7 Ağustos 2022, Pazar Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

EBSO'dan yerli otomobile formülEge Bölgesi Sanayi Odası meclis toplantısında konuşan EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından el konulan BMC fabrikasında yerli otomobil üretilebileceğini söyledi. Yorgancılar, “BMC markası adı altında yerli araç üretilebilir” dedi.

EBSO mayıs ayı olağan meclis toplantısı yapıldı. Meclis toplantısında konuşan EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, meclis üyelerinden sektörel sorunların meclis kürsüsünde dile getirilmesi istedi. EBSO’nun birlikte hareket etme mantığı içinde olduğunu söyleyen Yorgancılar, meslek komitelerinin bu dönemde daha aktif rol oynamasını arzu ettiklerini sözlerine ekledi.

Meslek komitelerinin çalışmalarını daha aktif olması için proje başlattıklarını söyleyen Yorgancılar, “11 adet sektör kurulu oluşturduk. 11 adet sektör kurullarına birer Yönetim Kurulu üyesi arkadaşımı atayarak 6 ayda bir meslek komitesi üyeleri ile toplantılar gerçekleştirmesini ve söz konusu üyeler tarafından da 2 yılda bir sektör kitabının hazırlanmasını planlıyoruz. Bu kitapları yetkili bakanlıkları göndereceğiz” dedi.

“İZMİR’DE YERLİ ARAÇ ÜRETİLEBİLİR”

Geçtiğimiz hafta TMSF tarafından el konulan BMC fabrikasının durumuna ilişkin açıklama yapan Yorgancılar, Başbakan Erdoğan ve Bakanlar tarafından dile getirilen yerli otomobilin BMC markası altında yapılabileceğini söyledi. BMC’nin çok çeşitli araç üretim portföyü olduğunu anlatan Yorgancılar, “BMC’nin durması hem İzmir’e, hem de onu bu hale getiren kalifiye iş gücüne yapılmış bir haksızlıktır. Buraya yapılacak bir yatırımla İzmir’de yerli üretim yapılabilir. BMC’de hafif binek araç yapıyor. En son devletin taktik araçların ihalesini aldı. Aynı tesis otomotiv fabrikası olarak üretim yapabilir. BMC markası adı altında yerli araç üretilebilir. Hem yan sanayiciler hem çalışan işçiler için bu tesise sahip çıkılmalı. TMSF yetkililerinin gerekli özveriyi göstereceklerine inanıyorum” dedi.

“MESLEK LİSESİ YAPALIM”

EBSO Meclis Üyesi Sayıl Dinçsoy ise İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’ndeki EBSO’ya ait arsaya hizmet binası yapılarak, mevcut oda binasının otel yapılmasını önerdi. Dinçsoy, “Buradan alacağımız parayla oraya 3 sanayi odası yaparız. Bize yakışan bir bina yapalım” dedi. EBSO Başkanı Yorgancılar ise organize bölgedeki arsanın altyapısına yapılacak yatırımın üstyapısından daha maliyetli olduğunu belirterek, “EBSO binasını yanındaki defterdarlık binasını alarak otel veya odaya gelir kazandıracak bir bina yapılabilir. Ama ben organize sanayi bölgesindeki arsamıza meslek lisesi yaptıralım diyorum. Tire OSB’den gelecek paramız var. Aydın’daki arsayı sattık. Üstünü de ben bulurum. İAOSB Başkanı Hilmi Uğurtaş her türlü desteği bize verdi. Önümüzdeki sürede arsayı ne şekilde değerlendireceğimizi araştırıp sizlere getireceğiz” dedi.

Öte yandan mecliste ESBAŞ, İTAŞ ve İZFAŞ Genel Kurullarında EBSO’yu temsil edecek isimler belirlendi. ESBAŞ için Tuncer Vardarcı ismi oy birliğiyle seçilirken İTAŞ’ın temsilcisi Selim Yaşar oldu. İZFAŞ temsilciliği için Mevlüt Kaya ve Burak Sertbaş’ın aday olması sebebiyle iki isim arasında oylama yapıldı. Kaya oy çokluğuyla İZFAŞ Genel Kurulu’nda EBSO’yu temsil edecek isim olarak belirlendi. Mecliste Meslek Grubu isimlerinin belirlenmesi ise basın mensuplarına kapalı olarak yapıldı.

27 Mayıs 2013
Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
İŞTE KUZEY YILDIZI
KANUNİ'NİN MUĞLA'YA GELİŞİNİN 500. YILI UNUTULDU
ÇAM FISTIĞI REKOLTESİ YÜZ GÜLDÜYOR
NARLIDERE'DE ATIK İLAÇLAR TOPLANIYOR
EROĞLU'NUN İLETİŞİM ORTAĞI MEDYAALL
NARLIDERE'DE GELECEĞİN SPORCULARI YETİŞİYOR
TSYD'NİN URLA GURURU
MENEMEN'DE İFTARLIKLAR PEHLİVAN'DAN
MENEMEN'DE ÇOCUKLARA 23 NİSAN MÜJDESİ
ÇOCUK SENFONİ ORKESTRASI BÜYÜLEDİ
SAĞLIKLI NESİLLER İÇİN DOĞA ŞART
İZMİR MOBBİNG İLE MÜCADELEDE KARARLILIĞINI GÖSTERDİ
MOBBİNG ÇALIŞMA HAYATININ EN ÖNEMLİ SORUNLARI ARASINDA
MESELE İZMİR'DEN DAHA ÇOK İNSANIMIZIN ANKARA'DA YER ALMASI
KARŞIYAKA BELEDİYESİNDEN SPORA DEV HİZMET
NARLIDERE ÇOCUK SENFONİ ORKESTRASI SAHNEDE
MUĞLA ŞAMPİYONLARI MİLAS'TAN
ÖĞRENCİLERE BAKAR MISINIZ?
MUĞLA TÜRKOCAĞI’NDA BAŞKAN DR. YAŞAR TOPAL
TSYD KUPASI ARKAS'IN
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
MAZHAR ALANSON SENFONİ YANDIM
 
O belde (Ahmet Haşim)
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir