5 Haziran 2020, Cuma Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Ege'de Tarım ve Gıda Sektörü İnavasyon GünleriAtiye Okur- Alper Tutaşı

İZMİR (Ege Ajans) - Ege Üniversitesi EBİLTEM-Teknoloji Transfer Ofisi üniversite ve sanayi arasında etkin bir “işbirliği ekosistemi’’ sağlamak için “Firma Tematik Günleri’’ düzenliyor.

“Tarım ve Gıda Sektörü için İnovasyon Günleri” adı altında EBİLTEM Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte; firmalar ve akademisyenler birbirlerini ve çalışma alanlarını daha yakından tanıma, yeteneklerini ortaya koyma, olası işbirlikleri hakkında fikir alışverişi yapma, Ar-Ge proje fikirlerini ve beklentilerini tartışabilme olanağı buldu.

Tarım ve Gıda Sektörü İçin İnovasyon Günü’ne Tire Süt Müstahsilleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi adına Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Eskiyörük, Abalıoğlu Yem Soya ve Tekstil Sanayi A.Ş. Gıda Grubu adına Kalite ve Ar-Ge Müdürü Gülşah Pekdemir, Moova Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş adına Üretim Müdürü Erdem Yenice ve Türkay Tarım Makinaları Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi adına Genel Müdür Bilgin Türkay konuşmacı olarak katıldı.

EBİLTEM Müdürü Prof. Dr. Fazilet Vardar Sukan, etkinlikte yaptığğı konuşmada  2014 yılında yeni bir uygulama başlattıklarını belirterek, şöyle konuştu:

"2013’te akademisyenlerimize yönelik açık günler yaptık. Şimdi biraz da kendimizi sanayiye tanıtmak için farklı bir tematik alanda toplantı yapıyoruz. 2013 yılında üniversitemiz Türkiye’deki en iyi 10 üniversite arasında yer alarak TÜBİTAK’tan destek aldı.

Biz, araştırma geliştirme projeleri, fikri mülkiyet hakları ve girişimcilik konularının hepsini tek bir şemsiye altında toplayan bir kurguyla yola çıktık. Buradaki kurguda 5 temel modelimiz var. Tanıtım-farkındalık-bilgilendirme, proje destek, sanayi ilişkileri, fikri mülkiyet hakları ve girişimcilik. 

Uluslararası bir ağın parçasıyız. 54 ülke 600 merkez ile online bağlıyız. Şu an 20 milyondan fazla firma, üniversite ve araştırmacı ile bağlantı içindeyiz. Teknolojik ve ticari iş birliği ile hem sektöre hem akademisyenlere yarar sağlıyoruz. Hepinize geldiğiniz için teşekkür ederim” dedi.

Mahmut Eskiyörük, 1967 yılında kurulan kooperatiflerinin bugün yaklaşık 2 bin süt üreticisinin birlikteliği ile öncü ve örnek bir kalkınma modeli niteliği taşıdığını anlattı.

Bilgin Türkay da dünyadaki teknolojik gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirterek; “ Türkay Tarım Makineleri olarak standartlara uygun kaliteli makineleri ve arazide yaptığı uygulamaları ile her zaman çiftçinin yanında ve ülke tarımının hizmetindeyiz” dedi.

Etkinlik 12 Şubat 2014 tarihine kadar Ege Üniversitesi’nde devam edecek.

06 Şubat 2014
Etiket; ebiltem tarım gıda, ege inavasyon günleri, fazilet vardar sükan, mahmut eskiyörük, bilgin türkay Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


Türkiye ilk kez gebe düve ihraç etti
İzmir'de süt kardeşliği
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
Bezdiri ile etkin mücadele
Firmalara ihracat uzmanları geliyor
Emekliye temmuz zammı
EYT'de son durum ne
Zeytin güzel kokmalı
Nazilli Tarım Fuarı ziyaretçi rekoru kırıyor
En iyi yatırım İzmir'den ev almak
Türkiye'yi İzmir modası sardı
Türkiye'nin hayvancılık fuarı başladı
Fuar güzelleri görücüye çıktı
Girişimcilik ve inovasyon ders oldu
Bu fuarda yok yok
İzmir'e Rus akını
Pınar İEF'de çocuklarla buluşacak
Fuarda Rusya fırsatı
Yüzde 45 karla satmayın
Gayrimenkulcüler eylülü bekliyor
86. İEF için geri sayım
Katar'a ablukayı İzmir ile kırdık
EİB ihracatı temmuzda arttı
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
O belde (Ahmet Haşim)
 
Elena Ledda - Pesa
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir