16 Haziran 2024, Pazar Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

MUĞLA'DA OKUR GEZER YAZAR ETKİNLİĞİ 

Muğla Milli Eğitim Müdürlüğünün ülke genelinde takdir toplayan Okur Gezer Yazar Projesi Yazarlık Atölyeleri etkinlikleri ile daha da ileri bir boyutta yol almaya ve ilimizin gençlerine okur olmanın çok ötesinde hedefler katmaya devam ediyor.

Projenin "Yazarlık Atölyeleri" etkinlikleri il çapında 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı 2.döneminde hikâye, deneme, şiir türlerinde ve ülkemizin çok önemli yazarlarının katılımıyla devam edecek.

Etkinliğin pilot bölge uygulaması 12 Ocak 2023'te Menteşe ilçesinde Menteşe Sosyal Bilimler Lisesi, Muğla Gazi Anadolu Lisesi ve Menteşe Turgut Reis Anadolu Lisesi yazarlık atölyesi öğrencilerinin katılımıyla Menteşe Belediyesi Konakaltı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Öğrenciler "Şehrin Sesleri" temasından hareket ederek yazacakları hikâyeler için sabahleyin Menteşe ilçesinin tarihi, sosyal, kültürel alanlarını gezerek gözlemlediler. Şehrin ileri gelen esnafları bir araya geldiler. Sonra bu gözlemlerine dair yazılarını yazmak üzere Konakaltı Kültür Merkezi'nde bir araya geldiler.

Etkinliğe Muğla Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kömürcü, Menteşe İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Eylen Terzi, Muğla Sanatseverler Derneği Başkanı Sadettin Özbek katıldılar.

Muğla Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, "Bu proje ile öğrencilerimiz zaman ilerledikçe ülkemizin geleceğine yepyeni ufuklar kazandıracak donanıma sahip oluyorlar. Ülkemizin kültürüne, tarihine sahip çıkıp şuurlu bir bellekle kendini en iyi şekilde ifade edecek bu gençler okudukları kitaplara eleştirel bir bakış getirmekle kalmayıp yazdıkları yazılarla da geleceklerine daha sağlam adımlarla sahip çıkabiliyorlar. Bu projenin öğrencilerimize kazandırdığı güzelliklerle gurur duyuyorum. Emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyorum."dedi.

Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kömürcü de," Öğrencilerimizle bugün iftihar ettim. Yazdıkları hikâyeler birbirinden güzeldi."dedi.

Sanatseverler Derneği Başkanı Sadettin Özbek,"Bu etkinlikle gördüm ki geleceğimiz bu güzel gençlerle aydınlanacak. Geleceğin yazarları ile bir arada olmak son derece mutluluk verici." dedi.

Etkinliğe katılan öğrencilerin ve onları hazırlayan öğretmenler İsmail Zorba, Emine Serdar, Ayşen Atalan Sözbilir, Emel Yazıcı, Safinaz Ercan'ın etkinlik sırasında duygulandıkları ve mutlu oldukları görüldü. 

13 Ocak 2023
Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
MEHMET AKİF ERSOY KİTAP GÜNLERİ
KÜLTÜREL VE TİCARİ BOYUTLARIYLA ARASTA
ÖDEMİŞ BOZDAĞ'DA OSMANLI SARAYLARI
HAYAT KURTARAN YÖNETİM SİSTEMİ
MUĞLA ANADOLU MEKTEBİ YAZAR OKUMALARI
MUĞLA MİLLİ EĞİTİM’DEN YARDIM SEFERBERLİĞİ
MUĞLA'DA OKUR GEZER YAZAR ETKİNLİĞİ
KANUNİ'NİN MUĞLA'YA GELİŞİNİN 500. YILI UNUTULDU
HEKİM YURTDIŞI GÖÇÜ ARAŞTIRMASI SONUÇLARI
MOBBİNG MÜCADELESİ HIZ KESMİYOR
ÖĞRENCİLERE BAKAR MISINIZ?
ŞAMPİYONLARIN GÖZÜ TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİNDE
BU YAŞTA MI DİYENLERE KULAK ASMADI
TÜRKİYE' DE BİR İLK
AŞILAR KISIRLAŞTIRIYOR MU?
EMİNE IŞINSI ÖKSÜZ ANILDI
AKILDAN UZAKLAŞTIKÇA SELEFİLEŞİYORUZ
ANADOLU LİSESİ SANKİ BİR EDEBİYAT FAKÜLTESİ
Başarıda engel tanımıyorlar.
MANİSA'LILAR OKTAY SİNANOĞLU'NU UNUTMUYOR
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Deplasmanda plasebo
 
Şeyhim kainata alışamadım
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
Spor Toto Süper Lig 2022-2023 Sezonu Şampiyonu Kim Olur?
 
   
Spor Kent Haberleri Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir