13 Haziran 2021, Pazar Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

İletişimciler diplomalarını gaz maskeleriyle aldı    Bazı öğrenciler, diplomalarını gaz maskesi ile aldı ve üzerinde 'diren gezi' ve 'özgür basın varsa özgür toplum vardır', 'diren gazeteci' yazılı pankartlar açtı. CHP eski İzmir Milletvekili Hakkı Ülkü de 67 yaşında 'gazetecilik' diploması aldı. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri, mezun olurken pankartlarla Taksim Gezi eylemlerine destek verdi. Bu yıl mezun olan 354 iletişimciden halkla ilişkiler bölümünden mezun olanlar cüppelerinin içine harfler yapıştırıp yan yana durarak 'diren gezi' yazdı.

   Gazeteciler ise yüzlerinde gaz maskesi ile sahneye çıktı ve üzerinde 'özgür basın varsa özgür toplum vardır. Diren gazeteci. Madımak' yazılı pankart açtı. Gazetecilik bölümü mezunları, ellerinde 'Bir yarım Lice bir yarım Taksim', 'Yasal mermisiyle bir komiser yaklaşmakta başım belada. Ethem Sarısülük', 'Adalet her gün herkese lazım', 'Yeryüzünün çocukları kimsenin askeri değildir', 'Ay! resmen devrim', 'Biz orduya sadece fındık için gideriz', 'Mustafa Kemal’in çapulcuları', 'Suriye halkı yalnız değildir', 'Madımak unutma, unutturma' yazılı dövizler taşıdı.

“DİREN HAKKI”

   Gazetecilik Bölümü mezunları arasında okula afla dönen CHP eski İzmir Milletvekili, Aliağa Belediyesi eski Başkanı Hakkı Ülkü de vardı. 67 yaşında diploma alan Ülkü, konuşmasında şunları söyledi: “Bu arkadaşlarımdan çok şey öğrendim. Son zamanlardaki Taksim Gezi direnişinden dolayı 90 kuşağına 'Y kuşağı' diyorlar. Ben 90 kuşağının şimdiye kadar sadece bilgisayarlarla meşgul olduğunu, zaman zaman arkadaşlarıyla yemeğe gittiklerini çok fazla ülke gündemiyle ilgilenmediklerini zannederdim.

   Şimdi gördüğümüz manzara geldiğimiz nokta bu arkadaşlarımızdan özür dilememizi gerektiriyor. Demek oluyor ki bu arkadaşlarımız sadece bilgisayarlarla meşgul olmamışlar, hem dünyayı hem ülkemizi yorumlamışlar ve iktidarın yaptığı yanlış uygulamalara da her zaman karşı çıkacaklarını göstermişlerdir.” Bazı veliler Hakkı Ülkü’yü yuhalarken bir veli ayağa kalkarak, “Seni dinlemek zorunda değiliz siyaset yapıyorsun” diye bağırdı. Tepkili veliyi, özel korumalar sakinleştirdi. Arkadaşı Hakkı Ülkü’ye destek vermek için törene katılan Dikili Belediyesi eski Başkanı Osman Özgüven’in de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi, 'Faşizme karşı omuz omuza' sloganı attı. Sahnede diploma almak için bekleyen yeni mezunlar da 'Diren Hakkı' diye bağırdı.

DEKANLA DANS

   Törenin sonunda 67 yaşında diplomasını Gazetecilik Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Kavaklı’nın elinden alan Ülkü, '“2 no'lu amfi' adlı müzik grubunun rock şarkısı eşliğinde İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Müge Elden’le ile dans etti.

“ÖNEMLİ OLAN PARA DEĞİL İNSAN”

   İletişim Fakültesi’nde 4.00 puan üzerinden. 3.97 ortalaması ile birinci olan Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencisi Mükerrem Önlü’nün, “Bu okul bana para kazanmanın önemli olmadığını, önemli olanın insan olduğunu öğretti. Sistemin dışında kalıp eleştirmek yerine sistemin içinde ödün vermeden onu değiştirip, dönüştürmeye çalışmalıyız” dedi.

04 Temmuz 2013
Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
ADNAN MENDERES DEMOKRASİ MÜZESİ'NDE SON RÖTUŞLAR
İZMİR DÜŞÜNCE PLATFORMU
TARİHİ CAMİ, MEYDAN DÜZENLEMESİ KURBANI
MOBBİNG HAFTASI
İletişimciler İzmir'de buluşuyor
İzmir'de voleybol heyecanı
Ege'de Yılın Spor Ödülleri sahiplerini buldu
SİMYA METAL 8. TSYD EGE’DE YILIN SPOR ÖDÜLLERİ
İZVAK'tan üçüncü zirve
47. Folkart TSYD Kupası Menemen'in
Karşıyaka'da yoga buluşması
Boyoz, İspanya'da sergilenecek
ESTİ hep zirvede
Kadın hakları günlük mesele değil
7. TSYD Ege'de Yılın Spor Ödülleri
TSYD İzmir'den görkemli veda
Basmane tasarımıyla Venedik'e gidiyor
Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
O belde (Ahmet Haşim)
 
Elena Ledda - Pesa
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir