20 Nisan 2024, Cumartesi Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

AB’den İzmir Üniversitesi'ne hibe kredi desteği    Karabağlar İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis birimine destek veren İzmir Üniversitesi’nin “Çocuklarımızı Kazanalım” projesi, Avrupa Birliği’nden 50 bin Euro hibe kredi desteğine layık bulundu.

   2012 yılı Mayıs ayından bu yana suça eğilimli ya da aileleri ve toplum tarafından dışlanmış çocuklar ile çalışan Toplum Destekli Polis birimi ile eğitim konusunda işbirliği olanakları üzerinde çalışan İzmir Üniversitesi akademisyenleri tarafından hazırlanan proje, İzmir Üniversitesi’nin AB’den hibe kredi desteği alan ilk projesi oldu. Fen Edebiyat Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Sağlık Yüksekokulu ve Meslek Yüksekokulu öğretim üyeleri tarafından yürütülecek projeyi uluslararası alana taşıyan Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Gülnur Erciyeş ve Hukuk Fakültesi Öğretim Görevlisi Bahar Yeşim Deniz ile bir araya gelen ve tebrik eden Rektör Prof. Dr. Kayhan Erciyeş, İzmir Üniversitesi’nin içinde bulunduğu topluma fayda sağlayacak projeler ile gelecek günlerde de yer alacağını söyledi.

   Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü ve Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Gülnur Erciyeş, proje hakkında şunları aktardı: “Suça eğilimli, ailesi ve toplum tarafından dışlanmış, eğitim ve aile hayatına dönmek için desteğe ihtiyacı bulunan çocukları topluma kazandırmak için çalışan Toplum Destekli Polis birimi çalışanları ile 2012 yılı Mayıs ayından bu yana görüşmelerimiz devam ediyordu. Kendilerine çocuk gelişiminden psikolojiye, hukuktan sağlık bilimlerine kadar pek çok alanda vereceğimiz eğitim ile hem dezavantajlı çocuklarımıza hem de ailelerine nasıl yaklaşmaları gerektiği, iletişim yolları, hukuki hakları, sağlık konularında bir iç eğitim örneği oluşturmayı hedefledik.

   AB’nin projemize destek vermesi ise çalışmamızı bir adım daha ileriye taşıdı. Hazırladığımız örnek iç hizmet eğitiminin diğer emniyet müdürlükleri ve İzmir için faydalı olmasını istiyoruz. Projemiz 15 Ağustos’tan itibaren uygulamaya geçecek ve 28 hafta (10 ay) sonunda tamamlanacak.” Hukuk Fakültesi Öğretim Görevlisi Bahar Yeşim Deniz, “30 Toplum Destekli Polis birimi çalışanının eğitimi ile 60 dezavantajlı çocuğumuza ve ailelerine ulaşarak Karabağlar’da çocuklar tarafından işlenen suç oranını yüzde 50 oranında azaltmayı hedefliyoruz” diye konuştu. Deniz, çocukların toplumla bütünleşmelerine yönelik olarak sinemaya götürülmeleri, futbol müsabakalarının yapılması, “rol modeli” uygulaması gibi faaliyetlerin yanı sıra konferanslarla da desteklenecek multidisipliner projenin, İzmir Üniversitesi’nin farklı fakülte ve yüksekokullarının ortak projesi olması nedeni ile de önemli olduğunu söyledi.

17 Temmuz 2013
Etiket; izmir üniversitesi, ab, hibe kredi, eğitim Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


Trabzon gözünü İzmir'e dikti
Bakana Altınordu forması
Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
İyi futbola devam
Helal olsun Göz Göz
İzmir yeni müfredata hazır
İzmir'de Yeşilay-Milli Eğitim işbirliği
Bu Göztepe iş yapar
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
TSYD İZMİR'DE NÖBET DEĞİŞİMİ
KAMU PERSONELİNE BAĞIMLILIKLA MÜCADELE EĞİTİMİ
MUĞLA'DA SOSYAL İKİLEM BELGESELİ
MOBBİNG İLE MÜCADELE HAFTASI
MOBBİNG İLE MÜCADELE HAFTASI
MUĞLA YEŞİLAY’DA KAN DEĞİŞİMİ
MEHMET AKİF ERSOY KİTAP GÜNLERİ
TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ MUĞLA TEMSİLCİLİĞİ'NDEN İSRAİL' E SERT UYARI
KÜLTÜREL VE TİCARİ BOYUTLARIYLA ARASTA
ÖDEMİŞ BOZDAĞ'DA OSMANLI SARAYLARI
KÖYÜMDE ŞENLİK VAR
HER ÖRGÜT PSİKOLOJİK TACİZCİSİNİ ÜRETİYOR
DEMİRCİ USTASINDAN GERİ DÖNÜŞÜME KATKI
THY PERSONELİNİN İNTİHARI
MUĞLA ANADOLU MEKTEBİ YAZAR OKUMALARI
MUĞLA MİLLİ EĞİTİM’DEN YARDIM SEFERBERLİĞİ
MUĞLA'DA OKUR GEZER YAZAR ETKİNLİĞİ
RÜYA PARK KİTAP, RESİM VE HEYKEL GÜNLERİ
İZMİR'E MEGA PROJE
İŞTE KUZEY YILDIZI
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Deplasmanda plasebo
 
Şeyhim kainata alışamadım
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
Spor Toto Süper Lig 2022-2023 Sezonu Şampiyonu Kim Olur?
 
   
Spor Kent Haberleri Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir