18 Temmuz 2018, Çarşamba Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Gezi Parkı olaylarının sorumluluğu kabul edilmeye başlandı  Gezi Parkı Müdahalesine Karşı Hukuki İzleme Grubu, yaşanan olaylarına ilişkin sorumluluğun kabul edilmeye başlandığını belirtti.

  Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) , İstanbul Tabip Odası (İTO), Adli Tıp Uzmanları Derneği’nin (AUTD) desteğiyle kurulan "Gezi Parkı Müdahalesine Karşı Hukuki İzleme Grubu" DİSK Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi. Grup, polisin Gezi Parkı müdahaleleri sırasında kullanmış olduğu biber gazı kapsüllerini açıklama yapacakları masaların üzerine yerleştirdi. Hukuki İzleme Gurubu adına basın açıklaması yapan Prof. Dr. İbrahim Kabaoğlu, Türkiye çapında meydana gelen olaylarda, 5 kişinin hayatını kaybettiğini, birçok kişinin ise yaralandığını ifade etti.

  Polisin biber gazı kullanımı eleştiren Kabaoğlu, "Bu gazların kullanım şekli ve miktarı ile ilgili hiçbir sınırlayıcı düzenleme veya denetim yapılmamaktadır” dedi. Gezi Parkı ile ilgili yayınlanana haberleri hatırlatan Prof. Dr. İbrahim Kabaoğlu, şunları söyledi: “Buraya gelirken son haberlere göre zabıta görevlilerinin görevinden alındığını, 1 polisin görevinde açığa alındığını öğrenmiş bulunuyoruz. Bu şunu ifade ediyor: Sorumluluk kabul edilmeye başlandı ama sadece birkaç kolluk görevlisinin sorumluluğu değil aynı zamanda siyasal bir sorumluluktur. Bu sorumluluk zincirini genişletip hukuki mekanizmaya dönüştürebildiğimizde aslında Türkiye’de bozulan kamu düzeni ve barışı sağlamanın eşiğine yönelik adım atma bir fırsatımız olabilir. Çünkü son 3 haftadır hukuk unutulduğu gibi siyasal terimlerde de önemli tahrifatlar yapıldı. Ve sürekli şiddet öne çıkarıldı. Biz inanıyoruz ki girişim bu hukuki izleme grubu Türkiye’de barışın ve demokrasinin sağlanmasına önemli bir katkı sunabilir.” 

20 Haziran 2013
Yazdır   |   Paylaş

Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/haberege1/public_html/detay.php on line 294
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
ABD'li kızın Türkiye sevgisi
Mektuptan belgesel çıktı
Şiddet tüm canlılar için hak ihlalidir
Reklamlarda gizli şiddet var
Aşkın bilimsel tarifi
Onlar için 1 gün 1 öğün
Aşkın hamurunda genetik var
İzmir uzlaştırıyor
İste gelsin bin gitsin
Antibiyotik yerine turşu
2018 model gelinikler
Gelinliğin hikayesi yazılacak
Gerçek bir destan
İzmir Fuarı'nda üç boyutlu yüz tarama
Benim devletim çok büyük
Fuar güzelleri görücüye çıktı
Pınar İEF'de çocuklarla buluşacak
İzmir'de Yeşilay-Milli Eğitim işbirliği
Ruj sahnesi kızdırdı
Fay hatlarına hendek açılacak
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Göztepe-Trabzonspor özet
 
Yaza damga vuran düet
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir