27 Mayıs 2024, Pazartesi Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

İzmir Üniversitesi'nde mezuniyet coşkusuEğitim ve öğrenim hayatlarını başarı ile tamamlayan ve mesleki kariyerlerine bir adım daha yaklaşan 332 İzmir Üniversitesi öğrencisi mezuniyet coşkusu yaşadı.

İzmir Üniversitesi 2012-2013 akademik yılı mezuniyet töreni, Kaya Termal&Convention’da yapıldı. Fen Edebiyat Fakültesi’nde Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngilizce Öğretmenliği ve Matematik-Bilgisayar bölümleri, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde İşletme bölümü, Sağlık Yüksekokulu’nda Hemşirelik bölümü ve Meslek Yüksekokulu’nda Çocuk Gelişimi bölümünün ilk mezunlarını verdiği törende mezunlar heyecanlarını aileleri ile paylaştı.

Tören, Mütevelli Heyet Başkanı Ali Rıza Doğanata, Rektör Prof. Dr. Kayhan Erciyeş, Mütevelli Heyet Başkan Yardımcısı ve Doğanata Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Selim Doğanata, Vali Yardımcısı Zülkif Dağlı, Yargıtay 15. Ceza Dairesi Üyesi Güler Dursun, rektör yardımcıları, akademisyenler ve çok sayıda davetlinin katılımı ile gerçekleşti.

Hayalleriniz büyük olsun

Mezunlar adına Lisans Birincisi Burcu Barış’ın konuşma yaptığı törende söz alan Mütevelli Heyet Başkanı Ali Rıza Doğanata, sözlerine İzmir Üniversitesi kurucusu Necdet Doğanata’yı anarak başladı. İnsanların, geride bıraktıkları güzel eserler ile ölümsüzleştiklerini hatırlatan Ali Rıza Doğanata,

“Onun prensipleri ve hayat anlayışı bizlere rehber olmaya devam edecek. Onun sarsılmaz inancı, yorulmak bilmeyen azmi, öğrenme ve paylaşma hırsı, ülke ve millet sevgisi, milli ve manevi değerlere saygısı, demokrasi ve hoşgörü anlayışı İzmir Üniversitesi’ ne yol gösterecektir” dedi.

İzmir Üniversitesi’nin 5 yıl içinde saygın bir marka olarak kendini vakıf üniversiteleri arasında kabul gördüğünü belirten Doğanata, mezunlara seslendi ve “Millet olarak farklılıklarımızı bir zaaf değil zenginlik olarak görür, çağın gereklerine uygun her türlü araçla çalışmaya devam edersek inşallah ülkemiz Atatürk’ün hedef gösterdiği çağdaş medeniyet seviyesinin de ötesine daha yakın olacaktır. Kurucumuzun dediği gibi; Hayalleriniz büyük olsun, büyük hayalleri olanlar o hedeflere ulaşmak için daha çok çalışırlar” diyerek sözlerine son verdi.

İzmir Üniversitesi’ni yarınlara siz taşıyacaksınız

Mütevelli Heyet Başkanı’nın ardından söz alan Rektör Prof. Dr. Kayhan Erciyeş, İzmir Üniversitesi’nin başarılar ile dolu bir yılı daha geride bıraktığını söyledi. Üniversite olarak iş dünyası ile kurulan işbirliklerinin kısa zamanda tüm mezunlarına mesleki olanaklar sağlayacağına inandığını belirten Rektör Erciyeş, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Sizin elleriniz şifa dağıtacak, adaleti arayanlar sizin ışığınızı takip edecek, iş dünyası sizin girişimlerinizle şekillenecek ve ülkemizi yönetecek olan yine sizlersiniz. Bu nedenle, üniversitemizi ulusal ve uluslararası alanda tanıtacak olan da sizlersiniz. Sizler, hem mesleki hem de sosyal başarılarınızla üniversitemizi bulunduğunuz her ortamda temsil edeceksiniz. Başarılarınız, başarılarımız olarak İzmir Üniversitesi’ni yarınlara taşıyacak." 

Kepler havaya!

Fen Edebiyat Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi ile Sağlık Yüksekokulu ve Meslek Yüksekokulu’nda eğitim gören 332 öğrencinin mezuniyet belgelerini aldıkları tören sonunda kep fırlatan öğrenciler, mutluluklarını aileleri ile paylaştı.

27 Haziran 2013
Etiket; izmir, üniversitesi, mezuniyet, Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


19 MAYIS' DA YEŞİLAY COŞKUSU
SAĞLIĞIN KEYFİNİ BİRLİKTE SÜRÜYORUZ
TSYD İZMİR'DE NÖBET DEĞİŞİMİ
KAMU PERSONELİNE BAĞIMLILIKLA MÜCADELE EĞİTİMİ
MUĞLA'DA SOSYAL İKİLEM BELGESELİ
MOBBİNG İLE MÜCADELE HAFTASI
MOBBİNG İLE MÜCADELE HAFTASI
MUĞLA YEŞİLAY’DA KAN DEĞİŞİMİ
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
MEHMET AKİF ERSOY KİTAP GÜNLERİ
KÜLTÜREL VE TİCARİ BOYUTLARIYLA ARASTA
ÖDEMİŞ BOZDAĞ'DA OSMANLI SARAYLARI
HAYAT KURTARAN YÖNETİM SİSTEMİ
MUĞLA ANADOLU MEKTEBİ YAZAR OKUMALARI
MUĞLA MİLLİ EĞİTİM’DEN YARDIM SEFERBERLİĞİ
MUĞLA'DA OKUR GEZER YAZAR ETKİNLİĞİ
KANUNİ'NİN MUĞLA'YA GELİŞİNİN 500. YILI UNUTULDU
HEKİM YURTDIŞI GÖÇÜ ARAŞTIRMASI SONUÇLARI
MOBBİNG MÜCADELESİ HIZ KESMİYOR
ÖĞRENCİLERE BAKAR MISINIZ?
ŞAMPİYONLARIN GÖZÜ TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİNDE
BU YAŞTA MI DİYENLERE KULAK ASMADI
TÜRKİYE' DE BİR İLK
AŞILAR KISIRLAŞTIRIYOR MU?
EMİNE IŞINSI ÖKSÜZ ANILDI
AKILDAN UZAKLAŞTIKÇA SELEFİLEŞİYORUZ
ANADOLU LİSESİ SANKİ BİR EDEBİYAT FAKÜLTESİ
Başarıda engel tanımıyorlar.
MANİSA'LILAR OKTAY SİNANOĞLU'NU UNUTMUYOR
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Deplasmanda plasebo
 
Şeyhim kainata alışamadım
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
Spor Toto Süper Lig 2022-2023 Sezonu Şampiyonu Kim Olur?
 
   
Spor Kent Haberleri Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir