14 Temmuz 2024, Pazar Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Cevat Durak'tan Anneler Günü'nde birlik çağrısıKarşıyakalılar bir Anneler Günü’nde daha Atamızın annesi Zübeyde Hanım’ın Kabir başında buluştu. Karşıyaka Belediyesi tarafından düzenlenen resmi törende, kurum ve kuruluşlar ile siyasi parti temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda vatandaşta hazır bulundu.

CHP İzmir milletvekili Mutafa Moroğlu’nun da katıldığı törende konuşan Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, Zübeyde Hanım’ın Kabri’ndeki resmi tören dışında gerçekleştirilen törenleri eleştirerek, “Resmi törenleri her yıl aynı gün ve saatte yapıyoruz. Aslında resmi tören budur. Biz diliyoruz ki; bundan sonraki yıllarda bu törenleri hep beraber yaparız. Buna ihtiyacımız var” dedi.

Ülkemizin ciddi bir süreçten geçtiğine dikkat çeken Başkan Durak, “T.C.’yi kaldırıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’ni artık tabelalardan indirmeye başladık. Sevgili Atamızı küçültmeye, yok etmeye çalışıyoruz. Cumhuriyet rejimini değiştirmeye çalışıyoruz. Bütün bunları yaparken de, hiçbir arkadaşımız yapılanların farkında olmuyor. ‘Nasılsa acımız dinecek’ diye bekliyorlar. Biz de hiçbir annenin acı çekmesini istemiyoruz. Barışı, yurtta da, dünya da istiyoruz. Ama bunu yaparken, ülkemizin bir karış toprağının zayi edilmesini de istemiyoruz” dedi.

Başkan Durak, konuşmasına, “Bu ülkenin gerçeklerini görüp, bu ülke üzerine oynanan oyunları görüp, bu ülkeyi yaşatmak için üzerimize düşenleri yapacağız. Ben Türklüğümle övünç duyuyorum. Onun geriye gitmesini kimse sağlayamaz. Buradaki arkadaşlarımın da böyle düşündüğünü biliyorum. İstiklal savaşını herkesle omuz omuza verdik. Kimseyi dışlamadan yaptık. Bugün de buna ihtiyacımız var. Atamızın bize gösterdiği yoldan yürümeye ihtiyacımız var. İlkelerimizden ödün vermeden, barışı da her zamankinden fazla içimize sindireceğiz. Bu ülkeyi bölmeye yönelik çalışmaların karşısında dik duracağız” diye devam etti. Başkan Durak, konuşmasının sonunda, Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’nde meydana gelen patlamaları da kınayarak, hayatını kaybeden 46 kişiye Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diledi. Zübeyde Hanım’ın Kabri’nde yapılan “Anneler Günü”nde konuşan Mustafa Moroğlu da, Başkan Durak’ın duygularına katıldığını belirterek, “Anneler bir günde hatırlanacak değildir. Ama Zübeyde Hanım’ı her yıl, yılda bir kez anarak, sorumluluklarımızın ne olduğunu hatırlamak için burada bulunmamız gerekiyor. Her yıl burada bulunmamızı sağlayan Belediye Başkanımız Cevat Durak’a da teşekkür ediyorum” dedi. İzmir Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Aysel Özkan’ın da katıldığı törende Karşıyaka Gençlik Merkezi KARGEM’den 2 öğrenci de şiir okudu.

12 Mayıs 2013
Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
MUĞLA YEŞİLAY ŞUBESİ YENİ HİZMET BİNASINA KAVUŞTU
YAZAR ÖZEKE KABRİ BAŞINDA ANILDI
DEMOKRAT GAZETECİLER DERNEĞİNDE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ
19 MAYIS' DA YEŞİLAY COŞKUSU
SAĞLIĞIN KEYFİNİ BİRLİKTE SÜRÜYORUZ
TSYD İZMİR'DE NÖBET DEĞİŞİMİ
KAMU PERSONELİNE BAĞIMLILIKLA MÜCADELE EĞİTİMİ
MUĞLA'DA SOSYAL İKİLEM BELGESELİ
MOBBİNG İLE MÜCADELE HAFTASI
MOBBİNG İLE MÜCADELE HAFTASI
MUĞLA YEŞİLAY’DA KAN DEĞİŞİMİ
MEHMET AKİF ERSOY KİTAP GÜNLERİ
TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ MUĞLA TEMSİLCİLİĞİ'NDEN İSRAİL' E SERT UYARI
KÜLTÜREL VE TİCARİ BOYUTLARIYLA ARASTA
ÖDEMİŞ BOZDAĞ'DA OSMANLI SARAYLARI
KÖYÜMDE ŞENLİK VAR
HER ÖRGÜT PSİKOLOJİK TACİZCİSİNİ ÜRETİYOR
DEMİRCİ USTASINDAN GERİ DÖNÜŞÜME KATKI
THY PERSONELİNİN İNTİHARI
MUĞLA ANADOLU MEKTEBİ YAZAR OKUMALARI
 
+ Çok okunan haberler
MUĞLA YEŞİLAY ŞUBESİ YENİ HİZMET BİNASINA KAVUŞTU

WEB TV Tüm videolar
Deplasmanda plasebo
 
Şeyhim kainata alışamadım
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Spor Kent Haberleri Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir