1 Şubat 2023, Çarşamba Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Başkan Durak: Adaylık süreci henüz başlamadı   Farklı bölgelerde gerçekleştirilen 4 bölge toplantısında, partilileriyle bir araya gelen Durak, Karşıyaka’nın sosyal demokrat belediyeciliğin ışığında 9 yıldır büyük bir dönüşüm yaşadığını vurgularken, önümüzdeki yerel seçimler öncesindeki aday adaylığı sürecine de dikkat çekti.

   Durak, “Adaylık süreci henüz başlamamıştır. Aday adaylığını düşünen arkadaşların, bu düşüncelerini kamuoyuyla paylaşmasını doğru bulmuyorum. Bu, sadece ve sadece partiye zarar vermektedir. Ve ben de, bu süreçte bir değerlendirmede bulunmayı doğru bulmuyorum” dedi. Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, Bülent Ecevit Kültür Merkezi, Nikah Sarayı, Ziya Gökalp Kültür Merkezi ve son olarak da Ahmet Piriştina Kültür Merkezi’nde düzenlediği bölge toplantılarında, görevdeki 9 yılını anlattı. “Türkiye’nin yerel yönetim anlayışında, köklü bir değişime ihtiyaç vardır.

  Bu değişimin, kökü de, sosyal demokrat belediyecilik anlayışındadır” diyen Durak, “Karşıyaka, sosyal demokrasinin ışığında geçen 9 yılda, belki, bazılarınızın bile farkına varamadığı bir hızla, büyük bir değişim yaşıyor. Göreve geldiğimizde, bu kentin 20 yıllık planları, projeleri hazırdı. Kentin ihtiyaçlarını, eksiklerini, taleplerini iyi biliyorduk. Kenti buna göre; bir bütün olarak planladık. Cumhuriyetin 100. Yılına yakışır bir Karşıyaka’yı hedefledik. Belediyecilikte önemli olan, kentin ihtiyaçlarını doğru tespit edebilmek ve bu yönde doğru koordine edebilmektir. Karşıyaka’yı bir bütün olarak planlarken, projeleri, ihtiyaçlara göre, konumlandırdık. Bu vizyon doğrultusunda, kenti bir bütün olarak planlarken, bir amacımız daha vardı.

  O da, Kent Aidiyeti yaratmak. Karşıyaka’da doğmuş, büyümüş, ya da her ne sebeple olursa olsun, bugün, bu kentte yaşayan herkesin, “Ben Karşıyakalıyım” diyerek, bu kente aidiyetini ortaya koymasını istedik. Mevcut yapı içerisinde, günübirlik çözümlerle, bu kentin daha fazla ilerleme şansının olmadığını biliyorduk. Karşıyaka’yı yeniden planlamak zorundaydık. Öyle de yaptık” diye de ekledi. Önümüzde bir yerel seçim süreci olduğuna dikkat çeken Başkan Durak, önemli olanın bu sürecin işleyiş şekli olduğuna vurgu yaparak, “Herkesin gönlünde yatan bir aslan elbette vardır. Ve herkes, bir takım makamlara aday adayı olabilir. Bu belediye başkanlığı da olabilir, meclis üyelikleri de… Bunun için gider, başvurusunu yapar, aday adayı olur.

  Olmalıdır da… Demokrasi de bunu gerektirir. Önemli olan, bu sürecin nasıl işlediğidir. Aday adaylığından, adaylığa geçiş sürecini, karalama kampanyasına dönüştürmeyi, hiçbir Cumhuriyet Halk Partili yol arkadaşıma yakıştıramam. Bu sadece ve sadece, yakamızda taşıdığımız altıoklu rozete, mensubu olmaktan gurur duyduğumuz Cumhuriyet Halk Partisi’ne ihanettir. Henüz daha, adaylık süreci başlamamıştır. Aday adaylığını düşünen arkadaşlarımın da, bu düşüncelerini kamuoyuyla paylaşmasını doğru bulmuyorum. Bu, sadece ve sadece partiye zarar vermektedir. Ve ben de bu süreçte bir değerlendirmede bulunmayı doğru bulmuyorum” dedi.

21 Haziran 2013
Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
MUĞLA MİLLİ MÜDÜRLÜĞÜ OKUR GEZER YAZAR PROJESİ YAZARLIK ATÖLYESİ ETKİNLİKLERİ İLE YOLA TAM GAZ DEVAM EDİYOR.
RÜYA PARK KİTAP, RESİM VE HEYKEL GÜNLERİ
İZMİR'E MEGA PROJE
İŞTE KUZEY YILDIZI
KANUNİ'NİN MUĞLA'YA GELİŞİNİN 500. YILI UNUTULDU
ÇAM FISTIĞI REKOLTESİ YÜZ GÜLDÜYOR
NARLIDERE'DE ATIK İLAÇLAR TOPLANIYOR
EROĞLU'NUN İLETİŞİM ORTAĞI MEDYAALL
NARLIDERE'DE GELECEĞİN SPORCULARI YETİŞİYOR
TSYD'NİN URLA GURURU
MENEMEN'DE İFTARLIKLAR PEHLİVAN'DAN
MENEMEN'DE ÇOCUKLARA 23 NİSAN MÜJDESİ
ÇOCUK SENFONİ ORKESTRASI BÜYÜLEDİ
SAĞLIKLI NESİLLER İÇİN DOĞA ŞART
İZMİR MOBBİNG İLE MÜCADELEDE KARARLILIĞINI GÖSTERDİ
MOBBİNG ÇALIŞMA HAYATININ EN ÖNEMLİ SORUNLARI ARASINDA
MESELE İZMİR'DEN DAHA ÇOK İNSANIMIZIN ANKARA'DA YER ALMASI
KARŞIYAKA BELEDİYESİNDEN SPORA DEV HİZMET
NARLIDERE ÇOCUK SENFONİ ORKESTRASI SAHNEDE
MUĞLA ŞAMPİYONLARI MİLAS'TAN
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
MAZHAR ALANSON SENFONİ YANDIM
 
O belde (Ahmet Haşim)
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
Spor Toto Süper Lig 2022-2023 Sezonu Şampiyonu Kim Olur?
 
   
Spor Kent Haberleri Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir