9 Mayıs 2021, Pazar Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Folkart'tan KSK açıklamasıFolkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, Karşıyaka camiasının önde gelen isimlerinden gelen talep üzerine, Karşıyaka Spor Kulübü ile görüşmelerin gerçekleştiğini, ortak akılla mutabakat arandığını söyledi.

Sancak, kulübün 60 milyonluk liralık borcunun; ancak makul bir seviyeye çekilebilmesi halinde, İzmir’e karşı duydukları sorumluluk nedeniyle, KSK’nin futbol ve basketbol şubelerine talip olabileceklerini belirtti.

Mesut Sancak, “Biz KSK’ye aşkla hizmet etme peşindeyiz.” derken; konuya temel yaklaşımını “Bu şehirde kazandığımızı, aynı zamanda bu şehire katkı getirecek projelerde harcayabilmeliyiz” sözleriyle özetledi.

Sancak, bu şirketleşmenin, 18 puanı silinme ihtimali bulunan KSK için, en doğru çıkış yolu olduğunu, tüm alacaklıların anlaşmak üzere iyi niyet göstermesini, fedakarlığın sadece Folkart’tan beklenmesinin yanlış olacağını vurguladı.

GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

 Mesut Sancak, kendilerine KSK tarafından 60 milyon lira olarak bildirilen toplam borç rakamının; eski futbolcular, yöneticiler, tedarikçiler dahil; tüm alacaklılar ile görüşülerek, makul bir seviyeye çekilmesi halinde, futbol ve basketbol şubesine talip olacaklarını belirtti. Sancak, İzmir’e duydukları sorumluluk nedeniyle, bu adımı atmak istediklerini vurguladı, “Bu şehirde kazanıp, bu şehre geri verebilmesini bilmeliyiz.” dedi.

18 PUAN SİLİNMESİ RİSKİ

Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Sancak, 11 puan ile ciddi düşme hattına giren KSK’nin, transfer yasağı kalkmadığı takdirde, 18 puanının silinme riskinin bulunduğunu hatırlatarak, artık alacaklıların, ciddi olarak fedakarlık yapması gerektiğini bildirdi. Mesut Sancak, 20-21 Ocak'ta yapılacak olağanüstü kongrede, ortak akıl ışığında tüzük değişikliği ile şirketleşme kararı beklediklerini ve bu süreçte borç tutarının makul bir çizgiye çekilmesini istediklerini dile getirdi. Sancak, fedakarlığı sadece Folkart’tan beklemenin doğru olmadığı vurguladı.

KARŞIYAKA AŞKI

Mesut Sancak, İzmirliler ve bir Karşıyakalı için, Karşıyaka Spor Kulübü’nün gönüllerdeki yerini bildiklerini; bunun her Karşıyakalı taraftar için, büyük bir ‘aşk’ olduğunu vurgularken; Kaf Sin Kaf’ın efsane özelliklerini hatırlattı. Mesut Sancak, Karşıyaka için en doğru yolun, dünyada ve Türkiye’deki örnekler gibi, şirketleşmeye gitmek olduğunu belirtti. Sancak, genel kurulun saygın iradesini, şirketleşme konusunda adım atmaya davet etti.

18 Ocak 2018
Etiket; folkart karşıyaka, karşıyaka şirketleşme, ksk folkart, mesut sancak karşıyaka Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
TSYD Kupası Arkas'ın
İzmir'de voleybol heyecanı
Ege'de Yılın Spor Ödülleri sahiplerini buldu
Avrupa Plaj Voleybolu Şampiyonası İzmir'de
SİMYA METAL 8. TSYD EGE’DE YILIN SPOR ÖDÜLLERİ
İZVAK'tan üçüncü zirve
İzmir'de şampiyon Galatasaray
İzmir'de voleybol şöleni
Teniste İspanya ile işbirliği
47. Folkart TSYD Kupası Menemen'in
47. Folkart TSYD Ege Kupası başlıyor
Folkart TSYD Kupası 6 Ağustosta başlıyor
Eski Beşiktaşlı yıldız Fener yolunda
Trabzon gözünü İzmir'e dikti
Göztepe'de transfer şekilleniyor
Çağla İspanya'da ikinci oldu
Teniste tarihi dönem
ESTİ hep zirvede
7. TSYD Ege'de Yılın Spor Ödülleri
Altınordu'nun 100 akı
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
O belde (Ahmet Haşim)
 
Elena Ledda - Pesa
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir