24 Ocak 2021, Pazar Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Urla'da Sibel Uyar'a Şok Üstüne ŞokUrla Belediye Başkanı Sibel Uyar, üç dönem başkanlık yapan Selçuk Karaosmanoğlu’ndan devraldığı belediyede makam aracın da bile 14 icra olduğunu, seçimden önceki iki ayda 300 kişiye nakdi yardım yapıldığını, Roman vatandaşlar için alınan ancak kullanılamayan konteynerlere 462 bin lira borçlanıldığını belirterek, “Seçimden bir gün önce cumartesi günü bile belediyeye personel alınmış. Doktor odasında dört kişi oturuyor. Yer yok sedyeyi kullanıyorlar. Oturduğum koltuk bile icralık” dedi.

Önceki Urla Belediye Başkanı Selçuk Karaosmanoğlu, 1999 yılında ANAVATAN’dan seçilmiş 2004 yılında yine aynı partiden seçilip daha sonra CHP’ye geçmiş, 2009 yılında CHP’den yeniden seçilmişti. Son seçimde CHP’den aday adayı olan ancak aday gösetrilmeyince yarışa DSP’den giren Selçuk Karaosmanoğlu, seçimi CHP’li rakibi Sibel Uyar’a kaybetti.

15 yıl başkanlık yapan Karaosmanoğlu döneminde CHP’den meclis üyesi olan Uyar, bir hafta önce mazbatasını alıp oturduğu koltukta, icra şoku yaşadığını söyledi.

Bindiği makam aracında 14 icra olduğu anlatan Uyar, şöyle konuştu:

“İcracılarla uğraşıyorum çok ciddi sıkıntı var. Belediyeye iş yapan firmalar paralarını istiyor. Bugüne kadar değil borçlarını alabilmek muhatap bulamamışlar. 'Ticari hayatımız bitiyor' diye ağlıyorlar. Belediyenin borçlarını bağımsız bir denetim firması inceliyor. Henüz net bir tablo önümüzde değil. Makam arabamda 14 icra var. Oturduğum koltuk bile icralık. Roman vatandaşlara içinde yaşamaları için 42 konteyner alınmış. Mülkiyetine bakılmadan alım yapıldığından o mahalleye konamıyor. Onlar atıl bir şekilde kalıyor. Konteynerler için 462 bin liralık icra işlemi var. Son bir iki ay 300 kişiye encümen onaylı nakdi yardım yapılmış.”

“URİT MÜDÜRÜ HER GÜN BOSTANLI’DAN ALINIYOR URLA’YA GETİRİLİYOR”

Sibel Uyar, yönetimi ve denetimi olmayan, belediyeye ait URİT Limited Şirketi’nin başındaki müdürü işten çıkardığını belirterek, “URİT Müdürü Bostanlı’da oturuyor. Sabah belediyenin arabası gidiyor evinden alıyor, belediyeye girmiyor Gülbahçe’deki spor salonuna gidiyor. Bir şoför bir koruma eşliğinde. Öğleden sonra nasip olursa Allah izin verirse URİT’e geliyor. Akşamüstü saat 17.00’da yine belediyeye ait arabayla evine gidiyor. İnsanda birazcık vicdan olur. Çıkışını verdim sebepsiz yere işten çıkardığım gerekçesiyle dava açmış” dedi.

“BALIK FATURASI YOK, KASA AÇIK, KAHVALTI HAZIRLAYACAK USTA YOK”

Sibel Uyar, belediyenin restoranına habersiz gittiğini belirterek, yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Sabah saat 08.30’da URİT Tesisleri’ne gittim. Gece bekçisi vardı. Mutfağa, soğuk havaya girdim. Hiçbir şeyin elle tutulur yanı yok. Kasaya baktım kasa açık içinde para var. Bir gece önceki hesap alınmamış. Z raporu alınmamış. Daha sonra sorumlusu geldi. Alınan balıkların faturasını istedim. 'Yok' dediler. Kahvalı istedim. Ustası yok ki kahvaltı hazırlasın.”

“BURASI HİLAL-İ AHMER CEMİYETİ DEĞİL”

Uyar turizm ofisinde çalışan kızların İngilizce bilmediğini, halkla ilişkiler biriminde görev alanların belediye çalışmalarından haberdar olmadıklarını dile getirerek, “Seçimden bir gün önce cumartesi günü işe alım olmuş. 'Adama sen burada çalışmıyorsun. Senin kaydın yok' diyorum. 'Hayır ben işe girdim' diyor. Biri gelmiş odama 'bana iş verir misiniz benim canım sıkıldı, sandalyede oturuyorum' diyor. Nasıl olacak bu iş? Hala insan kaynaklarından belediyede kaç kişi çalıştığına dair net sayı alamadım. En son yoklama yapacağım. Doktor odasında dört kişi oturuyor, yer yok artık sedyede oturuyorlar. Kıyafet talimathanesi yayınladım. Terlikle transparanla gelen vardı. Ben kimsenin emeğinde değilim. İşten çıkarınca da 'emek düşmanı' ilan ediyorlar. Kimse kusura bakmasın burası Hilal-i Ahmer (Kızılay) cemiyeti değil. Ben liyakatla işe almak istiyorum. Adama göre iş değil işe göre adam almak istiyorum” dedi.

“SORUNLARI ÇÖZECEK ENERJİM VAR”

Sibel Uyar, belediyede tasarruf başlattığını, personele avans bile vermediğini belirterek, “Meclis üyesiydim. Kötü olmasını bekliyordum ama bu kadarını tahmin etmiyordum. Meclis üyesi olarak inceleme hakkımız yok. Belediye bir başkanlık sistemi. İçeri girince neyin neden olduğunu görünce üzülüyorsunuz. Benim bunları çözecek çok enerjim var. Yeter ki ekip sağlam olsun. Gece saat 23.00’e kadar çalışıyorum” dedi. Elif DEMİRCİ/DHA

15 Nisan 2014
Etiket; urla, sibel uyar, urla belediye, urla belediye icra Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


Yüzülebilir körfeze doğru
TSYD Urla havuzu İzmir'in hizmetinde
Bahri Yalaz yeniden başkan
Urla yemeklerini dünya tanıyacak
Urla bağbozumuna hazır
Kadın Başkan mutfakta
Urla'da yelken şöleni
Necati Cumalı ödülleri roman dalında
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
Her türlü şiddete hayır!
EYT'de son durum ne
Mülteci çocuklar için deklarasyon
Kaya: Kocaoğlu aymazlık içinde
Kocaoğlu'ndan ilçe belediyesine tepki
Katar'a ablukayı İzmir ile kırdık
Dostları olan zengindir
Demokrasi tek yol
15 Temmuz şehitlerinin isimleri gökyüzünde
15 Temmuz'u Batı'ya anlatıyoruz
Vahşet, işkence, taciz, tecavüz
Ölmedi, öldürüldü...
İlluminati nedir?
CHP darbeyi biliyordu
TSYD İzmir Başkanı'ndan açıklama
Yeşil sahadan sanal dünyaya
Avrupa Türkiye'ye teşekkür etmeli
İzmir'de 1 Mayıs coşkusu
Mimarlardan Büyükşehir'e sert eleştiri
İzmir'e 100 milyon avro gelecek
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
O belde (Ahmet Haşim)
 
Elena Ledda - Pesa
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir