24 Haziran 2024, Pazartesi Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Esen Plastik akredite laboratuvar kuruyorMehmet Özdoğru

Plastik sektöründe yatırımlarıyla öncü rol üstlenen, ülkemizin lider kuruluşlarından Esen Plastik AŞ, TÜRKAK Türkiye Akreditasyon Kurumu yetki belgesi ile kendi bünyesinde akredite deney hizmetleri vermek üzere yeni laboratuvarını hayata geçiriyor.

Türkiye’de akreditasyon için yetkili tek kuruluş olan TÜRKAK, şu ana kadar ikisi özel, diğer ikisi devlete bağlı dört kuruluşun laboratuvarını plastik deneyleri için akredite etti. Esen Plastik A.Ş. de özellikle plastik sektörüne hizmet verecek laboratuvar ile bu belgeye sahip olacak. Akreditasyon Belgesi’nin en önemli özelliği yeni laboratuvarda yapılacak deney ve sonrası verilecek raporun dünyanın her yerinde geçerli olması. Öncelikle kendi ürünlerinin deneylerini TS EN ISO/IEC 17025 standardına uygunluğunu test etmek ve akreditasyon çalışmalarını yapmak üzere yola çıkan Esen Plastik, Ege Bölgesi ve Türkiye’de bulunan plastik sektöründeki firmaların da test ve deneylerini yaparak, dünya standartlarına uygunluğunu belgeleyecek.

Esen Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Salih Esen, sektöre büyük katkı sağlayacağını belirttiği laboratuvarla ilgili olarak “TÜRKAK’a yaptığımız akreditasyon başvurusu ile çalışmalarına başladığımız laboratuvarlarımız, modern teknoloji ile donatılarak geniş bir yerleşim alanında hazırlanıyor. Bu süreçten sonra Esen Plastik ürünlerinin kalite kontrolü bağımsız akredite laboratuarımız tarafından yapılmış olacak. Plastik sektörüne yönelik başka firmalara da belirli bir ücret karşılığında hizmet verilerek, ürünlerinin dünya standartlarına uygunluğu test edilecek” dedi.

Salih Esen, TÜRKAK’a 20 deney için başvuruda bulunarak gerekli ekipman ve uzman kadroların oluşturulduğunu, plastik üretimine yönelik dünyanın her yerinde geçerli olan akredite belgelerinin verileceğinin altını çizdi. Esen, “İç piyasa müşterilerinin kalite konusundaki bilgi seviyelerinin artması için biz üreticilere büyük sorumluluklar düşüyor. Uluslararası geçerliliği olan belgelere sahip olmak ürünlerin marka değerini artıran bir özellik. Esen Plastik olarak yurdumuzda ve dünyada güvenilirliğimizi kanıtlamış bir markayız. Dünya ile rekabet eden sistemler içinde gelişimi sürdürebilmek için markanıza ve ürünlerinizin kalitesine sürekli yatırım yapmak zorundasınız. Bu alandaki değişimleri takip etmek ülke olarak da ihracatın önünü açmamızı sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

Bu projenin başına getirilen Esen Plastik Kalite Yönetmeni Özgür Cengiz ise Avrupa’nın en geniş ürün yelpazesine sahip plastik firmasının Esen Plastik olduğunu belirterek, Polietilen, PVC, PPRC, PEX ana ham maddelerinden oluşan bu ürünlerin iç basınca karşı direncinin belirlenmesi, dış darbeye mukavemetinin tayini, karbon siyahının tayini, çekme ve kütle akış hızı gibi özelliklerinin yeni laboratuvarda yapılacak deneylerle belirlenerek raporlanmasının yapılacağını bildirdi. Özgür Cengiz, Laboratuvarın üretim bölümlerinden izole ve bağımsız çalışması için yeni yatırımla yeni bir tesise taşındığını da sözlerine ekledi.

19 Haziran 2013
Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
Yazar Ahmet Doğan Özeke, vefatının sene-i devriyesinde kabri başında anıldı.
MESLEK İLKELERİNE BAĞLILIKLA KURUM VE KURULUŞLARLA GÜÇBİRLİĞİ SAĞLANACAK
19 MAYIS' DA YEŞİLAY COŞKUSU
SAĞLIĞIN KEYFİNİ BİRLİKTE SÜRÜYORUZ
TSYD İZMİR'DE NÖBET DEĞİŞİMİ
KAMU PERSONELİNE BAĞIMLILIKLA MÜCADELE EĞİTİMİ
MUĞLA'DA SOSYAL İKİLEM BELGESELİ
MOBBİNG İLE MÜCADELE HAFTASI
MOBBİNG İLE MÜCADELE HAFTASI
MUĞLA YEŞİLAY’DA KAN DEĞİŞİMİ
MEHMET AKİF ERSOY KİTAP GÜNLERİ
TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ MUĞLA TEMSİLCİLİĞİ'NDEN İSRAİL' E SERT UYARI
KÜLTÜREL VE TİCARİ BOYUTLARIYLA ARASTA
ÖDEMİŞ BOZDAĞ'DA OSMANLI SARAYLARI
KÖYÜMDE ŞENLİK VAR
HER ÖRGÜT PSİKOLOJİK TACİZCİSİNİ ÜRETİYOR
DEMİRCİ USTASINDAN GERİ DÖNÜŞÜME KATKI
THY PERSONELİNİN İNTİHARI
MUĞLA ANADOLU MEKTEBİ YAZAR OKUMALARI
MUĞLA MİLLİ EĞİTİM’DEN YARDIM SEFERBERLİĞİ
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Deplasmanda plasebo
 
Şeyhim kainata alışamadım
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
Spor Toto Süper Lig 2022-2023 Sezonu Şampiyonu Kim Olur?
 
   
Spor Kent Haberleri Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir