21 Temmuz 2024, Pazar Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Teröre milletçe tepki gösterelimEge Genç İşadamları Derneği Başkanı Seda Kaya, son günlerde tırmanan terör eylemlerinin ve ülkede hakim olan güvenlik zaafiyetinin endişe verici boyutlara ulaştığını belirterek “milletçe tepkimizi göstermemiz ve kitlesel gösterilerle protesto etmemiz gerekir. Sessiz kalmak ve sinmek terör odaklarının işine gelmektedir. Milletimiz Türkiye’ye karşı işbirliği yapan veya ortamı boş bulup yeniden sahneye çıkan terör örgütleri tarafından kendine yönelik bu topyekün saldırı karşısında güçlü bir duruş sergilemelidir. Askerimize ve polisimize yapılan hain saldırılar içimizi sızlatıyor. Kalleşçe tuzaklarla şehit olan kahramanları saygıyla anıyoruz ” dedi.

7 Haziran seçimlerinin üzerinden iki aydan fazla bir zaman geçmesine rağmen hükümetin kurulamamasının da hem ekonomide hem de Türkiye’nin dış ilişkilerinde bir otorite boşluğu yarattığını söyleyen EGİAD Başkanı Seda Kaya, siyasi parti liderlerinin kişisel hırs ve çıkar beklentilerini bir yana bırakarak ortak paydalarda buluşmaları gerektiğinin altını çizdi.

Seda Kaya, “Milletimiz seçimde bu mesajı net biçimde vermiştir. Güçlü bir koalisyon ile hem teröre, hem dış tehditlere hem de ekonomik sorunlara sağlam politikalar üretilerek çözüm bulunabilirdi. Ancak, ne yazık ki huzur yerine kaos, çözüm yerine çözümsüzlük, demokrasi yerine politika tercih edilmiştir. Olağanüstü bir dönemden geçen Türkiye’de güven ortamı her geçen gün daha da bozulurken duyarsızca siyaset oyunlarıyla zaman kaybeden liderler milletle adeta alay etmektedirler. İşsizlik, yoksulluk, terör kıskacındaki ülkemizi yeniden bir seçim girdabına sokmak en hafif deyimle sorumsuzluktur. Ekonomik krize doğru adım adım sürüklenen Türkiye’ye bir de tekrar seçim faturası ödetilecektir. Üstelik bir erken seçimde aynı siyasi tablonun çıkması muhtemel iken, şahsi inat uğruna, ülkeyi üstelik güvenliğin sağlanamayacağı bir seçime sürükleyen siyaset anlayışını anlamakta zorluk çekiyoruz” dedi.

Milletimizin barış, huzur, vatanın ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğü olarak belirlediği ortak paydalarda tavizsiz derecede duyarlı olduğunu belirten Seda Kaya “Parlamento çatısı altında olup, yöneticileri bu ilkelere aykırı söylemler içinde olan bazı siyasi aktörleri sorumluluğa davet ediyoruz. PKK terör örgütünün en kanlı eylemlerini görmezden gelerek bunları terör olarak değil; bir halkın eşitlik ve adalet mücadelesi olarak gören bölücü anlayışı şiddetle kınıyoruz” dedi.

EGİAD’dan yapılan açıklamada, şehit haberlerinin ne yazık ki adeta bir dizi film izler gibi izlendiği belirtilerek, “bir toplumu yok eden en büyük tehlike umursamazlık, boşvermişlik ve en büyük acıları bile kanıksamaktır. Türk milleti tarihte kendisine yönelik en büyük tehditlere bile tek yumruk olarak karşı durmuştur. Kurtuluş Savaşımız bunun en güzel örneğidir. Terör belası milletçe birlik ve beraberlikle ve asgari müştereklerde birleşerek çözebileceğimiz bir sorundur” denildi.

16 Ağustos 2015
Etiket; egiad seda kaya, seda kaya, egiad Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


İzmir'e özel ekonomik model
Genç işadamları yeni yılı karşıladı
Yeni bir atılım dönemi başlamalı
Kadına karşı şiddete çözüm önerisi
Seda Kaya tek aday
İzmir'deki Mal Devri Krizinde STK'lar Devrede
EGİAD'ta yaşam koçluğu
Türkiye-AB tamam mı devam mı?
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ MUĞLA TEMSİLCİLİĞİ'NDEN İSRAİL' E SERT UYARI
78 YILDIR KANAYAN YARA: BORALTAN
NEFRET ÜRETMENİN MANTIĞI DEĞİŞMİYOR
İLK KURŞUN MUAMMASI
İLHAN İŞMAN ADAY ADAYI OLDU
GEMİNİZİ BATIRDIK ÖZÜR DİLERİZ
HALAÇOĞLU SESSİZLİĞİNİ BOZDU
ERMENİ SOYKIRIMI EMPERYALİST BİR YALANDIR
MANİSA DGYD 'NİN KONUĞU ÖNALAN
Bu nasıl adalet?
Her türlü şiddete hayır!
EYT'de son durum ne
Mülteci çocuklar için deklarasyon
Kaya: Kocaoğlu aymazlık içinde
Kocaoğlu'ndan ilçe belediyesine tepki
Katar'a ablukayı İzmir ile kırdık
Dostları olan zengindir
Demokrasi tek yol
15 Temmuz şehitlerinin isimleri gökyüzünde
15 Temmuz'u Batı'ya anlatıyoruz
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Deplasmanda plasebo
 
Şeyhim kainata alışamadım
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Spor Kent Haberleri Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir