2 Mart 2024, Cumartesi Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

İzmir Valisi Diyarbakır'a, Diyarbakır Valisi İzmir'eHükümetin onay için Çankaya Köşkü’ne gönderdiği belirtilen Valiler Kararnamesi ile İzmir Valisi M. Cahit Kıraç’ın Diyarbakır’a, Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak’ın da İzmir’e atanacağı ifade edildi.

AK Parti İzmir Milletvekili Rıfat Sait de Facebook ve Twitter hesaplarından valilere yeni görevlerinde başarılar diledi.

Hükümetin 'Barış sürecini', doğu ve batı illerindeki valilerin yerlerini değiştirerek sürdüreceği öne sürüldü.

Bu kapsamda ülkenin batısındaki illerde görev yapanları dogğudaki illere doğuda görev yapınların da batıdaki illere atanacağı belirtildi.

Yeni hazırlanan ve Cumhurbaşkanlığı’nra gönderildiği belirtilen Valiler Kararnamesi ile İzmir Valisi Cahit Kıraç Diyarbakır’a, 3 yıldan bu yana görev yapan Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak’ın da İzmir’e atandığı ifade edildi.

EXPO 2020’ye aday olan İzmir’de EXPO 2020 Yönlendirme Kurulu Başkanlığı’nı da yapan Vali Kıraç’ın ataması sürpriz oldu.

Vali Kıraç, Haziran ayında Paris’te yapılacak sunuma gitmeye hazırlanıyordu, Kasım ayında yapılacak EXPO 2020 oylaması için çalışmaları hızlandırmıştı.

İzmir Valisi Kıraç, kararname imzalanmadığı için bu konuda açıklama yapmazken Başbakan ile birlikte Kızılcahamam kampında bulunan AK Parti İzmir Milletvekili Rıfat Sait, atamayı, Facebook ve Twitter hesaplarından "İzmir Valimiz Diyarbakır’a, Diyarbakır Valimiz İzmir’e geliyor. Valilerimize yeni görevlerinde başarılar diliyorum" diye paylaştı.

M. CAHİT KIRAÇ

Elazığ'da 1956 yılında dünyaya gelen M.Cahit Kıraç, ilk, orta ve lise eğitimini bu ilde tamamladı. 1975 yılında kazandığı Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini 1979 yılında bitirdi. 1980 yılında Elazığ'da Maiyet Memurluğu görevine başladı. 1981-82 yılları arasında Ağrı İli'nde Diyadin Kaymakam Vekilliği ve Belediye Başkanlığı ile Tutak ilçe Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu.

66'ncı Dönem Kaymakamlık Kursundan sonra 1983 yılında Hatay Hassa İlçesi'nde başladığı kaymakamlık görevini 1986 yılına kadar sürdürdü. 1986-88 yılları arasında Diyarbakır Kulp İlçe Kaymakamlığı, 1988-92 yılları arasında Erzurum Vali Yardımcılığı görevinde bulundu. 1990-91 yılları arasında eğitim amacıyla İçişleri Bakanlığı'nca İngiltere'ye gönderildi. 1 yıl İçişleri Bakanlığı İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı görevinde bulunduktan sonra, 1993-94 yılları arasında Şırnak'ta ilk Valilik görevini yaptı.

1994-1997 yılları arasında Aksaray Valiliği, 8 Kasım 1997-30 Eylül 1999 tarihleri arasında Merkez Valiliği görevlerinde bulundu. Milli Güvenlik Akademisi'ni 1998 yılında 44. Dönem mezunu olarak bitirdi. 30 Eylül 1999-13 Eylül 2004 tarihleri arasında Sakarya Valiliği, 25 Ağustos 2004-5 Mart 2007 tarihleri arasında Adana Valiliği görevlerinde bulundu. Kıraç, bu tarihten itibaren İzmir Valiliği'ne atandı. 20 Mart 2007 tarihinde İzmir'deki görevine başladı. Evli ve 2 çocuk babası.

MUSTAFA TOPRAK

Mustafa Toprak 1964 yılında Erzincan'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Erzincan'da tamamladı. 1986 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. Aynı yıl İçişleri Bakanlığı'nın açtığı Kaymakam adaylığı sınavını kazandı. 1987 yılında İçel İli kaymakam adayı olarak göreve başladı.

1988-89 yılları arasında 1 yıl süre ile İçişleri Bakanlığı tarafından ingilizce dil öğrenimi ve mesleki çalışmalarda bulunmak üzere İngiltere'ye gönderildi. İngiltere'nin Margate şehrinde 'Fitzroy College of English'de dil eğitimi aldı ve İngiliz yönetim sistemi ve kurumlarında inceleme ziyaretlerinde bulundu. İngiltere dönüşünde 6 ay süreyle Kütahya İli Emet İlçesi Kaymakam vekilliği görevini yürüttü.

Kaymakamlık kursunu üstün başarılı olarak tamamladı. 1990-92 yılları arasında Kayseri İli İncesu Kaymakamlığı, 1992-94 yılları arası Ağrı İli Taşlıçay Kaymakamlığı, 1994-97 yılları arasında da Bitlis İli Ahlat Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. 1997-2001 yılları arasında Rize Vali Yardımcılığı yaptı.

Görev süresi içerisinde çeşitli kurs ve seminerlere katıldı. 2001 yılında İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu'na Mülkiye Müfettişi olarak atandı ve 6 ay sonra Mülkiye Başmüfettişi oldu. 2003 yılında dönemin Turizm Bakanı Güldal Akşit'in danışmanı olarak Turizm Bakanlığı'nda görev yaptı.

Daha sonra 2 yıla yakın bir süreyle Sosyal Hizmetler, Aile, Kadın ve Özürlülerden Sorumlu Devlet Bakanı Güldal Akşit'in, Devlet Bakanı Başdanışmanı olarak görev yapan Toprak, buradaki görev süresi içerisinde; Özürlüler Kanunu, Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğü ile Sosyal Hizmet ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğünün Yeniden Yapılandırılması konularında Bakanlıkta yürütülen kanun tasarıları hazırlık çalışmalarını yönetti.

İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişliği yanında, 2005 yılı Şubat ayı ile 2007 yılı Mart ayları arasında iki yılı aşkın süreyle İçişleri Bakanlığı Genel Sekreteri olarak görev yaptı ve görev süresi içerisinde İçişleri Bakanlığı ile bir çok ülke İçişleri Bakanlıkları arasında imzalanan ve yürütülen güvenlik ve işbirliği anlaşma çalışmalarında bulundu. İçişleri Bakanlığı Genel Sekreteri olarak görev yaparken 5 Mart 2007 tarihinde Çorum Valiliğine atandı.

11 Mayıs 2010 tarihinde ise, Diyarbakır Valiliğine atandı. Diyarbakır Valiliği görevini 1 Haziran 2010 tarihinden beri yürütüyordu. Vali Mustafa Toprak, İngilizce biliyor. Hazine Avukatı Selime Toprak ile evli ve iki kızı bulunuyor.

06 Mayıs 2013
Etiket; Vali, Diyarbakır, İzmir Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


VOLEYBOL ŞEHRİ İZMİR
HAYSİYET ABİDESİ: SÜLEYMAN FETHİ
TSYD KUPASI ARKAS'IN
TSYD İZMİR'DEN VOLEYBOLDA 8. TURNUVA
TSYD İZMİR KOŞUSU NEFES KESTİ
TSYD KUPASI ARKAS'IN
YAPAMAZSIN DEDİLER YAPTI
SİMYA METAL 7. TSYD İZMİR VOLEYBOL TURNUVASI BAŞLIYOR
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
MOBBİNG İLE MÜCADELE HAFTASI
MOBBİNG İLE MÜCADELE HAFTASI
MUĞLA YEŞİLAY’DA KAN DEĞİŞİMİ
MEHMET AKİF ERSOY KİTAP GÜNLERİ
TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ MUĞLA TEMSİLCİLİĞİ'NDEN İSRAİL' E SERT UYARI
KÜLTÜREL VE TİCARİ BOYUTLARIYLA ARASTA
ÖDEMİŞ BOZDAĞ'DA OSMANLI SARAYLARI
KÖYÜMDE ŞENLİK VAR
HER ÖRGÜT PSİKOLOJİK TACİZCİSİNİ ÜRETİYOR
DEMİRCİ USTASINDAN GERİ DÖNÜŞÜME KATKI
THY PERSONELİNİN İNTİHARI
MUĞLA ANADOLU MEKTEBİ YAZAR OKUMALARI
MUĞLA MİLLİ EĞİTİM’DEN YARDIM SEFERBERLİĞİ
MUĞLA'DA OKUR GEZER YAZAR ETKİNLİĞİ
RÜYA PARK KİTAP, RESİM VE HEYKEL GÜNLERİ
İZMİR'E MEGA PROJE
İŞTE KUZEY YILDIZI
KANUNİ'NİN MUĞLA'YA GELİŞİNİN 500. YILI UNUTULDU
ÇAM FISTIĞI REKOLTESİ YÜZ GÜLDÜYOR
NARLIDERE'DE ATIK İLAÇLAR TOPLANIYOR
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Deplasmanda plasebo
 
Şeyhim kainata alışamadım
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
Spor Toto Süper Lig 2022-2023 Sezonu Şampiyonu Kim Olur?
 
   
Spor Kent Haberleri Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir