24 Ocak 2022, Pazartesi Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Başkan Durak: Adaylık süreci henüz başlamadı   Farklı bölgelerde gerçekleştirilen 4 bölge toplantısında, partilileriyle bir araya gelen Durak, Karşıyaka’nın sosyal demokrat belediyeciliğin ışığında 9 yıldır büyük bir dönüşüm yaşadığını vurgularken, önümüzdeki yerel seçimler öncesindeki aday adaylığı sürecine de dikkat çekti.

   Durak, “Adaylık süreci henüz başlamamıştır. Aday adaylığını düşünen arkadaşların, bu düşüncelerini kamuoyuyla paylaşmasını doğru bulmuyorum. Bu, sadece ve sadece partiye zarar vermektedir. Ve ben de, bu süreçte bir değerlendirmede bulunmayı doğru bulmuyorum” dedi. Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, Bülent Ecevit Kültür Merkezi, Nikah Sarayı, Ziya Gökalp Kültür Merkezi ve son olarak da Ahmet Piriştina Kültür Merkezi’nde düzenlediği bölge toplantılarında, görevdeki 9 yılını anlattı. “Türkiye’nin yerel yönetim anlayışında, köklü bir değişime ihtiyaç vardır.

  Bu değişimin, kökü de, sosyal demokrat belediyecilik anlayışındadır” diyen Durak, “Karşıyaka, sosyal demokrasinin ışığında geçen 9 yılda, belki, bazılarınızın bile farkına varamadığı bir hızla, büyük bir değişim yaşıyor. Göreve geldiğimizde, bu kentin 20 yıllık planları, projeleri hazırdı. Kentin ihtiyaçlarını, eksiklerini, taleplerini iyi biliyorduk. Kenti buna göre; bir bütün olarak planladık. Cumhuriyetin 100. Yılına yakışır bir Karşıyaka’yı hedefledik. Belediyecilikte önemli olan, kentin ihtiyaçlarını doğru tespit edebilmek ve bu yönde doğru koordine edebilmektir. Karşıyaka’yı bir bütün olarak planlarken, projeleri, ihtiyaçlara göre, konumlandırdık. Bu vizyon doğrultusunda, kenti bir bütün olarak planlarken, bir amacımız daha vardı.

  O da, Kent Aidiyeti yaratmak. Karşıyaka’da doğmuş, büyümüş, ya da her ne sebeple olursa olsun, bugün, bu kentte yaşayan herkesin, “Ben Karşıyakalıyım” diyerek, bu kente aidiyetini ortaya koymasını istedik. Mevcut yapı içerisinde, günübirlik çözümlerle, bu kentin daha fazla ilerleme şansının olmadığını biliyorduk. Karşıyaka’yı yeniden planlamak zorundaydık. Öyle de yaptık” diye de ekledi. Önümüzde bir yerel seçim süreci olduğuna dikkat çeken Başkan Durak, önemli olanın bu sürecin işleyiş şekli olduğuna vurgu yaparak, “Herkesin gönlünde yatan bir aslan elbette vardır. Ve herkes, bir takım makamlara aday adayı olabilir. Bu belediye başkanlığı da olabilir, meclis üyelikleri de… Bunun için gider, başvurusunu yapar, aday adayı olur.

  Olmalıdır da… Demokrasi de bunu gerektirir. Önemli olan, bu sürecin nasıl işlediğidir. Aday adaylığından, adaylığa geçiş sürecini, karalama kampanyasına dönüştürmeyi, hiçbir Cumhuriyet Halk Partili yol arkadaşıma yakıştıramam. Bu sadece ve sadece, yakamızda taşıdığımız altıoklu rozete, mensubu olmaktan gurur duyduğumuz Cumhuriyet Halk Partisi’ne ihanettir. Henüz daha, adaylık süreci başlamamıştır. Aday adaylığını düşünen arkadaşlarımın da, bu düşüncelerini kamuoyuyla paylaşmasını doğru bulmuyorum. Bu, sadece ve sadece partiye zarar vermektedir. Ve ben de bu süreçte bir değerlendirmede bulunmayı doğru bulmuyorum” dedi.

21 Haziran 2013
Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
KARŞIYAKA BELEDİYESİNDEN SPORA DEV HİZMET
NARLIDERE ÇOCUK SENFONİ ORKESTRASI SAHNEDE
MUĞLA ŞAMPİYONLARI MİLAS'TAN
ÖĞRENCİLERE BAKAR MISINIZ?
MUĞLA TÜRKOCAĞI’NDA BAŞKAN DR. YAŞAR TOPAL
TSYD KUPASI ARKAS'IN
YAPAMAZSIN DEDİLER YAPTI
İLK BİNDE 157 EGELİ VAR
SİMYA METAL 7. TSYD İZMİR VOLEYBOL TURNUVASI BAŞLIYOR
BASIN AKADEMİSİ
İZMİR'DE MASA TENİSİ HEYECANI
İZMİR'E TEKNOLOJİ ÜSSÜ KAZANDIRACAKLAR
GENÇ YÖNETMENİN DİZİSİ DÜNYAYA AÇILDI
KARŞIYAKA'DA KENTSEL YENİLEME HAMLESİ
YEREL MEDYA GÜÇLENİRSE KENT GÜÇLENİR
HASAN TAHSİN GAZETECİLİK YARIŞMASI SONUÇLANDI
İZMİR'E GÜÇ KATACAK BİRLİKTELİK
BABA HEDİYESİ HAYATINI DEĞİŞTİRDİ
TÜRKİYE' DE BİR İLK
ADNAN MENDERES DEMOKRASİ MÜZESİ'NDE SON RÖTUŞLAR
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
O belde (Ahmet Haşim)
 
Elena Ledda - Pesa
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir