3 Mart 2024, Pazar Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

TV'deki bilgi yarışmalarına bakıncaTBMM Başkanı Cemil Çiçek, ’’Televizyonlardaki bilgi yarışmalarına bakıldığında eğitimin kalitesinin nasıl dibe vurduğu anlaşılıyor’’ dedi.
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Bozok Üniversitesi tarafından İslam İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu adına yapılan Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu Tarih, Kültür Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin temel atma törenine katılmak için Yozgat’a geldi.
Bozok Üniversitesi Erdoğan Akdağ Kampüsü’nde gerçekleştirilen temel atma töreninde konuşan TBMM Başkanı Cemil Çiçek, üniversitelerin toplumun lokomotifi olduğunu, toplumla bütünleşirlerse toplumla kaynaşır, toplumun ihtiyaç ve beklentilerine uygun insanları yetiştirebilirlerse üniversite yatırımından daha faydalı bir başka yatırımın söz konusu olmadığını belirterek, “Ancak üniversite dediğimizde sadece bina, tahta ve sıralardan ibaret değil, tam tersi üniversite değdiğiniz zaman kütüphanedir, araştırma merkezlerdir laboratuvarlardır, bunlardan yoksun olan bir üniversitenin içi boştur. Türkiye’de 165‘in üzerinde üniversite oldu. Nasıl Türkiye’nin 2023’te dünyanın ilk on ülkesi arasında olma hedefi varsa, bu üniversitenin de bir hedefi, bir iddiası olmalı. Diploma tek başına bir şey ifade etmez, bunu her yerden alırlar, her yerden verirler, hatta bir komşu ülkenin diplomalarını kabul etmiyoruz çünkü bir büroda doldurup veriyorlar. Türkiye’ye geldiğinde diplomam var diyorlar diploma bir şey ifade etmiyor. Türkiye ilk ona girecekse bence üniversite bir gelecek tasavvuru ortaya koymalı ve Türkiye’nin ilk on üniversitelerinden birisi haline gelmelidir. Yoksa üniversite Yozgat için sadece çok sayıda öğrencinin okuduğu ve çarşıdan alışveriş yapan kitleden ibaret kalacaksa bunun Türkiye’ye de Yozgat’a da hiçbir faydası olmaz” dedi.

"TELEVİZYONLARDAKİ BİLGİ YARIŞMALARINDA EĞİTİM KALİTESİ DİBE VURUYOR"
Televizyonlarda bilgi yarışmalarında eğitimde kalitenin nasıl dibe vurduğunun görüldüğünü ifade eden TBMM Başkanı Çiçek, “Özellikle tarih konusunda geçmişimizle ilgili üniversite bitirmiş, yemin ederek söylüyorum benim ortaokuldayken bildiğim bilgiler bile bilinmiyor. O zaman okur yazar sayımızı şuraya çıktı, buraya çıktı diye yüksek rakamları söylememizin hiçbir anlamı yok. Muhteva yoksa kuru kabuktan ibaret meyve tat vermez, tuz vermez. Onun için bu araştırma merkezi burada zengin bir kütüphane oluşu, burada eksiklerin giderilmesine yardımcı olur. Hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.
Yozgat’tan şehir dışında yaşayan çok fazla insanın bulunduğunu belirten TBMM Başkanı Çiçek, “Ekmeleddin Bey burada yaşamadı ama aradan bu kadar zaman geçmiş olmasına rağmen Yozgat’ı unutmadı. Belki de yapılabilecek en hayırlı hizmeti Yozgat’a kazandırmak suretiyle örnek bir hemşehri olduğunu gösterdi. Bu başkalarına da örnek olsun. Hayat sadece para kazanmak, şöhret kazanmak değil. Adam gibi yaşamak biraz da başkaları için de yaşamaktır. Belki de tümüyle başkaları için yaşamaktır. Onun için bu hizmetin buraya kazandırılması bence son derece önemli ve anlamlıdır. İnşallah imkanı olan, ilmi olan, serveti olan başka hemşehrilerimize de örnek olur. Kuru kuruya da Yozgatlılık olmuyor” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından TBMM Başkanı Çiçek, İslam İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’na plaket verdi. Daha sonra Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu Tarih ve Kültür Araştıma ve Uygulama Merkezi’nin temeli atıldı.
(

20 Nisan 2013
Etiket; Cemil, Çiçek, TBMM Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


Nazilli Tarım Fuarı ziyaretçi rekoru kırıyor
Türkiye'yi İzmir modası sardı
Türkiye'nin hayvancılık fuarı başladı
Fuar güzelleri görücüye çıktı
Bu fuarda yok yok
Altın kız madalyasıyla geldi
17 madalyalık zafer
Çiçekçiler Odası tepkili
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ MUĞLA TEMSİLCİLİĞİ'NDEN İSRAİL' E SERT UYARI
78 YILDIR KANAYAN YARA: BORALTAN
NEFRET ÜRETMENİN MANTIĞI DEĞİŞMİYOR
İLK KURŞUN MUAMMASI
İLHAN İŞMAN ADAY ADAYI OLDU
GEMİNİZİ BATIRDIK ÖZÜR DİLERİZ
HALAÇOĞLU SESSİZLİĞİNİ BOZDU
ERMENİ SOYKIRIMI EMPERYALİST BİR YALANDIR
MANİSA DGYD 'NİN KONUĞU ÖNALAN
Bu nasıl adalet?
Her türlü şiddete hayır!
EYT'de son durum ne
Mülteci çocuklar için deklarasyon
Kaya: Kocaoğlu aymazlık içinde
Kocaoğlu'ndan ilçe belediyesine tepki
Katar'a ablukayı İzmir ile kırdık
Dostları olan zengindir
Demokrasi tek yol
15 Temmuz şehitlerinin isimleri gökyüzünde
15 Temmuz'u Batı'ya anlatıyoruz
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Deplasmanda plasebo
 
Şeyhim kainata alışamadım
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
Spor Toto Süper Lig 2022-2023 Sezonu Şampiyonu Kim Olur?
 
   
Spor Kent Haberleri Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir