13 Haziran 2024, Perşembe Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Seda Kaya tek aday1 Aralık 2012 tarihinden bu yana Ege Genç İş Adamları Derneği EGİAD’da başkanlık görevini yürüten Seda Kaya, yapılacak seçimlerde yeniden aday oldu. Ülkede son yıllarda yaşanan kutuplaşma ve ayrımcılık siyasetine karşın genç işadamları, Seda Kaya’nın listesinde bütünleşerek seçimlere gitme kararı aldı. Seçimler 8 Kasım tarihinde Swiss Grand Efes’te gerçekleşecek.

Birleştiren, bütünleştiren aday

8 Kasım tarihinde yapılacak genel kurulda EGİAD Yönetim Kurulu Başkanlığı’na yeniden aday olduğunu belirten Seda Kaya, yönetim kurulu üyelerinin yarısını yenileyerek yola devam edeceklerini söyledi. Son yıllarda ne yazık ki kutuplaşan ve ayrımcılığın hakim olduğu bir Türkiye’de yaşadıklarını dile getiren Kaya, EGİAD’ın örnek olacak şekilde birleştirici bir anlayışla seçimlere gittiğini belirterek, “Ülkemizin zorlu bir süreçten geçtiği bu konjonktürde gönüllü sivil toplum kuruluşlarına daha çok ihtiyaç vardır ve hepimize daha büyük sorumluluklar düşmektedir. Ülkemizdeki benzer birçok sivil toplum kuruluşunun tepkisiz ve etkisiz kaldığı bir ortamda yerel bir STK olarak örnek projelere imza atan, cesur söylemlerle ve ilkeli duruşuyla hiçbir siyasi görüşün güdümünde olmadan yoluna devam eden EGİAD büyüyerek güçlenmektedir. Bu bizim kurumsal kültürümüzün kökleştiğini, rekabet yarışını da el ele, kol kola birlik ve beraberlik içinde yapılan bir mücadele olarak gördüğümüzü, ülkemizin zor günlerden geçtiği bu süreçte dostluğun, kardeşliğin ve toleransın hakim olduğu tek vücut halinde bir EGİAD’la herkese örnek olduğumuzu göstermektedir. EGİAD üyeleri olarak en küçük bir kişisel çıkar gözetmeksizin, gönüllü olarak biraraya gelip kentimiz, bölgemiz ve ülkemiz adına güzel şeyler üretmeye çalışıyoruz. Bizi güçlü ve cesur kılan bağ, vatan sevgimizdir” dedi. EGİAD’ın Türkiye’nin en güçlü genç işadamları derneklerinin başında gelmesinden duyduğu gururu da dile getiren Kaya, geniş bir ailenin parçası olduklarına dikkat çekerek, “Biz elini taşın altına koyarak görev üstlenen ya da sade bir üye olarak EGİAD’ın misyonuna ve vizyonuna omuz veren üyelerimiz, kuruluşundan bu yana EGİAD’ da yönetim sorumlulukları üstlenen kıdemli üyelerimiz ve bizi destekleyen büyüklerimizle yaş ortalaması 34 olan 600 kişilik büyük bir aileyiz. Aday Yönetim Kurulu’nun yarısı 12.dönemde görev yapan deneyimli üyelerden oluşmaktadır. Yeni girecek üyelerin bir kısmı EGİAD Komisyonlarında aktif görev yapan ve bir kısmı da geçen dönemde karşılıklı güzel bir seçim yarışına girdiğimiz arkadaşlarımızdır” dedi.

EGİAD’ın ilk kadın başkanı olmaktan duyduğu gururu da dile getiren Kaya, başarısını ekibine ve üyelerinin verdiği desteğe borçlu olduğunu vurguladı. Yeni dönemde de EGİAD’ın, misyonu ve vizyonu çerçevesinde hareket ederek etkin söylemlerle, aktif bir sivil toplum kuruluşu olmaya çaba göstereceğini hatırlatarak, “Atatürk’ün çağdaşlaşma hedefine, demokrasi, laiklik ve hukukun üstünlüğü başta olmak üzere Cumhuriyet’in temel değerlerine aklı ve yüreği ile bağlı genç, eğitimli, kültürlü, aydın iş insanlarının yuvası olan EGİAD, inanıyorum ki bundan böyle de bu çizgide kalarak cesaretle ve kararlılıkla doğruları savunmaya devam edecektir.” diye konuştu.

Söz verdiklerimizi yaptık

EGİAD’ın 12. Dönemini de değerlendiren Kaya, şöyle konuştu: “1 Aralık 2012’de seçimi kazanarak EGİAD Başkanlık koltuğuna oturdum. Zaman kaybetmeden çalışmaya başladık. 2 yıl içinde söz verdiğimiz projelerin hepsini hayata geçirdik. 8 Kasım tarihinde de genel kurul öncesinde anıt projemizi İzmir’e kazandıracağız. Mevcut projeler dışında kent raporları yayınlıyoruz. Kültürpark raporunu yayımladık. Sırada Kordon raporu var. Ticaret köprüsü adıyla yepyeni bir projeyi hayata geçirdik. Bu süreçte elimizden gelenin en iyisini yaptığımızı düşünüyoruz.”

5 yeni proje

Yeni dönemde fizibilitesini ve bütçesini yaptıkları 5 yeni projeleri olduğunu ifade eden Kaya, projelerinin yer aldığı internet sitelerinin de kısa süre içinde açılacağını vurguladı. Bu dönemde uzun döneme dayalı daha iddialı projelere de yer vereceklerini anlatan Kaya, “12. Dönemde 58 yeni üye kazandık. İzmir’de en çok sesi çıkan kurumlardan birisiyiz. Yeni dönemde de beklentileri karşılamaya dönük projeler yapacağız. Her tarz projeye ve yeniliğe açığız. Bütçe olarak ve üyelerin ekonomik gücü olarak Türkiye’nin en güçlü genç işadamları derneklerinden biriyiz. Yeni dönemde ben üyelerimizin vereceği destekle bu gücün daha da artacağına inanıyorum” diye konuştu.

24 Ekim 2014
Etiket; seda kaya egiad, egiad seçimleri haberegeli, izmir haberleri Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


Kaza Su Doldurmaktan Dönerken Olmuş
Bornova'da Feci Kaza
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
İZMİR'E MEGA PROJE
ÇAM FISTIĞI REKOLTESİ YÜZ GÜLDÜYOR
MOBBİNG ÇALIŞMA HAYATININ EN ÖNEMLİ SORUNLARI ARASINDA
İLK BİNDE 157 EGELİ VAR
İZMİR'E TEKNOLOJİ ÜSSÜ KAZANDIRACAKLAR
İZMİR'E GÜÇ KATACAK BİRLİKTELİK
BABA HEDİYESİ HAYATINI DEĞİŞTİRDİ
TAM KAPANMADA ZİNCİR MARKETLER TAM GAZ
Bitcoin makalesine uluslararası ödül
Sanal alışveriş rekora gidiyor
Çalışmak bizi tüketiyor mu
Firmalara ihracat uzmanları geliyor
Emekliye temmuz zammı
EYT'de son durum ne
Zeytin güzel kokmalı
Nazilli Tarım Fuarı ziyaretçi rekoru kırıyor
En iyi yatırım İzmir'den ev almak
Türkiye'yi İzmir modası sardı
Türkiye'nin hayvancılık fuarı başladı
Fuar güzelleri görücüye çıktı
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Deplasmanda plasebo
 
Şeyhim kainata alışamadım
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
Spor Toto Süper Lig 2022-2023 Sezonu Şampiyonu Kim Olur?
 
   
Spor Kent Haberleri Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir