23 Temmuz 2018, Pazartesi Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Başbakanın o sözleri dış basındaİngiliz Financial Times gazetesi, 'Başbakan, oğullarının adı rüşvet skandalına karışan Bakanları'nın yanında' başlığını kullandığı haberinde, Erdoğan'ın 'hükümetle polisi ve savcıları karşı karşıya getiren, ve gittikçe derinleşen bir yolsuzluk operasyonuna rağmen yetkililerine arka çıktığını yazdı. Gazete, Başbakan'ın 'bakanlarımı bir tuzakla lekelemek isteyenler..' konuşmasını aktardı.

Başbakan Erdoğan'ın yolsuzluk iddialarına karşı uluslararası güçleri sorumlu tuttuğunu yazan Financial Times, hükümetin protestolara müdahale ederek Ankara'nın gücünü pekiştirmeye çalıştığını yorumunu yaptı. Gazete, dün İstanbul'da hükümete karşı protesto gösterilerinde polisin göstericilere tazyikli su ile müdahale ettiğini aktardı.

İngiltere'nin en çok okunan gazetelerinden Daily Mail, haberi 'iktidarını baltalamaya devam edenlere karşı o elleri kırarız sözü verdi' başlığıyla yer verdi.

Gazete, başbakanın rakiplerine bu yolsuzluğu iktidarının kuyusunu kazmak için devam etmeleri durumuda o elleri kıracağını açıklarken binlerce kişinin hükümetin istifası için sokaklara döküldüğünü yazdı.

Başbakan'ın Giresun'da yaptığı konuşma sırasında, İstanbul'da da hükümete karşı düzenlenen gösterilerde polisin göstericilere taztikli su ile müdahale ettiğini yazan gazete, Galatasayar taraflarlarının da Trabzon maçı öncesinde 'her yer rüşvet, her yer yolsuzluk sloganları attığını aktardı.

Rüşvet ve yolsuzluk operasyonunu Türkiye'nin siyasi düzenini derinden sarstığını yazan Daily Mail, AKP ile polis, yargı ve diğer sosyal servislerdeki kilit posizyonları elinde bulunduran Fethullah Gülen arasındaki düşmanlığı ortaya çıkardığını söyledi.

Amerika'da yayınlanan Wall Street Journal gazetesi de binlerce kişinin hükümete karşı protesto gösterisi yaparken, Başbakan'ın rüşvet skandalında dış düçleri suçladığını yazdı.

Başbakan'ın yolsuzluk iddialarının ortaya çıkmasında batılı müttefiklere saldırdığını yazan gazete, tamamen yasadışı, kirli ve çok karanlık bir tuzak olarak nitelendirdiği skandal için 'Türkiye üzerinde oynanan bu kirli oyunları yok edeceğiz' açıklamalarına yer verdi.

Wall Street Journal, İstanbul'da düzenlenen hükümet karşıtı gösterilerde polisin 'hırsızlar' diye slogan attığı göstericilere biber gazı be tazyikli su ile müdahale ettiğini yazdı.

23 Aralık 2013
Etiket; başbakan ellerini kırarız, başbakan dış basın Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
Kaya: Kocaoğlu aymazlık içinde
Kocaoğlu'ndan ilçe belediyesine tepki
Katar'a ablukayı İzmir ile kırdık
Dostları olan zengindir
Demokrasi tek yol
15 Temmuz şehitlerinin isimleri gökyüzünde
15 Temmuz'u Batı'ya anlatıyoruz
Vahşet, işkence, taciz, tecavüz
Ölmedi, öldürüldü...
İlluminati nedir?
CHP darbeyi biliyordu
TSYD İzmir Başkanı'ndan açıklama
Yeşil sahadan sanal dünyaya
Avrupa Türkiye'ye teşekkür etmeli
İzmir'de 1 Mayıs coşkusu
Mimarlardan Büyükşehir'e sert eleştiri
İzmir'e 100 milyon avro gelecek
Kandil'deki iğrençliklerin belgesi
YGS öncesi altın kurallar
Yaşar'dan 'Rusya krizi' reçetesi
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Göztepe-Trabzonspor özet
 
Yaza damga vuran düet
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir