27 Mayıs 2024, Pazartesi Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Egeli turizmciyi sevindiren haberTurizm sektörü ve çalışma hayatına dönük desteklerin kapsamının genişletileceği ve "tüm Türkiye'de uygulanacağı" haberi Egeli turizmcileri sevindirdi.

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal'ın açıklamasının Egeli turizmcilerin elini tur operatörlerine karşı güçlendirdiğini söyledi.

Açıklamayı sevinçle karşıladıklarını belirten İşler, "Desteklerin hayata geçmesi için, uygulama tebliğinin bir an önce çıkmasını ve yayınlanmasını istiyor, bekliyoruz" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 22 Şubat'ta açıkladığı "turizm acil eylem destek planı" Egeli turizmciler tarafından sektör açısından olumlu bulunmuş, ancak yeterli olmadığı belirtilmişti. Bu pakette yer almayan konuların mevzuatta yapılacak düzenlemelerde ve bir sonraki pakette yer alacağı umudu turizm sektörü temsilcilerince dile getirilmişti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu ile Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal'ın 13 Nisan'da açıkladığı ve beş ana unsuru içeren "turizm istihdam destek paketi"nin yalnızca Antalya ve Muğla illerini kapsaması sektör temsilcilerince üzüntüyle karşılanmış ve "eksiklik" olarak değerlendirilmişti. Egeli turizmciler, İzmir ve Ege Bölgesi'nin de destek kapsamına alınması gerektiğini vurgulamıştı.

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, ilk pakette olduğu gibi ikinci pakette de yalnızca Antalya ve Muğla’ya uçak ve istihdam konularında verilen desteği eleştirmişti. İşler, "Bu paket sektörün tamamını kapsamıyor. İzmirli ve Egeli turizmcilerin bu pakedin dışında tutulması, unutulması haksızlık. Bu destekleri biz de istiyoruz" demişti.

Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal'ın geçen hafta "Turizmde devlet desteği tüm Türkiye'de uygulanacak" açıklaması İzmir ve Egeli turizmcilerce sevinçle karşılandı. ETİK Başkanı ve TÜROFED Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, "Rezervasyonlarda yüzde 50'ye varan düşüşlerin yaşandığı şu dönemde sağlanan destek paketlerinin dışında tutulmaları Egeli turizmcilerin kolunu, kanadını kırmıştı. Kültür ve Turizm Bakanımızın bu açıklaması, tur operatörleriyle pazarlık yaptığımız bu aşamada elimizi güçlendirdi" dedi. Mehmet İşler, tur operatörlerinin İzmir destek kapsamına alınmadığı için tarifeli uçaklardan yer almadığını, talep azlığı nedeniyle desteklendiği halde charter seferlerini de iptal ettiğini anlattı.

Tur öperatörlerine Bakan Ünal'ın açıklamasıyla destek kapsamına alındıklarını anlattıklarını söyleyen İşler, sözlerini şöyle sürdürdü: "Tur operatörleri Sayın Bakanımızın açıklamalarından sonra, şimdi tarifeli seferlerden de yer almaya başladı. Artık tur operatörlerine karşı söyleyecek sözümüz var. Başımızın dik olması şansını yakaladık. Kültür ve Turizm Bakanımıza umutlandıran, kırık kananadımızı kolumuzu onaran bu açıklama için teşekkür ediyoruz. Sayın Bakan'ın açıklaması bunun gerçekleşeceği anlamına geliyor. Bu nedenle tebliğinin bir an önce çıkmasını istiyor, bekliyoruz."

25 Nisan 2016
Etiket; turizm, ege, izmir, mehmet işler Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


TSYD İZMİR'DE NÖBET DEĞİŞİMİ
VOLEYBOL ŞEHRİ İZMİR
HAYSİYET ABİDESİ: SÜLEYMAN FETHİ
TSYD KUPASI ARKAS'IN
TSYD İZMİR'DEN VOLEYBOLDA 8. TURNUVA
TSYD İZMİR KOŞUSU NEFES KESTİ
TSYD KUPASI ARKAS'IN
YAPAMAZSIN DEDİLER YAPTI
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
19 MAYIS' DA YEŞİLAY COŞKUSU
SAĞLIĞIN KEYFİNİ BİRLİKTE SÜRÜYORUZ
TSYD İZMİR'DE NÖBET DEĞİŞİMİ
KAMU PERSONELİNE BAĞIMLILIKLA MÜCADELE EĞİTİMİ
MUĞLA'DA SOSYAL İKİLEM BELGESELİ
MOBBİNG İLE MÜCADELE HAFTASI
MOBBİNG İLE MÜCADELE HAFTASI
MUĞLA YEŞİLAY’DA KAN DEĞİŞİMİ
MEHMET AKİF ERSOY KİTAP GÜNLERİ
TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ MUĞLA TEMSİLCİLİĞİ'NDEN İSRAİL' E SERT UYARI
KÜLTÜREL VE TİCARİ BOYUTLARIYLA ARASTA
ÖDEMİŞ BOZDAĞ'DA OSMANLI SARAYLARI
KÖYÜMDE ŞENLİK VAR
HER ÖRGÜT PSİKOLOJİK TACİZCİSİNİ ÜRETİYOR
DEMİRCİ USTASINDAN GERİ DÖNÜŞÜME KATKI
THY PERSONELİNİN İNTİHARI
MUĞLA ANADOLU MEKTEBİ YAZAR OKUMALARI
MUĞLA MİLLİ EĞİTİM’DEN YARDIM SEFERBERLİĞİ
MUĞLA'DA OKUR GEZER YAZAR ETKİNLİĞİ
RÜYA PARK KİTAP, RESİM VE HEYKEL GÜNLERİ
 
+ Çok okunan haberler
19 MAYIS' DA YEŞİLAY COŞKUSU

WEB TV Tüm videolar
Deplasmanda plasebo
 
Şeyhim kainata alışamadım
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
Spor Toto Süper Lig 2022-2023 Sezonu Şampiyonu Kim Olur?
 
   
Spor Kent Haberleri Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir