23 Nisan 2024, Salı Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Manisa'da LYS öncesi rapor gerilimiManisa Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, yaklaşan LYS öncesi il merkezindeki okullarda 3 bin öğencinin raporlu olduğunu söyledi.

Doktorların sınava hazırlanan öğrencilere 1 aylık rapor vermesinin mesleki açıdan uygun olmadığını vurgulayan Altınsoy, "Öğrencilerin dersi derste öğrenmelerini istiyoruz. Çocukların hepsi zehirlendi mi? Hastalık mı geçirdiler? Bir salgın hastalık mı var? Bunu biraz da bu açıdan değerlendirmelerini istiyorum. Sınıflar şu an boş durumda. Öğretmenler, ders yapamayacak duruma geldi. Doktorlarımız, hasta olmayan öğrencilere rapor vermesinler. Doktorlarımızın kendi mesleklerine laf söyletmeyecek şekilde davranmalarını isterim" dedi.

"MİLLİ EĞİTİM'İN SORUNU"

Altınsoy’a yanıt dün yapılan İl Sağlık Müdürlüğü’ndeki '2012 Yılı Değerlendirmesi Toplantısı'nda Manisa Halk Sağlığı İl Müdürü Ziya Tay ve Manisa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Murat Türkyılmaz'dan geldi.

Halk Sağlığı İl Müdürü Ziya Tay, rapor verilmesinin doktor veya hastanelerin değil Milli Eğitim’in sorunu olduğunu söyledi.

Tay, şöyle dedi: "Yıllar önce, 'Doktorlar rapor vermiyor' diye şikayet edildi. Birkaç yıl önce de valiliğe, öğrencilere rapor verilmediği gerekçesiyle Manisa’nın sınav başarılarında geri kaldığı konusunda şikayet oldu. Biz de Milli Eğitim’e 'O zaman çocukları eve gönderin. Derste varmış gibi yazılsınlar' önerisinde bulunduk. Bunu da kabul etmediler. Bu sorun Milli Eğitim Müdürlüğü’nün sorunudur. Bunu nasıl çözeceklerse çözsünler. Burada hekimlerimiz çok ciddi baskı altında. Gerekiyorsa devam zorunluluğu kaldırılacak. Gerekiyorsa Milli Eğitim, “Öğrenciler niye okula gitmiyor da dershaneye gidiyor' diye düşünecek. Dershanede ne veriyorlarsa onu okulda da versinler."

"HEKİM RAPOR VERMEKTE ÖZGÜRDÜR"

Sınav döneminde öğrencilerin büyük stres ile karşılaştığına dikkat çeken Manisa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Murat Türkyılmaz, şöyl konuştu:

"Bu durumun göz ardı edilmemesi gerekir. Biz, kimseye rapor verin ya da vermeyin gibi bir telkinde bulunamayız. Sınav nedeniyle öğrencilerin psikolojisi bozuluyor. Hekim çocuğun rapora ihtiyacı olduğunu görürse raporu verir. Bugün bir hekim günde 10 öğrenciye rapor verdi diye hakkında soruşturma başlatamam. Eğer ben de hekimlik yapmış olsam 300 öğrencinin, 259’una rapor veririm."

09 Mayıs 2013
Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
TSYD İZMİR'DE NÖBET DEĞİŞİMİ
KAMU PERSONELİNE BAĞIMLILIKLA MÜCADELE EĞİTİMİ
MUĞLA'DA SOSYAL İKİLEM BELGESELİ
MOBBİNG İLE MÜCADELE HAFTASI
MOBBİNG İLE MÜCADELE HAFTASI
MUĞLA YEŞİLAY’DA KAN DEĞİŞİMİ
MEHMET AKİF ERSOY KİTAP GÜNLERİ
TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ MUĞLA TEMSİLCİLİĞİ'NDEN İSRAİL' E SERT UYARI
KÜLTÜREL VE TİCARİ BOYUTLARIYLA ARASTA
ÖDEMİŞ BOZDAĞ'DA OSMANLI SARAYLARI
KÖYÜMDE ŞENLİK VAR
HER ÖRGÜT PSİKOLOJİK TACİZCİSİNİ ÜRETİYOR
DEMİRCİ USTASINDAN GERİ DÖNÜŞÜME KATKI
THY PERSONELİNİN İNTİHARI
MUĞLA ANADOLU MEKTEBİ YAZAR OKUMALARI
MUĞLA MİLLİ EĞİTİM’DEN YARDIM SEFERBERLİĞİ
MUĞLA'DA OKUR GEZER YAZAR ETKİNLİĞİ
RÜYA PARK KİTAP, RESİM VE HEYKEL GÜNLERİ
İZMİR'E MEGA PROJE
İŞTE KUZEY YILDIZI
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Deplasmanda plasebo
 
Şeyhim kainata alışamadım
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
Spor Toto Süper Lig 2022-2023 Sezonu Şampiyonu Kim Olur?
 
   
Spor Kent Haberleri Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir