10 Ağustos 2022, Çarşamba Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 
Hakkı GÖREN

Ağzınızı şapırdatmayın!

Mesut Özil diyor ki: ...Grindel gibiler için kazandığımızda Alman, kaybettiğimizde göçmenim. Almanya'da vergi ödememe, okullara bağışta bulunmama, milli takımla Dünya Kupası kazanmama rağmen hala toplumca kabul edilmiyor ve farklı muamele görüyorum. Alman olmak için gerekli ve benim taşımadığım kriterler mi var? Takım arkadaşlarım Lukas Podolski ve Miroslav Klose'nin, Alman-Leh olarak nitelendiğini duymadım. Öyleyse neden Alman-Türk olarak tanımlanıyorum. Türk olduğum için mi? Müslüman olduğum için mi?

Cemil Meriç diyor ki: Bütün Kur'an'lan yaksak, bütün camileri yıksak, Avrupalının gözünde Osmanlıyız; Osmanlı, yani İslam. Karanlık, tehlikeli, düşman bir yığın! Özil'in 2018'de sorduğu sorunun cevabı 1974'te verilmiş aslında. İkinci Cihan Harbi sonrası Almanya sanayileşecek de savaş yüzünden erkek nüfusu azalmış...

1960'lı yıllarda kol ve kas gücü göçü başlamış Türkiye'den Almanya'ya. Gücü kuvveti yerinde mi diye dişlerine bakılmış "misafir" işçilerin. Sağlık testlerini geçenler kabul edilmiş. Bizim devletimiz de sıkı sıkı tembih etmiş gidenlere, "Almanlar dostumuzdur. Aman ha bizi mahcup etmeyin. Yemek yerken ağzınızı şapırdatmayın. Yemeğin suyuna ekmek banmayın. Sık sık yıkanın. Tırnaklarınızı kesin. Kadınlara sarkıntılık etmeyin vs." diye.

Şu kendimizi Avrupa'ya beğendirme, "bakın biz de sizin gibiyiz" deme zilletinden yavaş yavaş vazgeçiyor olmamız mı acaba, bir fotoğraf karesi yüzünden koparılan kıyametin sebebi?

21 Mayıs 2020 Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Yazarın Diğer Yazıları
Ağzınızı şapırdatmayın!
Nasıl yapmışlar bu araştırmayı?
Ama adın Ahmet!
Tecavüzü sevimli hale getirmek
Hödük sizsiniz
Kartaca yıkılınca mı gelecek adalet?
Bir ok attım aşure oldu
Onlar gazetecilik yapmıyor ki
 

WEB TV Tüm videolar
MAZHAR ALANSON SENFONİ YANDIM
 
O belde (Ahmet Haşim)
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir