22 Şubat 2024, Perşembe Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

EBSO’nun bilgi birikimi İzmir'in hizmetinde   Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, Oda’nın bilgi dağarcığının kentin hizmetinde olduğunu, sivil toplum kuruluşlarının oluşturacakları projelerde bundan yararlanabileceğini bildirdi. Türkiye Genç İşadamları Derneği Ege Şubesi, EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar’ı ziyaret etti.

   EBSO’nun kapısının sivil toplum kuruluşlarına açık olduğunu belirten Yorgancılar, “Paylaşılmayan bilginin kimseye faydası yok. EBSO’nun bilgi dağarcığında ne varsa kentimizin hizmetinde. Projelerinizde bundan yararlanın. Artık alın teri yok, akıl teri var. Kim aklını kullanırsa o bir adım önde” dedi.

   EBSO’nun Türkiye’de ilk ISO 9001 Kalite Sistem Belgesi alan Oda olduğunu hatırlatan Yorgancılar, “Aynı zamanda ilk akredite odalardan biriyiz. Avrupa’daki odalarla aynı hizmeti veriyoruz. Hem hizmet kalitemiz hem de verimliliğimiz arttı. Bunu kalite belgesi ile de taçlandırdık” diye konuştu. Yorgancılar, genç işadamlarına markalaşma ve tanıtıma ağırlık vermelerini, marka olabilecek yöresel ürünlere eğilmelerini, temsil ettikleri sektörlerde yenilikçi projeler gerçekleştirmelerini öğütledi.
EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, son günlerde bazı yayın organlarında Odaların ve TOBB’un işlevlerine ilişkin haberlere de değinirken sözlerini şöyle sürdürdü:
    “Türk iş aleminin en büyük temsilcisi TOBB’dur. Türk Ticaret Kanunu’nda iş dünyasını yakından ilgilendiren değişikliklerin gerçekleştirilmesi TOBB sayesinde oldu. EBSO olarak TTK’yı yazan Bilim Kurulu’nun Başkanı Prof. Dr. Ünal Tekin’i konuk edip yasayı henüz yürürlüğe girmeden bütün ayrıntılarıyla tartıştık. Türkiye’nin gerçekleri vardı, “Hiçbir maddesi değişmeyecek” denilen yasanın 108 maddesi değişti. TOBB, gümrük kapılarının modernizasyonunu, ürünlerin ihracat pazarlarına ulaşması için BALO (Batı Anadolu Lojistik Organizasyonu) projesini yapıyor. İhracatın kolaylıkla yapılabilmesi için Ata Karnesi veriyor. TIR karnesi ile yurt dışına çıkan kamyonlara kefil oluyor. Türkiye’nin 2023 hedeflerine uygun sivil bir anayasaya kavuşması için Anayasa Platformu toplantılarını TOBB gerçekleştirdi. Bunlar ilk akla gelen hizmetlerden bazıları.”

   TÜGİAD Ege Şube Başkanı Musa Turan da, Yorgancılar’ın sanayici bir ailenin ferdi olarak ikinci dönemdir EBSO Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildiğini, TOBB Yönetim Kurulu’nda da İzmir’in temsilcisi olduğunu vurguladı. Turan, “Bizler de sizlerin çalışmalarınıza katkı sağlayacak genç kardeşleriniziz. 2015 yılında G-20 Genç Girişimler Toplantısı’nın Türkiye’de İzmir’in ev sahipliğinde yapılması için çaba gösteriyoruz. Kurumsal girişimcilik için sürdürülebilir yapıyı hedefliyoruz. Sizlere danışacağız. Projelerinize bizi de dahil edin” dedi.

23 Temmuz 2013
Etiket; ebso, ege bölgesi, ender yorgancılar, ıso 9001, tügiad Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


Bu gurur Yorgancılar'ın
Yorgancılar'dan vize çağrısı
Ekonomi yeni hükümeti bekliyor
Sağanak Yağış Alarmı
İzmir'de üniversite-sanayici işbirliği
İşçi ve işverene 'borç yapılandırma' uyarısı
"TOKİ konut yerine fabrika yapsın"
EBSO'dan pozitif ayrımcılık talebi
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
MOBBİNG İLE MÜCADELE HAFTASI
MOBBİNG İLE MÜCADELE HAFTASI
MUĞLA YEŞİLAY’DA KAN DEĞİŞİMİ
MEHMET AKİF ERSOY KİTAP GÜNLERİ
TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ MUĞLA TEMSİLCİLİĞİ'NDEN İSRAİL' E SERT UYARI
KÜLTÜREL VE TİCARİ BOYUTLARIYLA ARASTA
ÖDEMİŞ BOZDAĞ'DA OSMANLI SARAYLARI
KÖYÜMDE ŞENLİK VAR
HER ÖRGÜT PSİKOLOJİK TACİZCİSİNİ ÜRETİYOR
DEMİRCİ USTASINDAN GERİ DÖNÜŞÜME KATKI
THY PERSONELİNİN İNTİHARI
MUĞLA ANADOLU MEKTEBİ YAZAR OKUMALARI
MUĞLA MİLLİ EĞİTİM’DEN YARDIM SEFERBERLİĞİ
MUĞLA'DA OKUR GEZER YAZAR ETKİNLİĞİ
RÜYA PARK KİTAP, RESİM VE HEYKEL GÜNLERİ
İZMİR'E MEGA PROJE
İŞTE KUZEY YILDIZI
KANUNİ'NİN MUĞLA'YA GELİŞİNİN 500. YILI UNUTULDU
ÇAM FISTIĞI REKOLTESİ YÜZ GÜLDÜYOR
NARLIDERE'DE ATIK İLAÇLAR TOPLANIYOR
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Deplasmanda plasebo
 
Şeyhim kainata alışamadım
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
Spor Toto Süper Lig 2022-2023 Sezonu Şampiyonu Kim Olur?
 
   
Spor Kent Haberleri Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir