17 Kasım 2019, Pazar Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Kamer Genç'i CHP'ye şikayet ettiTBMM Başkanı Çiçek, CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç’in 25 Nisan günü TBMM Genel Kurulu’nda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’e yönelik sözleri üzerine devreye girdi.

CHP Grup Başkanlığı’na bir yazı gönderen Çiçek, Genel Kurul’da yapılan konuşmalarda İçtüzüğün 67. maddesine aykırı bir şekilde ifadelerin yer aldığı tutanaklardan oluşan bir klasörün 27 Şubat günü gruplara iletildiğini hatırlatttı.

Çiçek, ilgili yazıda böyle bir yazıyı kaleme almaktan ciddi şekilde rahatsızlık duyduğunu ifade ettikten sonra ekinde yer alan örneklere atfen kullanılan ifadelerin milli mücadeleyi yürüten Gazi Meclise yakışmadığını, Meclis ve siyaseti yaraladığını, ayrıca Meclisin, milletvekillerinin ve genel olarak siyaset kurumunun halk nezdindeki itibarını zedelediğini ifade ettiğini hatırlattı. Çiçek, ayrıca, Genel Kurul’da yapılan konuşmalarda hakaret, kaba ve yaralayıcı sözlerden kaçınılmasını teminen grupların uygun görecekleri yol ve yöntemle çaba göstereceğine inancını da dile getirdiğini belirtti.

 Çiçek, yazıda şunları kaydetti:

"Esasen hakaret içeren kaba ve yaralayıcı sözler kim tarafından kime söylenirse söylensin kınanması gereken bir husustur. Sizin de böyle düşündüğünüze inanıyorum. Ancak, Genel Kurulda kullanılan ifadelere bakıldığında aradan geçen süre zarfında maalesef olumlu bir gelişme olmadığı, özellikle de grubunuza mensup bir milletvekilinin kaba, çirkin, yaralayıcı ve asla tasvip edilmeyecek ifadeler kullanmayı alışkanlık haline getirdiği görülmektedir.

İlgili milletvekilinin Genel Kurul’un 25 Nisan 2013 tarihli 97. birleşiminde Engelli Bireylere Yönelik İbarelerin Değiştirilmesine İlişkin Bazı Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Öngören Kanun Tasarısının görüşmeleri sırasında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’e yönelik ifadeleri ile iş daha da ileri boyutlara ulaşmıştır.

Olayın hemen akabinde yapmış olduğum açıklama ile kullanılan ifadeleri kınamış ve Genel Kurulun disiplin cezası verilmesi yönündeki hassasiyetine katıldığımı, bu kararından dolayı da Genel Kurul’u tebrik ettiğimi ifade etmiştim. Ancak İçtüzükte yer alan disiplin hükümlerinin ve birleşimleri yöneten başkanvekillerinin ikazlarının hakaretleri, kaba ve yaralayıcı nitelikteki konuşmaları maalesef engelleyemediği ortadadır. Konunun önemi ve Meclis’in saygınlığına verdiği zarar dikkate alınarak gereğinin tayinini takdirlerinize sunuyorum."

 CHP Milletvekili Kamer Genç, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’e, “Atatürk bu Cumhuriyet’i kurmasaydı, siz hangi devletin vatandaşıydınız, o makamda oturacak mıydınız; otursaydınız hangi tarikat mensubu kitlenin, bilmem kaçıncı hanımı durumuna düşerdiniz” demişti.

27 Nisan 2013
Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
EYT'de son durum ne
Mülteci çocuklar için deklarasyon
Kaya: Kocaoğlu aymazlık içinde
Kocaoğlu'ndan ilçe belediyesine tepki
Katar'a ablukayı İzmir ile kırdık
Dostları olan zengindir
Demokrasi tek yol
15 Temmuz şehitlerinin isimleri gökyüzünde
15 Temmuz'u Batı'ya anlatıyoruz
Vahşet, işkence, taciz, tecavüz
Ölmedi, öldürüldü...
İlluminati nedir?
CHP darbeyi biliyordu
TSYD İzmir Başkanı'ndan açıklama
Yeşil sahadan sanal dünyaya
Avrupa Türkiye'ye teşekkür etmeli
İzmir'de 1 Mayıs coşkusu
Mimarlardan Büyükşehir'e sert eleştiri
İzmir'e 100 milyon avro gelecek
Kandil'deki iğrençliklerin belgesi
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Cem Yılmaz Fundamentals
 
Hatasız Kul Olmaz-Tarkan
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir