3 Mart 2024, Pazar Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

İzmir'de 1 Mayıs kutlamaları iki meydandaİzmir’de 1 Mayıs İşçi Bayramı, Alsancak Gündoğdu Meydanı ile Bornova Meydanı’nda kutlanacak. Sendikalar Alsancak’ta, İşçi Partisi (İP) Cumhuriyet İçin Güçbirliği Platformu ve İzmir Tabip Odası ise Bornova’da olacak. Barış süreci İzmir’de 1 Mayıs İşçi Bayramı’na da yansıdı. Bayram iki farklı alanda kutlanacak.

Sendikalar Alsancak Gündoğdu Meydanı’nda olacak İP, Cumhuriyet için Güçbirliği Platformu ve Tabip Odası Bornova Meydanı’nda kutlama yapacak. İşçiler, sendika binalarının önünde toplanarak, alana yürüyecek. Meslek örgütleri ise yürüyüşe Cumhuriyet Meydanı’nda başlayacak.

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu, Türk- İş, Türk Mimar ve Mühendis Odaları Birliği adına beşer dakikalık selamlama konuşmaları yapılacak. Ardından Türk-İş 3'üncü Bölge Temsilcisi Hüseyin Karakoç, sorunların ve taleplerin dile getirileceği ortak metni okuyacak. İşçiler, işsizler, emekliler, sivil toplum kuruluşları, meslek odaları, demokratik kitle örgütleri siyasi partiler bayrama katılacak. Bu yıl ana teması 'Taşerona hayır' olacak. DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, işçilerin hükümetin çözüm sürecine çekimser baktığını belirterek, 1 Mayıs’ta barışı savunacaklarını ancak hangi koşullarda ve nasıl bir barış olacağını da sorgulayacaklarını anlattı. Sarı, "Barış sürecine çekimser bakıyoruz. Barışı savunan temalarımızı ortaya koyacağız ama hangi koşullarda nasıl bir barış diye sorgulayacağız. Çünkü AKP hükümetinin bu konuda samimiyetine güvenmiyoruz. '12 Eylül’ü yargılacağız' demişlerdi ama göstermelik bir iki mahkeme kuruldu. Faili meçhullar hala ortada yok" dedi.

İP Genel Başkan Yardımcısı Tugay Şen, Gündoğdu Meydanı’ndaki kutlamalarda İstiklal Marşı’nın okunmayacak olmasına tepki göstererek, halka 'Bayrağı al Bornova Meydanı’na gel' çağrısında bulundu. Yıllardır 1 Mayıs’ı sendikalarla birlikte kutlayan İzmir Tabip Odası da 1 Mayıs’ın açılım ve barış süreci için kullanılmak istendiği gerekçesiyle Tertip Komitesi’nden ayrıldı. Kutlamalar Bornova Stadı önünde saat 12.30 toplanılıp meydana yürünmesiyle başlayacak. Meydanda yapılacak konuşmaların ardından son bulacak.

Öte yandan Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası, 1 Mayıs’ı Çanakkale ruhuna vurgu yapmak için bu kentte kutlayacak.

30 Nisan 2013
Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
YEŞİLAY MUĞLA ŞUBESİ’NDEN “THE SOCİAL DİLEMMA” FİLMİ
MOBBİNG İLE MÜCADELE HAFTASI
MOBBİNG İLE MÜCADELE HAFTASI
MUĞLA YEŞİLAY’DA KAN DEĞİŞİMİ
MEHMET AKİF ERSOY KİTAP GÜNLERİ
TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ MUĞLA TEMSİLCİLİĞİ'NDEN İSRAİL' E SERT UYARI
KÜLTÜREL VE TİCARİ BOYUTLARIYLA ARASTA
ÖDEMİŞ BOZDAĞ'DA OSMANLI SARAYLARI
KÖYÜMDE ŞENLİK VAR
HER ÖRGÜT PSİKOLOJİK TACİZCİSİNİ ÜRETİYOR
DEMİRCİ USTASINDAN GERİ DÖNÜŞÜME KATKI
THY PERSONELİNİN İNTİHARI
MUĞLA ANADOLU MEKTEBİ YAZAR OKUMALARI
MUĞLA MİLLİ EĞİTİM’DEN YARDIM SEFERBERLİĞİ
MUĞLA'DA OKUR GEZER YAZAR ETKİNLİĞİ
RÜYA PARK KİTAP, RESİM VE HEYKEL GÜNLERİ
İZMİR'E MEGA PROJE
İŞTE KUZEY YILDIZI
KANUNİ'NİN MUĞLA'YA GELİŞİNİN 500. YILI UNUTULDU
ÇAM FISTIĞI REKOLTESİ YÜZ GÜLDÜYOR
 
+ Çok okunan haberler
YEŞİLAY MUĞLA ŞUBESİ’NDEN “THE SOCİAL DİLEMMA” FİLMİ

WEB TV Tüm videolar
Deplasmanda plasebo
 
Şeyhim kainata alışamadım
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
Spor Toto Süper Lig 2022-2023 Sezonu Şampiyonu Kim Olur?
 
   
Spor Kent Haberleri Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir