7 Ağustos 2020, Cuma Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Türkiye’nin yeni deprem haritası hazırlanıyor  AFAD Başkanı Dr. Fuat Oktay, 1996 yılında yayınlanan deprem bölgeleri haritasının yenilenme çalışmalarının başladığını belirterek, “İnşallah önümüzdeki sene ülkemiz yeni bir deprem haritasına kavuşacak” dedi. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD) tarafından The Greenpark Pendik’te düzenlenen "Deprem Yönetmeliği’nin Güncellenmesi Çalıştayı" başladı.

  Açılışı AFAD Başkanı Dr. Fuat Oktay, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Yardımcısı Muhammet Balta’nın yansırıa çok sayıda davetli katıldı. Burada konuşma yapan AFAD Başkanı Dr. Fuat Oktay, “Bilindiği gibi en son 2007 yılında yayınlanmış olan afet bölgeler hakkında yapılacak olan yönetmelik günümüzün hızla gelişen ükesinde ihtiyaçları karşılanmaz olmuştur. Bu nedenle gerek özel sektörün ihtiyaçları gerekse teknoloji ve bilimdeki gelişmelere paralel 2012 yılının Kasım ayında mevcut deprem yönetmeliğimizin güncellenmesi çalışmalarının başlatılmasına karar verilmiştir.

  Birleşmiş Milletlerin kayıtlarına göre son 12 yılda dünyamızda meydana gelen doğal afetlerde 1,7 amerikan doları maddi hasar meydana gelmiş. 1996 yılında yayınlanan deprem bölgeleri haritasının yenilenme çalışmaları başlamış durumda. Bu önemli çalışma ülkemizin çok değerli hocalarının ortaklaşa yapacağı br çalışma olacak ve inşallah önümüzdeki sene ülkemiz yeni bir deprem haritasına kavuşacak” dedi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Yardımcısı Muhammet Balta ise, “Biz aslında afeta hazırlanmadık en küçük bir afette yıkılabilecek binalar yaptık.

  Bunları da biz özellkile yerel yönetimlerde gözümüzü yumduk. Özellikle alt yapısı olmayan çevresel sorunları çözülmemiş, özellikle enerji savurganlığı, enerjiyi yok eden binalar yapıldı. Bunlar hiç önemli değil. ne zaman gelip depremler olmaya başladı, biz aklımız başımıza geldi. O zaman ‘nerede bu devlet’ diye bağırmaya başladık. 1999 depremi oldu bir gece 17 bin kişi kaybettik. Sonuçta hazırlıksız yakalandık ama sonuçta kaybettiklerimiz geri gelmedi” diye konuştu.

20 Haziran 2013
Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
İzmir basın tarihinden hazin bir sayfa
Ağız kokusunu önlemenin kolayı var
Fotojenik olmanın sırları var
Reklamlarda gizli şiddet var
Antibiyotik yerine turşu
İSTATİSTİKTEN İBARET BİR VAHŞET
Bezdiri ile etkin mücadele
İzmir'den Almanya'ya başarı yolculuğu
Emekliye temmuz zammı
Kadın hakları günlük mesele değil
Zeytin güzel kokmalı
Güvenli internet hamlesi
Yeni nesil ekran teknolojileri
Ses kayıt dökümleri kitap oldu
Binaya yapılan eklemeler tehlike saçıyor
Bilgisayar oyunlarının tadı kaçıyor
Akran zorbalığını hafife almayın
Elfida hayaline kavuştu!
ABD'li kızın Türkiye sevgisi
Mektuptan belgesel çıktı
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
O belde (Ahmet Haşim)
 
Elena Ledda - Pesa
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir