24 Haziran 2024, Pazartesi Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Mobilya Ar-Ge Proje Pazarı İzmir'deTürk mobilya sektörü yenilikçi fikirleri sektöre kazandırmak için harekete geçti. Mobilya sektörünün yüksek katma değerli üretim yapabilmesi, gerçekleştirilen ihracatın sürdürülebilirliğinin sağlanması ve dünya pazarlarında rekabet avantajı sağlayacak ürünlerin ortaya çıkması için Türk mobilya sektörü, “Mobilya Ar-Ge Proje Pazarı” etkinliği Mersin’den sonra İzmir’de düzenleniyor.

Türkiye İhracatçılar Meclisi öncülüğünde; Akdeniz Ağaç-Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği (AKİB), İstanbul İhracatçı Birlikleri (İİB), Ege İhracatçı Birlikleri (EİB), Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri (OAİB), İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhr. Birliği (İKMİB), İstanbul Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) tarafından ortaklaşa düzenlenen yarışmada 70 proje sergilenmeye değer bulunmuştu. Yarışmaya katılan eserler arasında, “Kişiye özel ideal oturma pozisyonu ve oturma süresini ayarlayan akıllı koltuk sistemi, akıllı engelli koltuğu, güleç sandalye, çevre ile uyumlu doğal renklendirici ve koruyucu ağaç üst düzey işlem boyalarının geliştirilmesi gibi özgün ve teknoloji odaklı projeler yer aldı.

Akdeniz İhracatçı Birlikleri’nin ev sahipliğinde; 11 Mayıs 2013 tarihinde Mersin’de Mobilya Ar-Ge Proje Pazarı’nın ödül töreninin gerçekleştirildiğini belirten Ege Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Müjdat Kemer, etkinliğinin devamı olarak, elde edilen çıktılardan bazılarının mobilya üretiminde kullanılarak katma değeri yüksek ürünler haline getirilmesini ve bu yolla elde edilen ürünlerin uluslar arası pazarlarda rekabet edebilir ürünlere dönüştürülmesini sağlamak amacıyla, sektörde uygulanabilir fikirleri mobilya sanayine kazandırmayı hedefleyen bir etkinliğin 26 Haziran 2013 Çarşamba günü saat 14:00’de Ege İhracatçı Birlikleri’nde 36 projeyi sanayicilerle buluşturma kararı aldıklarını ve sektöre kolaylık ve yenilik getirecek her türlü teknoloji odaklı tüm projelerin değerlendirildiğini, uygulanabilir fikirlerin mobilya sanayine kazandırılması için projeler eib’de ihracatçılarla ve sanayiciler buluşturulacağını söyledi.

Türkiye’nin mobilya ihracatının sürekli artış gösterdiğini ve 2012 yılı sonunda 2 milyar doları aştığını anlatan Kemer, “Mobilya sektörü yenilikçi, özgün ürünler üreterek 2023 yılında 6 milyar dolar mobilya ihracatı hedefine ulaşmayı amaçlıyor. MAPP sayesinde mobilya sektörünün yüzde 95’ini oluşturan KOBİ’lerin Ar-Ge harcaması yapmadan proje sahibi olabileceğini, KOBİ’lerin gelişimi sayesinde sektör daha ileriye taşınacak. Üniversite ve sanayiyi bir araya getiren Mobilya Ar-Ge Proje Pazarı bu hedefe ulaşmada itici güç olacak, belki de bu hedefimizi 7-8 milyar dolara çıkarmamızı sağlayacak ” diye konuştu.

 Gerçekleştirilecek etkinlik kapsamında, katılımcılardan gelen projeler poster şeklinde sergilenecek. Her proje sahibi kendi projesini katılımcılara tanıtacak. Etkinlikle, üretimde kullanılabilir projelerin sanayici ile buluşturulması hedefleniyor. 

21 Haziran 2013
Etiket; eib, mobilya, fuar, ihracat Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


İLK BİNDE 157 EGELİ VAR
Nazilli Tarım Fuarı ziyaretçi rekoru kırıyor
Türkiye'yi İzmir modası sardı
Türkiye'nin hayvancılık fuarı başladı
İzmir Fuarı'nda üç boyutlu yüz tarama
Fuar güzelleri görücüye çıktı
Bu fuarda yok yok
İzmir'e Rus akını
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
İZMİR'E MEGA PROJE
ÇAM FISTIĞI REKOLTESİ YÜZ GÜLDÜYOR
MOBBİNG ÇALIŞMA HAYATININ EN ÖNEMLİ SORUNLARI ARASINDA
İLK BİNDE 157 EGELİ VAR
İZMİR'E TEKNOLOJİ ÜSSÜ KAZANDIRACAKLAR
İZMİR'E GÜÇ KATACAK BİRLİKTELİK
BABA HEDİYESİ HAYATINI DEĞİŞTİRDİ
TAM KAPANMADA ZİNCİR MARKETLER TAM GAZ
Bitcoin makalesine uluslararası ödül
Sanal alışveriş rekora gidiyor
Çalışmak bizi tüketiyor mu
Firmalara ihracat uzmanları geliyor
Emekliye temmuz zammı
EYT'de son durum ne
Zeytin güzel kokmalı
Nazilli Tarım Fuarı ziyaretçi rekoru kırıyor
En iyi yatırım İzmir'den ev almak
Türkiye'yi İzmir modası sardı
Türkiye'nin hayvancılık fuarı başladı
Fuar güzelleri görücüye çıktı
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Deplasmanda plasebo
 
Şeyhim kainata alışamadım
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
Spor Toto Süper Lig 2022-2023 Sezonu Şampiyonu Kim Olur?
 
   
Spor Kent Haberleri Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir