BOZDU
ERMENİ SOYKIRIMI EMPERYALİST BİR YALANDIR
MANİSA DGYD 'NİN KONUĞU ÖNALAN
Bu nasıl adalet?
Her türlü şiddete hayır!
EYT'de son durum ne
Mülteci çocuklar için deklarasyon
Kaya: Kocaoğlu aymazlık içinde
Kocaoğlu'ndan ilçe belediyesine tepki
Katar'a ablukayı İzmir ile kırdık
Dostları olan zengindir
Demokrasi tek yol
15 Temmuz şehitlerinin isimleri gökyüzünde
15 Temmuz'u Batı'ya anlatıyoruz
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Deplasmanda plasebo
 
Şeyhim kainata alışamadım
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Spor Kent Haberleri Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir