19 Mayıs 2021, Çarşamba Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Başbakan ile görüşen heyetten açıklamaBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan’la görüşen Gezi Parkı heyeti açıklama yaptı. Heyet adına konuşan Yard. Doç. Dr. İpek Akpınar, "Gezi Parkı’nın park olarak kalmasını, şiddetin durdurulmasını ve sorumluların soruşturulmasının vazgeçilmez olduğunu düşünüyoruz. Şiddetin tamamen sona erdirildiği bir ortamda katılım sürecinin devam etmesini ümit ediyoruz. Gezi Parkı’nın bu bağlamda bir örnek teşkil etmesini bekliyoruz, umut ediyoruz" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen Gezi Parkı heyeti, görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Heyet adına bir konuşma yapan İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden Yard. Doç. Dr. İpek Akpınar, Başbakan Erdoğan’ın basın danışmanı tarafından dün akşam Ankara’ya davet edildiklerini söyleyerek, bu görüşmeyle bir iletişim kanalının açıldığını belirtti.

Akpınar, "Bizler kimsenin sözcüsü, kimsenin temsilcisi değiliz" diyerek, bugünkü görüşmeye birey olarak, sorumlu vatandaşlar olarak katıldıklarının altını çizdi. Akpınar, "Bugüne dek sunulan taleplerin bilincindeyiz, Gezi Parkı’nın park olarak kalmasını, şiddetin durdurulmasını ve sorumluların soruşturulmasının vazgeçilmez olduğunu düşünüyoruz. Şiddetin tamamen sona erdirildiği bir ortamda katılım sürecinin devam etmesini ümit ediyoruz. Gezi Parkı’nın bu bağlamda bir örnek teşkil etmesini bekliyoruz, umut ediyoruz" şeklinde konuştu.

Görüşmede yetkilileri ve sorumluları sağduyuya davet ettiklerini belirten İpek Akpınar, hükümetin konuşulan çözümleriyle ilgili herhangi bir yetkileri olmadığını toplantıda dile getirdiklerini anlattı. Bir gazetecinin "Referandum konusundaki görüşleriniz nelerdir?" sorusu üzerine Akpınar, "Bu konu bize sorulmadı. Hükümetin konuşulan çözümlerle ilgili herhangi bir yetkimiz olmadığını söyledik. Kişisel görüşlerimizi bu akşam açıklamayacağız, yarından itibaren hepimiz daha serbest olacağız" diye konuştu.

12 Haziran 2013
Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
HALAÇOĞLU SESSİZLİĞİNİ BOZDU.
ERMENİ SOYKIRIMI EMPERYALİST BİR YALANDIR
MANİSA DGYD HAFTALIK TOPLANTILARINA DEVAM EDİYOR.
Bu nasıl adalet?
Her türlü şiddete hayır!
EYT'de son durum ne
Mülteci çocuklar için deklarasyon
Kaya: Kocaoğlu aymazlık içinde
Kocaoğlu'ndan ilçe belediyesine tepki
Katar'a ablukayı İzmir ile kırdık
Dostları olan zengindir
Demokrasi tek yol
15 Temmuz şehitlerinin isimleri gökyüzünde
15 Temmuz'u Batı'ya anlatıyoruz
Vahşet, işkence, taciz, tecavüz
Ölmedi, öldürüldü...
İlluminati nedir?
CHP darbeyi biliyordu
TSYD İzmir Başkanı'ndan açıklama
Yeşil sahadan sanal dünyaya
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
O belde (Ahmet Haşim)
 
Elena Ledda - Pesa
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir