22 Kasım 2019, Cuma Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Gençlerin zekası Başbakan’ı mahvedecek   Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Muharrem İnce, "Başbakan tankıyla topuyla, gazıyla, copuyla, mahkemesiyle, Silivrisiyle ve zindanıyla da gelse, hiç hikaye. Bunlar sökmeyecek. Gençler Başbakan’ı mahvedecek" dedi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanveli ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce, kendisiyle aynı soyadı taşıyan Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce’yi ziyaret etti.

  İnce burada, Gezi Parkı olayları hakkında değerlendirmede bulunarak, “Gençlerin zekası Başbakanı mahvedecek” dedi. “Başbakan tankıyla topuyla, gazıyla, copuyla mahkemesiyle özel yetkili mahkemesiyle, Silivrisiyle ve zindanıyla da gelse, hiç hikaye. Bunlar sökmeyecek. Bu gençlerin zekası karşısında diz çökecek” diyen Muharrem İnce, “Yani şunu anlamalı başbakan, zeka ve mizah yenecek. Onların deyimiyle konuşayım. Başbakanı Ti’ye alıyorlar. Dalga geçiyorlar, küçümsüyorlar. Başbakan onlara orantılı güç kullanmadı. Hiç olmazsa orantılı zeka kullansın” diye konuştu.

  Başbakanın Türkiye’yi ayrıştırdığını iddia eden İnce, sözlerini “Okullarımızı ayrıştırdı, dershanelerimiz ayrıştırdı, marketlerimizi ayrıştırdı, bankalarımızı ayrıştırdı, sigorta şirketlerimizi ayrıştırdı, gönüllerimizi ayrıştırdı başbakan. En sonunda da ölülerimizi ayrıştırdı. Reyhanlı’da ölen 53 sünni vatandaşımız öldü diyerek ayrıştırdı. Ne zamandan beri biz ölülerin alevi ya da sünni olduğuna bakar olduk. Aleviler bu toplumun bir gerçeğidir. Haksızlığa uğramış bir gerçeğidir”şeklinde sürdürdü.

“YOLCUDUR ABBAS, BAĞLASAN DURMAZ”

  Başbakanın Cumhurbaşkanlığı treninin kaçtığını gördüğü için hırçınlaştığını ve toplumu kamplara ayırdığını savunan Muharrem İnce, “Kendisi bu ülkeye cumhurbaşkanı olamayacağını biliyor. Bir çıkış yolu olarak toplumu alevi-sünni diye ayrıştırırsam, çoğunluk olan sünnilerin desteğini alarak cumhurbaşkanı olabilir miyim diyor. Olsa bile orada oturamaz. Toplumu kamplaştırarak, ayrıştırarak bir yerlere gelebilirsiniz, ama orada oturamazsınız.

  Süngüyle gelebilirsin, ama süngünün üzerinde oturarak iktidar olamazsın. Geçmişte bir apoletli Kenan Paşamız vardı, şimdi de şimdi de apoletsiz Recep Paşamız var. yolcudur Abbas bağlasan durmaz diyorum” dedi. Güzelbahçe Belediyesi’nin ‘Anı Defteri’ne duygu ve düşüncelerine yazan CHP Grup Başkanvekili İnce’ye, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, Atatürk portresi armağan etti. CHP Grup Başkanvekili İnce, daha sonra CHP Güzelbahçe İlçe Başkanlığı’na geçti, burada ilçe başkanı Ednan Arslan ve partililerle sohbet etti. Bu arada partililer, İnce ile fotoğraf çektirebilmek için adeta yarıştı.

20 Haziran 2013
Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
Yoga dikkat ve odaklanma sağlıyor
47. Folkart TSYD Kupası Menemen'in
Karşıyaka'da yoga buluşması
Boyoz, İspanya'da sergilenecek
ESTİ hep zirvede
Kadın hakları günlük mesele değil
7. TSYD Ege'de Yılın Spor Ödülleri
TSYD İzmir'den görkemli veda
Basmane tasarımıyla Venedik'e gidiyor
Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
Gravürlerde yaşayan İzmir
Folkart'tan KSK açıklaması
En iyi yatırım İzmir'den ev almak
Türkiye'yi İzmir modası sardı
İzmir uzlaştırıyor
Mega Müze İzmir'i dünya markası yapar
Aynı iş için üç ihale mi olur
İZBAN 7 yaşında
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Cem Yılmaz Fundamentals
 
Hatasız Kul Olmaz-Tarkan
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir