6 Ağustos 2020, Perşembe Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Bakan Bayraktar, AB’de Türkiye’yi anlattı   Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Litvanya’da düzenlenen Avrupa Birliği Çevre Bakanları Gayriresmi Toplantısına katıldı. Bakan Bayraktar burada yaptığı konuşmada Türkiye’nin biyoçeşitlilik ve ekosisteminin korunmasına yönelik toplam 200 milyon AVRO’yu bulan 409 adet projenin hayata geçirildiğini söyledi.

   Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Litvanya’ya giden Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, burada Avrupa Birliği Çevre Bakanları Gayriresmi toplantısının “Doğal Kaynaklar ve Biyoçeşitlilik Alanındaki Yatırımların Temini” oturumuna katıldı. Dünyadan 30 çevre bakanı, Avrupa Birliği Parlamentosu’ndan 8 üye ve Litvanya Hükümeti’nden 12 delegenin katıldığı toplantının açılış konuşmasını Litvanya Çevre Bakanı Valentinas Mazuronis yaptı.

   Toplantıda konuşan Bakan Bayraktar, Avrupa’nın ve Türkiye’nin biyoçeşitliliğin muhafaza edilmesinde önemli katkıları olduğunu söyledi. Türkiye’de biyoçeşitliliğe ciddi finansman desteği sağlandığının altını çizen Bakan Bayraktar, “Şimdiye kadar Türkiye biyoçeşitlilik ve ekosistem servislerinin korunması için toplam finansmanı 500 milyon TL’ye (Yaklaşık 200 milyon AVRO) erişen 409 adet projeyi uygulamaya koymuştur. Bakanlığım; biyoçeşitlilik bakımından zengin, kırsal alanlardaki küçük yerleşim yerlerimize ait belediyelerimize yoğun bir teknik destek ve altyapı finansman desteği sağlamaktadır. Kirlilikten etkilenip biyoçeşitlilik kaybına uğrayan önemli ekosistemlerimizin restorasyonu başladı. Önümüzdeki yıllarda bu faaliyetimizin, Avrupa’nın biyoçeşitliliğine önemli katkılarını hep birlikte izleyeceğiz” diye konuştu.

“AVRUPA’NIN, TÜRKİYE’NİN BİYOÇEŞİTLİLİĞİNE İHTİYACI VAR”

   Avrupa’da biyoçeşitliliğin korunmasında daha fazla başarı kazanmak üzere çok iyi işleyen bir finans programı hazırlanacağını dile getiren Bakan Bayraktar, “Türkiye; Avrupa’ya en zengin biyoçeşitliliği sunduğu için, ekolojik koridorlarla, geleceğin Natura 2 bin aday sitlerimizin bakımını sağlamak üzere AB bütçesinden daha fazla finans desteği almalıdır. AB Kuş ve Habitat Direktiflerinin Türkiye’de şeklen, müzakere fasılları gereği ele alınarak, AB Komisyonuna kabul ettirilmesinden öte bir anlam taşımalıdır.

   Çünkü Avrupa’nın, iklim değişikliğinin istenmeyen etkileriyle mücadele edebilmesi için, Avrupa’da en kaliteli biyoçeşitliliği barındıran ekosistemlere sahip Türkiye’nin biyoçeşitliliğine ihtiyacı vardır. Dünyada insanlığın ortak mirasının muhafaza edilmesi ve gelecek nesillerin hayatlarının güvence altına alınması; Türkiye’nin en başta gelen hedefleri arasındadır. Böyle çok önemli ve hayati bir konuda değerli bir konferansı hazırlayarak bizleri bir araya getirdiğiniz için teşekkür ederim” diye konuştu.

16 Temmuz 2013
Etiket; Çevre ve Şehircilik Bakanı, erdoğan bayraktar, ab, türkiye Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


Trabzon gözünü İzmir'e dikti
Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
İyi futbola devam
Helal olsun Göz Göz
Bu Göztepe iş yapar
Edepsiz teklife icabet ettik
Sabri tamam Beto sırada
Sabri geldi hoş geldi
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
EYT'de son durum ne
Mülteci çocuklar için deklarasyon
Kaya: Kocaoğlu aymazlık içinde
Kocaoğlu'ndan ilçe belediyesine tepki
Katar'a ablukayı İzmir ile kırdık
Dostları olan zengindir
Demokrasi tek yol
15 Temmuz şehitlerinin isimleri gökyüzünde
15 Temmuz'u Batı'ya anlatıyoruz
Vahşet, işkence, taciz, tecavüz
Ölmedi, öldürüldü...
İlluminati nedir?
CHP darbeyi biliyordu
TSYD İzmir Başkanı'ndan açıklama
Yeşil sahadan sanal dünyaya
Avrupa Türkiye'ye teşekkür etmeli
İzmir'de 1 Mayıs coşkusu
Mimarlardan Büyükşehir'e sert eleştiri
İzmir'e 100 milyon avro gelecek
Kandil'deki iğrençliklerin belgesi
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
O belde (Ahmet Haşim)
 
Elena Ledda - Pesa
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir