20 Şubat 2020, Perşembe Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

İzmir'de CHP-AK Parti Dostluğuİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun Selçuk ziyaretinde dostluk havası hakimdi. Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı, “AK Partili bir belediye başkanı olarak”, kendisiyle CHP’li başkanlardan çok daha güçlü bir bağ ile çalışacağını söyledi.

Kocaoğlu ise “Belediye Başkanı sadece bir partinin değil, herkesin belediye başkanıdır” diyerek, prensibini ortaya koydu.

ziz Kocaoğlu, 30 Mart seçimlerinin ardından göreve gelen ilçe belediye başkanlarını ziyaret turuna Selçuk’la devam etti.

Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı’ya “hayırlı olsun” dileklerini ileten Başkan Kocaoğlu, seçimin ardından siyasetin de sona erdiğini dile getirerek, “Hemşehrilerimize layık olmak için hep beraber çalışacağız. Stratejik plan çalışmalarımız sürüyor. Bu ay içinde bir koordinasyon toplantısı yapacağız. Hangi çalışmaları gerçekleştireceğimize birlikte karar vereceğiz” diye konuştu.

“Başkan Kocaoğlu uzlaşı kültürüne sahip”

Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı ise İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu ağırlamaktan büyük onur ve gurur duyduğunu belirterek şunları kaydetti:

“Kendisini ilk kez belediye başkanlığı döneminde tanıdım. Yapı olarak belediyecilik açısından da, insani açıdan da çok olumlu bir başkan. Çalışmalarını takdirle izliyorum. Kendisinin uzlaşı kültürüne sahip olduğunu düşünüyorum. Bu kültür hizmet açısından bizlere çok şey kazandıracak.”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile birlikte çalışmaktan büyük bir keyif duyacağını vurgulayan Bakıcı, şöyle devam etti:

“Sayın Kocaoğlu’nun en önemli özelliği siyaset dışı bir anlayışa sahip olmasıdır. Büyükşehir Belediye Başkanımızın bu anlayışa sahip olmasının Selçuk’u ve İzmir’i çok ileriye taşıyacağına inanıyorum. Bu düşüncelerimi ilk kez 2009 yılında aday olduğumda açıklamıştım. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ile çatışmanın, uzlaşamamanın büyük bir kayıp olacağını söylemiştim.

Ben burada AK Partili bir belediye başkanı olarak bulunuyorum. Ancak parti kimliğim seçildikten sonra o noktada kalmıştır. İddiam şudur ki; ben bir Ak Partili belediye başkanı olarak kendisiyle CHP’li başkanlardan çok daha güçlü bir bağ ile çalışacağım. Bunu bana söyleten, Sayın Kocaoğlu’nun kendi yaklaşımı ve davranışlarıdır. Kendisiyle çalışmaktan çok büyük bir onur ve zevk duyacağım.”

“Bir partinin değil, herkesin başkanıyız”

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ise Bakıcı’nın ifadelerini onaylayarak, “Belediye başkanı sadece bir partinin değil, herkesin belediye başkanıdır. Herkese eşit ve adil davranmak, hizmeti eşit götürmek zorundadır. Siyaseti milletvekilleri, il, ilçe başkanları, genel başkanlar yapacaklardır. Bizim işimiz, kendi dünya görüşümüz doğrultusunda halka hizmet etmektir. Bu hizmetler genel kabul görürse, bundan partilerimiz de pay alır” diye konuştu.

Küçük Menderes’i kurtarmak için çalışıyoruz

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, bugüne dek hizmet sınırlarındaki tüm yerleşimlerde arıtma yatırımlarını tamamladıklarını, çevre konusundaki çalışmalarını aynı anlayış içinde yeni bağlanan ilçelerde de sürdüreceklerini söyledi.

Bölgenin can damarlarından biri olan Küçük Menderes’in temizlenmesi için yeni ilçelerdeki tüm arıtmaları tamamlayacaklarını belirten Başkan Kocaoğlu, “Bugün çevre yatırımları konusunda Türkiye’de açık ara birinciyiz. Avrupa’da ise Kuzey Almanya ile boy ölçüşecek bir seviyeye geldik. Göreve geldiğimizde İzmir’de mavi bayraklı plaj sayısı 23’tü. Bugün 52 tane mavi bayraklı plajımız var. Türkiye’deki toplam arıtma kapasitesinin yüzde 25’i İzmir’de. Biz çevreyi korumak için değil, geri kazanmak için çalışmak zorundayız” diye konuştu.

Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı, belediye meclis üyelerinin de yer aldığı ziyaretin ardından Başkan Kocaoğlu’nu ilçeye özgü hediyelerle uğurladı.

10 Mayıs 2014
Etiket; zeynel bakıcı, selçuk belediye başkanı, aziz kocaoğlu, izmir selçuk belediye Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


Çeşme'ye 250 milyon lira
İzmir'in suyunda tehlike yok
İzmir-Gdansk rekabeti
Karşıyaka'da tramvaylı günler
Altın kız madalyasıyla geldi
Kocaoğlu'ndan önemli açıklamalar
Kavimler göçü olabilir
Tarım Fuarı kapılarını açtı
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
EYT'de son durum ne
Mülteci çocuklar için deklarasyon
Kaya: Kocaoğlu aymazlık içinde
Kocaoğlu'ndan ilçe belediyesine tepki
Katar'a ablukayı İzmir ile kırdık
Dostları olan zengindir
Demokrasi tek yol
15 Temmuz şehitlerinin isimleri gökyüzünde
15 Temmuz'u Batı'ya anlatıyoruz
Vahşet, işkence, taciz, tecavüz
Ölmedi, öldürüldü...
İlluminati nedir?
CHP darbeyi biliyordu
TSYD İzmir Başkanı'ndan açıklama
Yeşil sahadan sanal dünyaya
Avrupa Türkiye'ye teşekkür etmeli
İzmir'de 1 Mayıs coşkusu
Mimarlardan Büyükşehir'e sert eleştiri
İzmir'e 100 milyon avro gelecek
Kandil'deki iğrençliklerin belgesi
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Çırpınırdın Karadeniz
 
Senfonik Sakarya Türküsü
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir