20 Temmuz 2024, Cumartesi Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Roketsan ile işbirliği 

Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmirli sanayicilerin üretim kalite ve standartlarını yükselterek savunma sanayinden daha fazla pay almalarını sağlamak, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin modernizasyon çalışmalarına yerli üretimle katkıda bulunmak amacıyla Roketsan ile işbirliğine gidiyor. Roketsan, ihtiyaç duyduğu malzemeler için sanayicilere yönelik bilgilendirme toplantısı düzenleyerek Ege’den yaptığı alımları artıracak.

İzmir’de Türk Silahlı Kuvvetleri Müşterek Sergisi’ni gerçekleştiren, IDEF Uluslararası Savunma Fuarlarında şemsiye standlar açarak üyelerinin TSK’nın ihtiyaçlarını karşılayabileceklerini gösteren ve savunma sanayine yönelik sektör analizi yapan Ege Bölgesi Sanayi Odası, yine örnek bir adım atıyor.

TSK’nın ihtiyaçlarına yönelik yaptığı üretimle savunma sanayinin gözbebeği kuruluşlardan Roketsan Genel Müdürü Emekli Korgeneral Eyüp Kaptan, Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar’ı ziyaret etti. EBSO Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Ürün ile Savunma Sanayi Çalışma Grubu Başkanı Mustafa Özkan’ın da hazır bulunduğu ziyarette Roketsan’ı tanıtarak İzmir ve Ege’den yeni alt yüklenicilerle çalışmak istediklerini bildiren Kaptan, “Geçen yıl ciromuzu 2 kat, karımızı 4 kat artırarak yüzde 40’lık büyüme sağladık. Kontrata bağlanmış 3.5 milyar dolardan fazla iş var” dedi.

 

Bölgedeki firmalar da teklif versin

Bu kadar büyük potansiyel içinde alt yüklenicilere bakıldığında en az ürünün İzmir ve Ege’den alındığını gördüğünü belirten Eyüp Kaptan, şunları söyledi:

“İhtiyaç duyduğumuz ürünleri hep aynı yerlerden almak yerine rekabet yaratmak gerektiğine inanıyorum. Pazarlama ve Satın Alma Direktörlüğümüzün altındaki müdürlüğü bu bölgedeki sanayicilerle tanıştırmak istiyorum. İzmirli sanayicilerin Roketsan’ın alt yüklenicisi konumuna gelmesi için bilgilendirilmeleri gerekiyor. Yine İzmirli sanayicilerden oluşan bir grubu Roketsan’a davet ederek ilgili birimlerle temasa geçmesini sağlayabiliriz. Malzeme ve tedarik sıkıntısı yaşayan bir firma değiliz. Sadece bu bölgenin de satın alma süreçlerine dahil olmasını arzu ediyorum.”

Roketsan Genel Müdürü Kaptan, hızlı gelişen ve projeleri gizli olan bir kuruluş olduklarını da vurgularken, “Uzaya uydu fırlatacağız. Cirit füzesini ABD bile yapamadı, biz yüzde 40’lık ihracat rakamına ulaştık. Geçen yıl 400 milyon liralık alım yaptık. Kalifiye edilmiş ve testlerden geçirilmiş parçaların yanısıra genel kullanıma hitap eden parçalar da alıyoruz. Bunun bir kısmını Ege’ye kaydırırsak güzel olur” diye konuştu.

 

İzmir hazır

Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar da, Roketsan Satın Alma Direktörlüğü’ne bağlı bir ekibi İzmir’de konuk edip sanayicilerle tanıştırmak istediklerini söyledi. İzmirli sanayicilerin Roketsan’ın üretimi ve ihtiyaç duyduğu malzemeler hakkında bilgi sahibi yapılmasının önemine dikkat çeken Yorgancılar, “Bu sunum sonucunda ihtiyaç duyduğunuz parçaları üretebilecek sanayicileri de Ankara’ya yönlendirip teklif vermelerini sağlayabiliriz. Bu organizasyonu zaman kaybetmeden gerçekleştirmeyi arzu ediyoruz” dedi.

EBSO Savunma Sanayi Çalışma Grubu Başkanı Mustafa Özkan da, böyle bir organizasyonun bölgeye olumlu yansıyacağına ve sanayiye yeni bir dinamizm kazandıracağına inandığını ifade etti.

03 Ocak 2014
Etiket; ebso roketsan, ender yorgancılar, eyüp kaptan Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


Yorgancılar'dan vize çağrısı
"TOKİ konut yerine fabrika yapsın"
EBSO'dan pozitif ayrımcılık talebi
"Büyümeyi dış ticaret belirledi"
Sigorta sektörü yol haritasını belirledi
Ender Yorgancılar: İş kazaları kaderimiz olmasın
İzmir'deki Mal Devri Krizinde STK'lar Devrede
Ege'de Doğalgaz Tehlikesi Kapıda
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
İZMİR'E MEGA PROJE
ÇAM FISTIĞI REKOLTESİ YÜZ GÜLDÜYOR
MOBBİNG ÇALIŞMA HAYATININ EN ÖNEMLİ SORUNLARI ARASINDA
İLK BİNDE 157 EGELİ VAR
İZMİR'E TEKNOLOJİ ÜSSÜ KAZANDIRACAKLAR
İZMİR'E GÜÇ KATACAK BİRLİKTELİK
BABA HEDİYESİ HAYATINI DEĞİŞTİRDİ
TAM KAPANMADA ZİNCİR MARKETLER TAM GAZ
Bitcoin makalesine uluslararası ödül
Sanal alışveriş rekora gidiyor
Çalışmak bizi tüketiyor mu
Firmalara ihracat uzmanları geliyor
Emekliye temmuz zammı
EYT'de son durum ne
Zeytin güzel kokmalı
Nazilli Tarım Fuarı ziyaretçi rekoru kırıyor
En iyi yatırım İzmir'den ev almak
Türkiye'yi İzmir modası sardı
Türkiye'nin hayvancılık fuarı başladı
Fuar güzelleri görücüye çıktı
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Deplasmanda plasebo
 
Şeyhim kainata alışamadım
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Spor Kent Haberleri Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir