17 Temmuz 2018, Salı Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Dekan atamalarına sendika tepkisiDenizli’deki Pamukkale Üniversitesi’nde dört dekan ve bir daire başkanının değiştirilmesine Eğitim İş Sendikası Denizli Şubesi tepki gösterdi. Denizli Şube Başkanı Kadem Özbay, yapılan atamaların kişiye özel ve usulsüz olduğunu iddia etti.

Pamukkale Üniversitesi’nde Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağcı’nın imzasıyla dört dekan ile bir daire başkanı değiştirildi. Karara göre, Fen Edebiyat Fakültesi’nde Prof. Dr. Sebahattin Nas’ın yerine Prof. Dr. Bilal Söğüt, Mimarlık Fakültesi’nde Prof. Dr. Celal Şimşek yerine Prof. Dr. Yetiş Şazi Murat, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’ne Prof. Dr. Ertuğrul İşler’in yerine Prof. Dr. Efe Akbulut, Tıp Fakültesi’nde Prof. Dr. Mustafa Kılıç’ın yerine Prof. Dr. Hasan Herken vekaleten atandı. Yeni kurulan Turizm Fakültesi Dekanlığı’na Prof. Dr. Mehmet Akgün getirilirken, Bilgi İşlem Daire Başkanı Tahsin Tolay’ın yerine de Yrd. Doç. Dr. Abdülkadir Yaldır atandı.

TEPKİ ÇEKTİ

Dekan atamaları üniversitede akademik kadroda hoşnutsuzluğa neden olurken kent kamuoyunda da tepkilere yol açtı. Eğitim İş Denizli Şube Başkanı Kadem Özbay, yaptığı açıklamayla atamaların usulsüz ve kişiye özel olduğunu savundu. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ataması ile göreve gelen Rektör Bağcı’nın, Cumhurbaşkanı’nın isteği doğrultusunda da dekan atamalarını yaptığını ileri süren Özbay, “Rektör Bağcı, göreve geldiği üç yıl boyunca üniversitede birçok akademik kadroda değişiklik yapılmıştır. Ancak yapılan atamalar kişiye özel atamalardır. Usulsüz atamaları defalarca yargıya taşıdık. Bu kez de aynı usulsüzlükle atama yapılmıştır” dedi.

ÖZBAY: ÜÇ YILDA BİR EKİP KURAMADI

Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağcı’nın üniversiteyi vekaleten yönettiğini dile getiren Özbay, “Rektör Bağcı, göreve üç yıl önce gelmesine rağmen hala çalışacağı ekibi kuramamıştır. Kendi atadığı yöneticileri bile görevden alarak anlaşılmaz yönetim anlayışını sürdürmektedir. Rektör Bağcı, üç yıldır üniversiteyi bütün birimleri ile vekaleten yönetmektedir. Görev yapan bütün yöneticiler sürekli olarak değişikliğe maruz kalmakta ve değişiklik baskısı altında görev yapmaktadırlar. Son olarak üniversitede beş fakülte dekanı birden değişti. Rektör Bağcı, bir kez daha rektör seçilebilmek için atamaları kullanıyor. Üniversitede birtakım grupların desteğini alabilmek için bu atamaları yaptığı anlaşılıyor” diye konuştu.

'ÇALIŞMA ORTAMI BOZULDU' İDDİASI

Özbay, Rektör Bağcı’nın daha önce de Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil Çetişli ve Denizli Meslek Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ı da istifaya zorladığını iddia edip, “Prof. Dr. Bağcı’nın göreve geldiği günden bu yana birkaç fakülte dekanlığı dışında bütün dekanlıkların vekaleten yönetiliyor olması, sürekli dekanların istifa etmesi veya ettirilmesi, akademik ve idari personel hakkında soruşturmalar açılması, görevden uzaklaştırılması, işine son verilmesi veya işten atılma tehdidi ile karşı karşıya bırakılması üniversitede çalışma ortamını bozmuştur” dedi.

29 Temmuz 2013
Etiket; pamukkale, üniversite, dekan, atma, sendika, tepki Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


Reklamlarda gizli şiddet var
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
İzmir uzlaştırıyor
Gıda zehirlenmelerine karşı basit tedbirler
İzmir Fuarı'nda üç boyutlu yüz tarama
Yaşar Üniversitesinden TÜBİTAK başarısı
Fuarda Rusya fırsatı
Yaşarlı akademisyen Ege'yi temsil ediyor
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
Gravürlerde yaşayan İzmir
Folkart'tan KSK açıklaması
En iyi yatırım İzmir'den ev almak
Türkiye'yi İzmir modası sardı
İzmir uzlaştırıyor
Mega Müze İzmir'i dünya markası yapar
Aynı iş için üç ihale mi olur
İZBAN 7 yaşında
Tramvayda bir viraj daha aşılıyor
İzmir Fuarı'nda üç boyutlu yüz tarama
Yeni büfeler beğenildi
Kent Hastanesi'nden kan bağışı
Doğa ve avcılık tutkunları Menemen Gölpark'ta buluşacak
Kaya: Kocaoğlu aymazlık içinde
Kocaoğlu'ndan ilçe belediyesine tepki
Yaşarlı akademisyen Ege'yi temsil ediyor
Başkan 'Bisiklet kenti' diyor ama...
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Göztepe-Trabzonspor özet
 
Yaza damga vuran düet
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir